MusicBrainz - en to fi translation catalogue (434 entries)

en: A new AJAX coverart uploader is released, making it easier to add cover art to releases.
fi: Uusi AJAX-pohjainen kansitaiteen lähetysohjelma on julkaistu. Se helpottaa kuvien liittämistä julkaisuihin.

en: A rift in the MusicBrainz community leads to a Great Dispute.
fi: Välirikko MusicBrainz-yhteisössä johtaa Suureen väittelyyn.

en: Advanced relationships
fi: Edistyneet yhteydet

en: Album languages
fi: Julkaisujen kielet

en: Amazon Coverart
fi: Amazonin kansikuvat

en: Amazon coverart support released.
fi: Tuki Amazon kansikuville julkaistiin.

en: An improved release editor and a new site design are released.
fi: Parannettu julkaisueditori ja uusi sivuston ulkonäkö julkaistiin.

en: Annotation support released.
fi: Tuki lisätietokentälle julkaistiin.

en: Annotations
fi: Lisätietokentät

en: Artist subscriptions
fi: Artisti-tilaukset

en: Artist subscriptions made public and various smaller user centric improvements are released.
fi: Artisti-tilaukset tehtiin julkisiksi ja useat pienemmät käyttäjäkohtaiset parannukset julkaistiin.

en: Artist subscriptions.
fi: Artisti-tilaukset.

en: BBC dynamic artist pages
fi: BBC:n dynaamiset artistisivut

en: BBC launches the dynamic artist pages based on MusicBrainz data.
fi: BBC julkaisee MusicBrainzin dataan pohjautuvat dynaamiset artistisivut

en: BBC partners with MetaBrainz
fi: BBC:n kumppanuus MetaBrainzin kanssa.

en: Bug fixes
fi: Virhekorjauksia

en: Collection, Ratings, CDStubs
fi: Kokoelmat, arvostelut, CD-tyngät

en: Collection, Ratings, CDStubs, LastUpdate released.
fi: Kokoelmat, arvostelut, CD-tyngät ja viimeisin päivitys-ominaisuus julkaistiin.

en: Dedicated database server
fi: Tietokanta omalle palvelimelleen.

en: Edit display improvements, turned off RDF dumps, new install scripts released.
fi: Muokkausten näyttämistä parannettiin, RDF-muotoisen tiedon jakaminen lopetettiin, uudet asennusskriptit julkaistiin.

en: Edit search
fi: Muokkausten haku

en: Folksonomy tagging, editor subscriptions are released.
fi: Folksonomialuokitukset ja editori-tilaukset julkaistaan

en: Great Dispute
fi: Suuri väittely

en: Improve voting
fi: Äänestystä parannettiin

en: Improved search
fi: Parannettu haku

en: Improved search/cleanup.
fi: Parannettu haku / siivous.

en: In preparation for NGS, editing is turned off until release.
fi: NGS-järjestelmään valmistaudutaan, kytkemällä muokkaaminen pois päältä ennen julkaisua.

en: In preparation for NGS, editors are encouraged to avoid editing until release unless entirely necessary.
fi: NGS-järjestelmään valmistautuessa editoreja kehotetaan välttämään muokkaamista ja vain välttämättömimmät muokkaukset sallitaan ennen julkaisua.

en: Install scripts
fi: Asennusskriptit

en: Kuno Woudt begins working for MusicBrainz full-time.
fi: Kuno Woudt aloittaa täyspäiväisen työskentelynsä MusicBrainzille.

en: Kuno Woudt hired as full-time developer
fi: Kuno Woudt palkattiin täyspäiväiseksi kehittäjäksi

en: Labels/data quality
fi: Levymerkki/tiedon laatu

en: Last.fm signs up with MetaBrainz and starts using MusicBrainz data.
fi: Last.fm:stä tulee MetaBrainzin asiakas ja se alkaa käyttää MusicBrainzin dataa.

en: Link to MusicBrainz feature, release events and edit suggestions released.
fi: Linkittäminen MusicBrainz-ominaisuudeksi, julkaisutapahtumat ja muokkausehdotukset julkaistiin.

en: Linkara Musica becomes first commercial customer of MetaBrainz.
fi: Linkara Musicsta tulee ensimmäinen kaupallinen Metabrainzin asiakas.

