MusicBrainz - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Annotations
ja: 注釈

en: Artist subscriptions
ja: アーティストの購読

en: Artist subscriptions.
ja: アーティストの購読

en: Tags
ja: タグ

en: Active Editors
ja: アクティブな編集者

en: Active Users
ja: アクティブなユーザー

en: Active Voters
ja: アクティブな投票者

en: Areas
ja: 地域

en: Areas:
ja: 地域：

en: Artists
ja: アーティスト

en: Artists:
ja: アーティスト:

en: Barcodes
ja: バーコード

en: Barcodes:
ja: バーコード：

en: Characters
ja: キャラクター

en: Country
ja: 国

en: Cover Art
ja: カバーアート

en: Data Quality
ja: データ品質

en: Editor
ja: 編集者

en: Female:
ja: 女性：

en: Groups
ja: グループ

en: Instruments
ja: 楽器

en: Instruments:
ja: 楽器：

en: Labels
ja: レーベル

en: Labels:
ja: レーベル：

en: Language
ja: 言語

en: Languages
ja: 言語

en: Last 7 days:
ja: 最近7日間

en: Male:
ja: 男性：

en: Mediums
ja: メディア

en: Mediums:
ja: メディア:

en: Primary Types
ja: 一次タイプ

en: Recordings
ja: レコーディング

en: Recordings:
ja: レコーディング：

en: Relationships
ja: 関連

en: Relationships:
ja: 関連：

en: Release Groups
ja: リリースグループ

en: Release Groups:
ja: リリースグループ：

en: Release groups
ja: リリースグループ

en: Releases
ja: リリース

en: Releases:
ja: リリース：

en: Secondary Types
ja: 二次タイプ

en: Total
ja: 合計

en: Tracks
ja: トラック

en: Tracks:
ja: トラック：

en: URL Relationships:
ja: URL関連：

en: Videos:
ja: ビデオ:

en: Work Ratings
ja: ワークの評価

en: Works
ja: ワーク

en: Works:
ja: ワーク：

en: Yesterday:
ja: 昨日：

en: {type0}-{type1}
ja: {type0}・{type1}

en: {type0}-{type1} relationships:
ja: {type0}・{type1}の関連：