en: Linking
fi: Linkittäminen

en: MetaBrainz accepts three students for Google Summer of Code.
fi: MetaBrainz hyväksyy kolme opiskelijaa Googlen Summer of Code-ohjelmaan.

en: MetaBrainz hires Oliver Charles
fi: MetaBrainz palkkaa Oliver Charlesin

en: MetaBrainz launched
fi: MetaBrainz perustettiin

en: MetaBrainz signs first customer
fi: MetaBrainzin ensimmäinen asiakas

en: MetaWeb comes MusicBrainz data user.
fi: MetaWebistä tulee MusicBrainzin data-käyttäjä

en: MusicBrainz Move
fi: MusicBrainzin muutto.

en: MusicBrainz Server source code moved to Git from Subversion.
fi: MusicBrainzin palvelimen lähdekoodi muutti Subversionista Git-järjestelmään.

en: MusicBrainz moved to Digital West Networks in San Luis Obispo.
fi: MusicBrainz muutti Digital West Networksiin, joka sijaitsee San Luis Obispossa.

en: NGS No-Editing Phase
fi: NGS-järjestelmän ei muokkaamista-vaihe.

en: NGS Release
fi: NGS julkaisu

en: Oliver Charles becomes employee #1 of MetaBrainz Foundation.
fi: Oliver Charlesista tulee MetaBrainz Foundationin ensimmäinen työntekijä.

en: Oliver Charles begins working for MusicBrainz full-time.
fi: Oliver Charles alkaa työskennellä täyspäiväisesti MusicBrainzille.

en: Oliver Charles joins MusicBrainz full-time
fi: Oliver Charles palkattu täyspäiväiseksi MusicBrainziin.

en: Relationship Editor
fi: Yhteyksien muokkain

en: Release Groups, ISRCs, CDStub searching
fi: Julkaisuryhmät, ISRC-koodit, CD-tynkä-haku

en: Release editor
fi: Julkaisueditori

en: SG5 Fixes
fi: SG5 korjaukset

en: Search improvements
fi: Parannuksia hakuun

en: Tags
fi: Luokitukset

en: The BBC becomes a MetaBrainz customer and starts using MusicBrainz data.
fi: BBC:stä tulee MetaBrainzin asiakas ja se alkaa käyttää MusicBrainzin dataa.

en: Voting logic was improved, web based autoeditor elections released.
fi: Äänestyslogiikkaa parannettiin, verkkopohjainen autoeditorien valintaäänestys julkaistiin.

en: Voting period shortened to 7 days
fi: Äänestysaika lyhennettiin 7 päivään

en: % of total mediums
fi: % kaikista tallenteista

en: % of total releases
fi: % kaikista julkaisuista

en: /day
fi: /päivä

en: Active Editors
fi: Aktiiviset editorit

en: Active Users
fi: Aktiiviset editorit

en: Active Voters
fi: Aktiiviset äänestäjät

en: Add/remove lines:
fi: Lisää/poista rivit:

en: All edits that have been applied
fi: Kaikki muokkaukset, jotka on hyväksytty

en: All edits that have failed by being voted down
fi: Kaikki muokkaukset, jotka on äänestetty kumoon

en: All edits that have failed dependency checks
fi: Kaikki muokkaukset, joiden riippuvuuksien tarkistus epäonnistui

en: All edits that have failed prerequisite checks
fi: Kaikki muokkaukset, joiden ennakkotarkistus epäonnistui

en: All edits that have hit an error
fi: Kaikki muokkaukset, joihin virhe on vaikuttanut

en: All other available languages and scripts have 0 releases and works.
fi: Kaikilla muilla käytettävissä olevilla kielillä ja merkistöillä 0 julkaisua ja teosta.

en: Applied edits
fi: Hyväksytyt muokkaukset

en: Applied:
fi: Hyväksytty:

en: Areas
fi: Alueet

en: Areas:
fi: Alueet:

en: Artist Countries
fi: Artistien maat

en: Artist IPIs
fi: Artistien IPI-koodit

en: Artist ISNIs
fi: Artistin ISNI-koodit

en: Artist Ratings
fi: Artistien arvostelut

en: Artist Ratings (raw)
fi: Artistien arvostelut (käsittelemätön)

en: Artist Tags (raw)
fi: Artistien luokitukset (käsittelemätön)

en: Artist Types and Genders
fi: Artistin tyypit ja sukupuolet

en: Artists
fi: Artistit

en: Artists with gender set to female
fi: Artisteja joiden sukupuolena nainen

en: Artists with gender set to male
fi: Artisteja joiden sukupuolena mies

en: Artists with gender set to other
fi: Artisteja joiden sukupuoleksi valittu muu

en: Artists with gender unset (non-group artists)
fi: Artisteja joiden sukupuolta ei ole valittu (muut kuin ryhmät)

en: Artists with no country set
fi: Artisteja ilman asetettua maata

en: Artists with type set to character
fi: Artistit joiden tyyppinä kuvitteellinen hahmo

en: Artists with type set to group
fi: Artisteja joiden tyyppinä ryhmä

en: Artists with type set to other
fi: Artisteja joiden tyyppinä muu

en: Artists with type set to person
fi: Artisteja joiden tyyppinä henkilö

en: Artists with type unset
fi: Artisteja joiden tyyppiä ei määritelty

en: Artists:
fi: Artistit:

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Barcodes
fi: Viivakoodit

en: Barcodes:
fi: Viivakoodit:

en: Basic metadata
fi: Perustiedot

en: Basics
fi: Perusasiat

en: By Cover Art Type
fi: Kansitaiteen tyypin mukaisesti

en: By Release Format
fi: Julkaisun tallennetyypin mukaisesti

en: By Release Group Type
fi: Julkaisunryhmän tyypin mukaisesti

en: By Release Status
fi: Julkaisun tilan mukaisesti

en: CD Stubs (all time / current):
fi: CD-tyngät (kaikki / nykyiset):

en: CDStub tracks
fi: CD-tynkien kappaleita

en: CDStubs (all)
fi: CD-tyngät (kaikki)

en: CDStubs (submitted)
fi: CD-tyngät (lähetetyt)

en: Cancelled edits
fi: Peruutetut muokkaukset:

en: Cancelled:
fi: Peruutettu:

en: Characters
fi: Kuvitteelliset hahmot

en: Choirs
fi: Kuorot

en: Controls
fi: Säätimet

en: Core Entities
fi: Keskeisimmät entiteetit

en: Count of active editors
fi: Kaikkien aktiivisten käyttäjien määrä

en: Count of active editors (editing or voting) during the last week
fi: Aktiivisia käyttäjiä (muokkaajia tai äänestäjiä) viikon aikana

en: Count of all Artist Ratings
fi: Kaikkien artistien arvostelujen määrä

en: Count of all Artist Ratings (raw)
fi: Kaikkien artistien arvostelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Artist Tags (raw)
fi: Kaikkien artistien luokittelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Barcodes
fi: Kaikkien viivakoodien määrä

en: Count of all CDStub tracks
fi: Kaikkien CD-tynkien kappaleiden määrä

en: Count of all CDStubs
fi: Kaikkien CD-tynkien määrä

en: Count of all CDStubs ever submitted
fi: Kaikkien koskaan lisättyjen CD-tynkien määrä

en: Count of all Disc IDs
fi: Kaikkien levyn tunnisteiden määrä

en: Count of all IPIs
fi: Kaikkien IPI-koodien määrä

en: Count of all IPIs for Artists
fi: Kaikkeni artistien IPI-koodien määrä

en: Count of all IPIs for Labels
fi: Kaikkien levymerkkien IPI-koodien määrä

en: Count of all ISNIs
fi: Kaikkien ISNI-koodia määrä

en: Count of all ISNIs for Artists
fi: Kaikkien artistien ISNI-koodien määrä

en: Count of all ISNIs for Labels
fi: Kaikkien levymerkkien ISNI-koodien määrä

en: Count of all ISRCs
fi: Kaikkien ISRC-koodien määrä

en: Count of all ISWCs
fi: Kaikkien ISWC-koodien määrä

en: Count of all Label Ratings
fi: Kaikkien levymerkkien arvostelujen määrä

en: Count of all Label Ratings (raw)
fi: Kaikkien levymerkkien arvostelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Label Tags (raw)
fi: Kaikkien levymerkkien luokittelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Mediums with Disc IDs
fi: Kaikkien tallenteiden, joilla levyn tunniste määrä

en: Count of all Mediums with {n} Disc IDs
fi: Kaikkien tallenteiden, joilla {n} levyn tunnistetta määrä

en: Count of all No votes
fi: Kaikkien Ei äänien määrä

en: Count of all Ratings
fi: Kaikkien arvostelujen määrä

en: Count of all Ratings (raw)
fi: Kaikkien arvostelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Recording Ratings
fi: Kaikkien äänitteiden arvostelujen määrä

en: Count of all Recording Ratings (raw)
fi: Kaikkien äänitteiden arvostelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Recording Tags (raw)
fi: Kaikkien äänitteiden luokittelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Recordings with ISRCs
fi: Kaikkien äänitteiden, joilla on ISRC-tunnuksia määrä

en: Count of all Recordings with {n} Releases
fi: Kaikkien äänitteiden, jotka liittyy {n} julkaisuun määrä

en: Count of all Relationships
fi: Kaikkien yhteyksien määrä

en: Count of all Release Group Ratings (raw)
fi: Kaikkien julkaisuryhmien arvostelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Release Group Tags (raw)
fi: Kaikkien julkaisuryhmien luokittelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Release Tags (raw)
fi: Kaikkien julkaisujen luokittelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Releases by Various Artists
fi: Kaikkien eri esittäjien julkaisujen määrä

en: Count of all Releases not V.A.
fi: Kaikkien julkaisujen, jotka eivät ole eri artistien, määrä

en: Count of all Releases with Disc IDs
fi: Kaikkien julkaisujen, joilla levyn tunniste, määrä

en: Count of all Releases with {n} Disc IDs
fi: Kaikkien julkaisujen, joilla {n} levyn tunnistetta määrä

en: Count of all Tags
fi: Kaikki luokituksien määrä

en: Count of all Tags (raw)
fi: Kaikkien luokituksien määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Tracks
fi: Kaikkien kappaleiden määrä

en: Count of all Work Ratings
fi: Kaikkien teoksien arvostelujen määrä

en: Count of all Work Ratings (raw)
fi: Kaikkien teoksien arvostelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Work Tags (raw)
fi: Kaikkien teoksien luokittelujen määrä (käsittelemätön)

en: Count of all Yes votes
fi: Kaikkien Kyllä äänien määrä

en: Count of all areas
fi: Kaikkien alueiden määrä

en: Count of all artists
fi: Kaikkien artistien määrä

en: Count of all editors
fi: Kaikkien käyttäjien määrä

en: Count of all edits
fi: Kaikkien muokkausten määrä

en: Count of all instruments
fi: Kaikkien soitinten määrä

en: Count of all labels
fi: Kaikkien levymerkkien määrä

en: Count of all mediums
fi: Kaikkien tallennemedioiden määrä

en: Count of all places
fi: Kaikkien paikkojen määrä

en: Count of all recordings
fi: Kaikkien äänitteiden määrä

en: Count of all release groups
fi: Kaikkien julkaisuryhmien määrä

en: Count of all releases
fi: Kaikkien julkaisujen määrä

en: Count of all series
fi: Kaikkien sarjojen määrä

en: Count of all votes
fi: Kaikkien äänien määrä

en: Count of all works
fi: Kaikkien teoksien määrä

en: Count of deleted editors
fi: Kaikkien poistettujen käyttäjien määrä

en: Count of editors who have submitted edits during the last 7 days
fi: Käyttäjien, jotka muokanneet viimeisen 7 päivän aikana määrä

en: Count of editors who have voted on during the last 7 days
fi: Käyttäjien, jotka äänestäneet viimeisen 7 päivän aikana määrä

en: Count of edits per day
fi: Muokkauksia päivässä yhteensä

en: Count of edits per week
fi: Muokkauksia viikossa yhteensä

en: Count of non-deleted editors
fi: Kaikkien ei poistettujen käyttäjien määrä

en: Count of open edits
fi: Avointen muokkausten määrä

en: Count of votes per day
fi: Ääniä päivässä yhteensä

en: Count of votes per week
fi: Ääniä viikossa yhteensä

en: Countries
fi: Maat

en: Country
fi: Maa

en: Cover Art
fi: Kansitaide

en: Cover Art Sources
fi: Kansitaiteiden lähteet

en: Data Quality
fi: Tiedon laatu

en: Database Statistics
fi: Tietokannat tilastot

en: Database Statistics - {title}
fi: Tietokannat tilastot - {title}

en: Default Data Quality
fi: Normaali tiedon laatu

en: Default Data Quality:
fi: Normaali tiedon laatu:

en: Disc IDs
fi: Levyn tunnisteet

en: Disc IDs:
fi: Levyn tunnisteet:

en: Edit Information
fi: Tietoja muokkauksista

en: Editor
fi: Muokkaaja

en: Editors
fi: Käyttäjät

en: Editors (all)
fi: Käyttäjät (kaikki)

en: Editors (deleted)
fi: Käyttäjät (poistetut)

en: Editors (deleted):
fi: Käyttäjät (poistetut):

en: Editors (valid & active ever)
fi: Käyttäjät (voimassa oleva & aktiivinen joskus)

en: Editors (valid / deleted):
fi: Käyttäjät (voimassa olevat / poistetut):

en: Editors (valid)
fi: Käyttäjät (voimassa olevat)

en: Editors (valid):
fi: Käyttäjät (voimassa olevat):

en: Editors, Edits, and Votes
fi: Käyttäjät, muokkaukset ja äänet

en: Edits
fi: Muokkaukset

en: Edits per day
fi: Muokkauksia päivässä

en: Edits per week
fi: Muokkauksia viikossa

en: Edits:
fi: Muokkaukset:

en: Exact Values (items vs. day)
fi: Tarkat arvot (kohdetta suhteessa päivään)

en: Exclusive
fi: Suppea

en: Failed (dependency):
fi: Epäonnistunut (riippuvuus):

en: Failed (internal error):
fi: Epäonnistunut (sisäinen virhe):

en: Failed (prerequisite):
fi: Epäonnistunut (edellytys):

en: Failed edits (dependency)
fi: Epäonnistuneet muokkaukset (riippuvuus)

en: Failed edits (prerequisite)
fi: Epäonnistuneet muokkaukset (edellyt)

en: Failed edits (voted down)
fi: Epäonnistuneet muokkaukseet (äänestetty kumoon)

en: Female Artists
fi: Naisartisteja

en: Female:
fi: Nainen:

en: For the vote statistics, only yes or no votes are counted, abstain votes are not counted.
fi: Äänestystilastoissa vain kyllä ja ei äänet lasketaan, tyhjiä ääniä ei lasketa

en: Format
fi: Tallenteen muoto

en: Formats
fi: Tallennusformaatit

en: Groups
fi: Ryhmät

en: High Data Quality
fi: Korkea tiedon laatu

en: High Data Quality:
fi: Korkea tiedon laatu:

en: IPIs
fi: IPI-koodit

en: IPIs:
fi: IPI-koodit:

en: ISNIs
fi: ISNI-koodit

en: ISNIs:
fi: ISNI-koodit:

en: ISRCs
fi: ISRC-koodit

en: ISRCs (all / unique):
fi: ISRC-koodia (kaikki / uniikit)

en: ISRCs (all)
fi: ISRC-koodit (kaikki)

en: ISWCs
fi: ISWC-koodit

en: ISWCs (all / unique):
fi: ISWC-koodit (kaikki / uniikit):

en: ISWCs (all)
fi: ISWC-koodit (kaikki)

en: Identifiers
fi: Tunnisteet

en: Inclusive
fi: Laaja

en: Instruments
fi: Soittimet

en: Instruments:
fi: Soittimet:

en: Label Countries
fi: Levymerkkien maat

en: Label IPIs
fi: Levymerkkien IPI-koodit

en: Label ISNIs
fi: Levymerkin ISNI-koodit

en: Label Ratings (raw)
fi: Levymerkkien arvostelut (käsittelemätön)

en: Label Tags (raw)
fi: Levymerkkien luokitukset (käsittelemätön)

en: Labels
fi: Levymerkit

en: Labels with no country set
fi: Levymerkit ilman määritettyä maata

en: Labels:
fi: Levymerkit:

en: Language
fi: Kieli

en: Languages
fi: Kielet

en: Languages and Scripts
fi: Kielet ja merkistöt

en: Languages/Scripts
fi: Kielet/merkistöt

en: Last 7 days:
fi: Viimeiset 7 päivää:

en: Last updated: {date}
fi: Päivitetty viimeksi: {date}

en: Legend
fi: Selite

en: Low Data Quality
fi: Alhainen tiedon laatu

en: Low Data Quality:
fi: Alhainen tiedon laatu:

en: Male Artists
fi: Miesartisteja:

en: Male:
fi: Mies:

en: Mediums
fi: Tallenteet

en: Mediums with 1 Disc ID | Mediums with {n} Disc IDs
fi[0]: Tallenteet, joissa {n} levyn tunnistetta
fi[1]: Tallenteet, joissa {n} levyn tunnistetta

en: Mediums with Disc IDs
fi: Tallenteet, joissa ei levyn tunnistetta

en: Mediums with at least one disc ID:
fi: Tallenteet, joissa ainakin yksi levyn tunniste:

en: Mediums with no disc IDs:
fi: Tallenteet, joissa ei levyn tunnistetta:

en: Mediums with no format set
fi: Tallenteet, joille ei ole asetettu tallennusformaattia

en: Mediums:
fi: Tallenteet:

en: Most active editors in the past week
fi: Aktiivisimmat muokkaajat viikon ajalta

en: Most active voters in the past week
fi: Aktiivisimmat äänestäjät viikon ajalta

en: MusicBrainz Events
fi: MusicBrainzin tapahtumia

en: MusicBrainz Events:
fi: MusicBrainzin tapahtumia:

[ctx: vote]
en: No
fi: Ei

en: No Statistics
fi: Ei tilastoja

en: No Votes
fi: Ei-äänet

en: No format
fi: Ei formaattia

en: No front cover art:
fi: Ei kansitaidetta:

en: No packaging set
fi: Ei pakkausta asetettu

en: No status
fi: Ei tilaa

en: No status set
fi: Ei tilaa asetettu

en: No type
fi: Ei tyyppiä

en: Non-group artists:
fi: Artistit, jotka eivät ole ryhmiä:

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal Data Quality
fi: Normaali tiedon laatu

en: Normal Data Quality:
fi: Normaali tiedon laatu:

en: Open Edits
fi: Avoimet muokkaukset

en: Open and applied edits in past week
fi: Avoimet ja hyväksytyt muokkauset viikon ajalta

en: Open:
fi: Avoin:

en: Orchestras
fi: Orkesterit

en: Other
fi: Muut

en: Other Entities
fi: Muut entiteetit

en: Other gender:
fi: Muu sukupuoli:

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Per release
fi: Per julkaisu

en: Persons
fi: Henkilöt

en: Pieces of Cover Art
fi: Kansitaidetta yhteensä

en: Pieces of cover art
fi: Kappaletta kansitaidetta

en: Pieces of cover art:
fi: Kappaletta kansitaidetta

en: Places
fi: Paikat

en: Places:
fi: Paikat:

en: Primary Types
fi: Ensisijaiset tyypit

en: Rank
fi: Sijoitus

en: Rate of Change Graph
fi: Muutosnopeuksien kuvaaja

en: Ratings
fi: Arvostelut

en: Ratings (raw / aggregated):
fi: Arvostelut (käsittelemättömät / koostetut):

en: Ratings (raw)
fi: Arvostelut (käsittelemätön)

en: Recording Ratings
fi: Äänitteiden arvostelut

en: Recording Ratings (raw)
fi: Äänitteiden arvostelut (käsittelemätön)

en: Recording Tags (raw)
fi: Äänitteiden luokittelut (käsittelemätön)

en: Recordings
fi: Äänitteet

en: Recordings:
fi: Äänitteet

en: Relationships
fi: Yhteydet

en: Relationships:
fi: Yhteydet:

en: Release Countries
fi: Julkaisumaat

en: Release Data Quality
fi: Julkaisun tiedon laatu

en: Release Group Ratings
fi: Julkaisuryhmän arvostelut

en: Release Group Ratings (raw)
fi: Julkaisuryhmien arvostelut (käsittelemätön)

en: Release Group Tags (raw)
fi: Julkaisuryhmien luokittelut (käsittelemätön)

en: Release Groups
fi: Julkaisuryhmät

en: Release Groups with 1 Release | Release Groups with {n} Releases
fi[0]: Julkaisuryhmät joissa {n} julkaisu
fi[1]: Julkaisuryhmät joissa {n} julkaisua

en: Release Groups:
fi: Julkaisuryhmät:

en: Release Languages
fi: Julkaisukielet

en: Release Packaging
fi: Julkaisun paukkaus

en: Release Scripts
fi: Julkaisumerkistöt

en: Release Status
fi: Julkaisun tila

en: Release Tags (raw)
fi: Julkaisujen luokitukset (käsittelemätön)

en: Release groups
fi: Julkaisuryhmät

en: Release groups with cover art:
fi: Julkaisuryhmät, joilla kansitaidetta:

en: Release/Medium Formats
fi: Julkaisu- ja tallenneformaatit

en: Releases
fi: Julkaisut

en: Releases (VA)
fi: Julkaisut (eri esittäjiä)

en: Releases not VA
fi: Julkaisut (ei eri esittäjiä)

en: Releases with Amazon Cover Art
fi: Julkaisut, joille löytää kansitaide Amazonista

en: Releases with CAA Cover Art
fi: Kansitaiteelliset julkaisut

en: Releases with Cover Art
fi: Julkaisut, joissa kansitaidetta

en: Releases with Cover Art from Relationships
fi: Julkaisut, joilta löydyy kansitaide-yhteyksiä

en: Releases with Disc IDs
fi: Julkaisuja, joilla Disc ID

en: Releases with No Cover Art
fi: Julkaisut joilla ei kansitaidetta

en: Releases with a no-format medium
fi: Julkaisut, joiden formaatti on tuntematon

en: Releases with at least one disc ID:
fi: Julkaisut, joissa ainakin yksi levyn tunniste:

en: Releases with cover art:
fi: Julkaisut, joissa kansitaidetta:

en: Releases with no country set
fi: Julkaisut, joissa maata ei valittu

en: Releases with no disc IDs:
fi: Julkaisut, joissa ei ole levyn tunnistetta:

en: Releases with no language set
fi: Julkaisut, joissa ei ole kieltä asetttuna

en: Releases with no script set
fi: Julkaisut, joissa ei ole merkistöä asetettuna

en: Releases, Data Quality, and Disc IDs
fi: Julkaisut, tiedon laatu ja levyjen tunnisteet

en: Releases:
fi: Julkaisut:

en: Reset:
fi: Palaa alkutilaan:

en: Script
fi: Merkistö

en: Scripts
fi: Merkistöt

en: Secondary Types
fi: Toissijaiset tyypit

[ctx: plural]
en: Series
fi: Sarjat

[ctx: plural]
en: Series:
fi: Sarjat:

en: Statistics have never been collected for this server. If you are the administrator for this server, you should run <code>./admin/CollectStats.pl</code> or import <code>mbdump-stats.tar.bz2</code>.
fi: Tälle palvelimelle ei ole vielä kerätty statistiikkoja. Jos olet palvelimen ylläpitäjä, sinun tulee joko ajaa <code>./admin/CollectStats.pl</code> tai tuoda <code>mbdump-stats.tar.bz2</code>.

en: Tags (raw / aggregated):
fi: Luokitukset (käsittelemättömät / koostetut):

en: Tags (raw)
fi: Luokitukset (käsittelemätön)

en: There is no data to display here.
fi: Ei näytettävissä olevaa tietoa.

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Timeline Graph
fi: Aikajana

en: Top editors overall
fi: Aktiivisimmat muokkaajat kaiken kaikkiaan

en: Top voters overall
fi: Aktiivisimmat äänestäjät kaiken kaikkiaan

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total applied edits
fi: Yhteensä hyväksyttyjä muokkauksia

en: Total votes
fi: Yhteensä ääniä

en: Tracks
fi: Kappaleet

en: Tracks:
fi: Kappaleet:

en: Types
fi: Tyypit

en: URL Relationships:
fi: URL yhteydet:

en: URLs:
fi: URL-osoitteet:

en: Unknown Country
fi: Tuntematon maa

en: Unknown Data Quality
fi: Tuntematon tiedon laatu

en: Unknown Data Quality:
fi: Tuntematon tiedon laatu:

en: Unknown Format
fi: Tuntematon formaatti

en: Unknown Format (medium)
fi: Tuntematon formaatti (media)

en: Unknown Format (release)
fi: Tuntematon formaatti (julkaisu)

en: Unknown Language
fi: Tuntematon kieli

en: Unknown Script
fi: Tuntematon merkistö

en: Unknown language
fi: Tuntematon kieli

en: Unknown script
fi: Tuntematon merkistö

en: Unknown-gender Artists
fi: Tuntematon sukupuoli artistit

en: Unknown-type Artists
fi: Tuntematon tyyppi artistit

en: Videos:
fi: Videoita:

en: Voted down:
fi: Äänestetty kumoon:

en: Voter
fi: Äänestäjä

en: Voters
fi: Äänestäjät

en: Votes
fi: Annetut äänet

en: Votes in past week
fi: Ääniä viikon aikana

en: Votes per day
fi: Päiväkohtaiset äänet

en: Votes per week
fi: Viikkokohtaiset äänet

en: Votes:
fi: Äänet:

en: Work Ratings
fi: Teosten arvostelut

en: Work Ratings (raw)
fi: Teoksien arvostelut (käsittelemätön)

en: Work Tags (raw)
fi: Teoksien arvostelut (käsittelemätön)

en: Works
fi: Teokset

en: Works:
fi: Teokset:

[ctx: vote]
en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes Votes
fi: Kyllä-äänet

en: Yesterday:
fi: Eilinen:

en: Zoom:
fi: Suurenna:

en: active ever:
fi: aktiivisia joskus:

en: automatically inferred:
fi: automaattisesti päätelty:

en: by a single artist:
fi: yhdeltä artistilta:

en: by various artists:
fi: eri artisteilta:

en: inactive:
fi: passiivinen:

en: l_{first}_{second} Relationships
fi: l_{first}_{second} yhteydet

en: manually selected:
fi: käsin valittu:

en: of type Character:
fi: jotka kuvitteellisia hahmoja:

en: of type Choir:
fi: tyyppiä kuoro:

en: of type Group:
fi: jotka ryhmiä:

en: of type Orchestra:
fi: tyyppiä orkesteri:

en: of type Other:
fi: jotka muita:

en: of type Person:
fi: jotka henkilöitä:

en: validated email only:
fi: jotka ovat vain vahvistaneet sähköposti-osoitteen:

en: who edit:
fi: jotka muokkaavat:

en: who edited and/or voted in the last 7 days:
fi: jotka muokanneet ja/tai äänestäneet viimeisen 7 päivän aikana:

en: who edited in the last 7 days:
fi: jotka muokanneet viimeisen 7 päivän aikana:

en: who have registered applications:
fi: joilla on rekisteröity sovellus:

en: who leave edit notes:
fi: jotka jättävät muokkausmerkintöjä:

en: who use collections:
fi: jotka käyttävät kokoelmia:

en: who use ratings:
fi: jotka arvostelevat:

en: who use subscriptions:
fi: jotka seuraavat:

en: who use tags:
fi: jotka luokittelevat:

en: who vote:
fi: jotka äänestävät:

en: who voted in the last 7 days:
fi: jotka äänestäneet viimeisen 7 päivän aikana:

en: with 10 or more disc IDs:
fi: joissa 10 tai enemmän levyn tunnistetta:

en: with 30 or more pieces of cover art:
fi: joissa 30 tai enemmän kappaletta kansitaidetta:

en: with no gender set:
fi: ei sukupuolta asetettu:

en: with no type set:
fi: ei tyyppiä asetettu:

en: with {num} disc ID: | with {num} disc IDs:
fi[0]: joissa {num} levyn tunniste:
fi[1]: joissa {num} levyn tunnistetta:

en: with {num} piece of cover art: | with {num} pieces of cover art:
fi[0]: joissa {num} kappale kansitaidetta:
fi[1]: joissa {num} kappaletta kansitaidetta:

en: {country} artists
fi: {country} artistit

en: {country} labels
fi: {country} levymerkit

en: {country} releases
fi: {country} julkaisut

en: {language} releases
fi: {language} julkaisut

en: {name} mediums
fi: {name} tallenteet

en: {name} releases
fi: {name} julkaisut

en: {script} releases
fi: {script} julkaisut

en: {type0}-{type1} relationships:
fi: {type0}-{type1} yhteydet:
