MusicBrainz - en to el translation catalogue (303 entries)

en: A rift in the MusicBrainz community leads to a Great Dispute.
el: Μία μικρή ρωγμή στην κοινότητα του MusicBrainz οδηγεί σε Μεγάλο Σχίσμα.

en: Advanced relationships
el: Προχωρημένες σχέσεις

en: Album languages
el: Γλώσσες άλμπουμ

en: Amazon Coverart
el: Εξώφυλλο από Amazon

en: Amazon coverart support released.
el: Κυκλοφόρησε η υποστήριξη για εξώφυλλο Amazon.

en: An improved release editor and a new site design are released.
el: Κυκλοφόρησε ένας βελτιωμένος επεξεργαστής κυκλοφοριών και έγινε νέος σχεδιασμός της ιστοσελίδας.

en: Annotation support released.
el: Κυκλοφόρησε η υποστήριξη σχολίων.

en: Annotations
el: Σχόλια

en: Artist subscriptions
el: Παρακακολουθήσεις καλλιτεχνών

en: Artist subscriptions.
el: Παρακακολουθήσεις καλλιτεχνών.

en: BBC dynamic artist pages
el: Δυναμικές σελίδες καλλιτεχνών BBC.

en: BBC launches the dynamic artist pages based on MusicBrainz data.
el: Το BBC ξεκινά τη λειτουργία των δυναμικών σελίδων καλλιτεχνών βασισμένες στα δεδομένα του MusicBrainz.

en: BBC partners with MetaBrainz
el: Συνεργασία MetaBrainz με BBC

en: Bug fixes
el: Διορθώσεις σφαλμάτων

en: Caching/bug fixes
el: Διορθώσεις σφαλμάτων/προσωρινής μνήμης

en: Dedicated database server
el: Αποκλειστικός εξυπηρετητής βάσης δεδομένων

en: Edit search
el: Αναζήτηση επεξεργασιών

en: Great Dispute
el: Μέγα Σχίσμα

en: Improve voting
el: Βελτίωση ψηφοφοριών

en: Improved search
el: Βελτίωση αναζήτησης

en: Install scripts
el: Σενάρια εγκατάστασης

en: Kuno Woudt begins working for MusicBrainz full-time.
el: Ο Kuno Woudt ξεκινά να δουλεύει για το MusicBrainz κανονικά απασχολούμενος.

en: Kuno Woudt hired as full-time developer
el: Ο Kuno Woudt προσλαμβάνεται ως μόνιμος προγραμματιστής

en: Labels/data quality
el: Δισκογραφικές εταιρείες/ποιότητα δεδομένων

en: Last.fm signs up with MetaBrainz and starts using MusicBrainz data.
el: Το Last.fm εγγράφεται στο MetaBrainz και χρησιμοποιεί τα δεδομένα του MusicBrainz.

en: Linkara Musica becomes first commercial customer of MetaBrainz.
el: Το Linkara Musica γίνεται ο πρώτος εμπορικός πελάτης του MetaBrainz.

en: MetaBrainz accepts three students for Google Summer of Code.
el: Το MetaBrainz δέχεται τρεις μαθητές για το Google Summer of Code.

en: MetaBrainz hires Oliver Charles
el: Το MetaBrainz προσλαμβάνει τον Oliver Charles

en: MetaBrainz launched
el: MetaBrainz ξεκινά τη λειτουργία του

en: MetaBrainz signs first customer
el: MetaBrainz υπογράφει με τον πρώτο πελάτη

en: MetaWeb comes MusicBrainz data user.
el: Το MetaWeb γίνεται χρήστης δεδομένων του MusicBrainz.

en: MetaWeb signed
el: MetaWeb εγγράφηκε

en: MusicBrainz Move
el: Μετακίνηση MusicBrainz

en: MusicBrainz Server source code moved to Git from Subversion.
el: Ο πηγαίος κώδικας του εξυπηρετητή MusicBrainz μετακινείται από το Git στο Subversion.

en: MusicBrainz gets its first dedicated database server.
el: Το MusicBrainz αποκτά τον πρώτο αποκλειστικό εξυπηρετητή δεδομένων.

en: MusicBrainz moved to Digital West Networks in San Luis Obispo.
el: Το MusicBrainz μετακομίζει στην Digital West Networks στο San Luis Obispo.

en: Non album tracks
el: Κομμάτια εκτός άλμπουμ

en: Non album tracks are released.
el: Κυκλοφορούν τα κομμάτια εκτός άλμπουμ.

en: Oliver Charles becomes employee #1 of MetaBrainz Foundation.
el: Ο Oliver Charles γίνεται ο εργαζόμενος υπ' αριθμό #1 του Ιδρύματος MetaBrainz.

en: Oliver Charles begins working for MusicBrainz full-time.
el: Ο Oliver Charles ξεκινάει να δουλεύει μόνιμα για το MusicBrainz.

en: Oliver Charles joins MusicBrainz full-time
el: Ο Oliver Charles συμμετέχει στο MusicBrainz σε μόνιμη βάση

en: Release editor
el: Επεξεργαστής κυκλοφοριών

en: Search improvements
el: Βελτιώσεις αναζήτησης

en: Support for Labels and data quality are released.
el: Κυκλοφορεί η υποστήριξη για δισκογραφικές εταιρείες και ποιότητα δεδομένων.

en: Tags
el: Ετικέτες

en: The BBC becomes a MetaBrainz customer and starts using MusicBrainz data.
el: Το BBC γίνεται πελάτης του MetaBrainz και ξεκινά να χρησιμοποιεί τα δεδομένα του MusicBrainz.

en: The MetaBrainz Foundation, the legal home for MusicBrainz is announced to the public.
el: Ανακοινώνεται δημόσια το ίδρυμα MetaBrainz, η νομική στέγη του MusicBrainz.

en: User improvements
el: Βελτιώσεις χρηστών

en: mb_server now hosted on Git
el: mb_server φιλοξενείται πλέον στο Git

en: % of total mediums
el: % από σύνολο μέσων

en: % of total releases
el: % από σύνολο κυκλοφοριών

en: /day
el: /ημέρα

en: Abstentions
el: Αποχές

en: Active Users
el: Ενεργοί Χρήστες

en: Active Voters
el: Ενεργοί Ψηφοφόροι

en: Add/remove lines:
el: Προσθήκη/αφαίρεση γραμμών

en: All edits that have been applied
el: Όλες οι εφαρμοσμένες επεξεργασίες

en: All edits that have failed by being voted down
el: Όλες οι επεξεργασίες οι οποίες απέτυχαν επειδή καταψηφίστηκαν

en: All edits that have failed dependency checks
el: Όλες οι επεξεργασίες που απέτυχαν στους ελέγχους εξάρτησης

en: All edits that have failed prerequisite checks
el: Όλες οι επεξεργασίες που απέτυχαν στους ελέγχους προαπαιτούμενων

en: All edits that have hit an error
el: Όλες οι επεξεργασίες που παρουσίασαν κάποιο σφάλμα

en: All other available languages and scripts have 0 releases and works.
el: Όλες οι υπόλοιπες διαθέσιμες γλώσσες και γραφές έχουν 0 κυκλοφορίες και έργα.

en: Applied edits
el: Εφαρμοσμένες επεξεργασίες

en: Applied:
el: Εφαρμόστηκε:

en: Artist Countries
el: Χώρες καλλιτεχνών

en: Artist IPIs
el: IPIs καλλιτεχνών

en: Artist Ratings
el: Βαθομολογίες καλλιτεχνών

en: Artist Types and Genders
el: Είδη τύποι και φύλα

en: Artists
el: Καλλιτέχνες

en: Artists with gender set to female
el: Καλλιτέχνες που είναι γυναίκες

en: Artists with gender set to male
el: Καλλιτέχνες που είναι άντρες

en: Artists with gender set to other
el: Καλλιτέχνες που έχουν άλλο φύλο

en: Artists with gender unset (non-group artists)
el: Καλλιτέχνες χωρίς φύλο (όχι συγκροτήματα)

en: Artists with no country set
el: Καλλιτέχνες χωρίς ρυθμισμένη χώρα

en: Artists with type set to group
el: Καλλιτέχνες που είναι συγκροτήματα

en: Artists with type set to other
el: Καλλιτέχνες άλλου τύπου

en: Artists with type set to person
el: Καλλιτέχνες που είναι άτομα

en: Artists with type unset
el: Καλλιτέχνες χωρίς ρυθμισμένο τύπο

en: Artists:
el: Καλλιτέχνες:

en: Barcodes:
el: Bardcodes:

en: Basic metadata
el: Βασικά μεταδεδομένα

en: Basics
el: Βασικά

en: By Cover Art Type
el: Ανά τύπο εξωφύλλου

en: By Release Format
el: Ανά μορφή κυκλοφορίας

en: By Release Status
el: Ανά κατάσταση κυκλοφορίας

en: CDStubs (all)
el: CDStubs (όλα)

en: Cancelled edits
el: Ακυρωμένες επεξεργασίες

en: Cancelled:
el: Ακυρώθηκε:

en: Click to deselect
el: Κάντε κλικ για αποεπιλογή

en: Controls
el: Στοιχεία ελέγχου

en: Core Entities
el: Βασικά στοιχεία

en: Count of all Artist Ratings
el: Πλήθος όλων των βαθμολογιών καλλιτεχνών

en: Count of all Barcodes
el: Πλήθος όλων των barcodes

en: Count of all IPIs
el: Πλήθος όλων των IPIs

en: Count of all IPIs for Artists
el: Πλήθος όλων των IPIs για καλλιτέχνες

en: Count of all IPIs for Labels
el: Πλήθος όλων των IPIs για δισκογραφικές εταιρείες

en: Count of all ISRCs
el: Πλήθος όλων των ISRCs

en: Count of all ISWCs
el: Πλήθος όλων των ISWCs

en: Count of all Label Ratings
el: Πλήθος όλων των βαθμολογιών δισκογραφικών εταιρειών

en: Count of all No votes
el: Καταμέτρηση όλων των αρνητικών ψήφων

en: Count of all Ratings
el: Πλήθος όλων των βαθμολογιών

en: Count of all Recording Ratings
el: Πλήθος όλων των βαθμολογιών ηχογραφήσεων

en: Count of all Recordings with ISRCs
el: Πλήθος όλων των ηχογραφήσεων με ISRC

en: Count of all Recordings with {n} Releases
el: Πλήθος όλων των ηχογραφήσεων με {n} κυκλοφορίες

en: Count of all Relationships
el: Πλήθος όλων των σχέσεων

en: Count of all Release Group Ratings
el: Πλήθος όλων των βαθμολογιών ομάδων κυκλοφοριών

en: Count of all Release Groups with {n} Releases
el: Πλήθος όλων των ομάδων κυκλοφοριών με {n} κυκλοφορίες

en: Count of all Releases at Default Data Quality
el: Πλήθος όλων των κυκλοφοριών με την προεπιλεγμένη ποιότητα δεδομένων

en: Count of all Releases at High Data Quality
el: Πλήθος όλων των κυκλοφοριών με υψηλή ποιότητα δεδομένων

en: Count of all Releases at Low Data Quality
el: Πλήθος όλων των κυκλοφοριών με χαμηλή ποιότητα δεδομένων

en: Count of all Releases at Normal Data Quality
el: Πλήθος όλων των κυκλοφοριών με κανονική ποιότητα δεδομένων

en: Count of all Releases at Unknown Data Quality
el: Πλήθος όλων των κυκλοφοριών με άγνωστη ποιότητα δεδομένων

en: Count of all Releases by Various Artists
el: Καταμέτρηση όλων των κυκλοφοριών Διαφόρων Καλλιτεχνών

en: Count of all Releases not V.A.
el: Πλήθος όλων των κυκλοφοριών που δεν είναι Διαφόρων Καλλιτεχνών

en: Count of all Tags
el: Πλήθος όλων των ετικετών

en: Count of all Tracks
el: Πλήθος όλων των κομματιών

en: Count of all Work Ratings
el: Πλήθος όλων των βαθμολογιών έργων

en: Count of all Yes votes
el: Πλήθος όλων των θετικών ψήφων

en: Count of all artists
el: Πλήθος όλων των καλλιτεχνών

en: Count of all edits
el: Πλήθος όλων των επεξεργασιών

en: Count of all labels
el: Πλήθος όλων των δισκογραφικών εταιρειών

en: Count of all mediums
el: Πλήθος όλων των μέσων

en: Count of all recordings
el: Πλήθος όλων των ηχογραφήσεων

en: Count of all release groups
el: Πλήθος όλων των ομάδων κυκλοφοριών

en: Count of all releases
el: Πλήθος όλων των κυκλοφοριών

en: Count of all votes
el: Πλήθος όλων των ψήφων

en: Count of all works
el: Πλήθος όλων των έργων

en: Count of edits per day
el: Πλήθος επεξεργασιών ανά ημέρα

en: Count of open edits
el: Πλήθος ανοιχτών επεξεργασιών

en: Count of votes per day
el: Πλήθος όλων των ψήφων ανά ημέρα

en: Count of votes per week
el: Πλήθος όλων των ψήφων ανά βδομάδα

en: Countries
el: Χώρες

en: Country
el: Χώρα

en: Cover Art
el: Εξώφυλλο

en: Data Quality
el: Ποιότητα δεδομένων

en: Database Statistics
el: Στατιστικά βάσης δεδομένων

en: Default Data Quality
el: Προεπιλεγμένη ποιότητα δεδομένων

en: Default Data Quality:
el: Προεπιλεγμένη ποιότητα δεδομένων:

en: Draw a rectangle on either graph
el: Σχεδιασμός παραλληλογράμμου σε οποιοδήποτε γράφημα

en: Edit Information
el: Πληροφορίες επεξεργασίας

en: Edits
el: Επεξεργασίες

en: Edits about to be cancelled
el: Επεξεργασίες που πρόκειται να ακυρωθούν

en: Edits per day
el: Επεξεργασίες ανά ημέρα

en: Edits per week
el: Επεξεργασίες ανά εβδομάδα

en: Edits:
el: Επεξεργασίες:

en: Error edits
el: Σφάλματα επεξεργασίας

en: Exact Values (items vs. day)
el: Ακριβείες τιμές (αντικείμενα έναντι ημέρας)

en: Exclusive
el: Αποκλειστικό

en: Failed (dependency):
el: Απέτυχε (εξάρτηση):

en: Failed (internal error):
el: Απέτυχε (εσωτερικό σφάλμα):

en: Failed (prerequisite):
el: Απέτυχε (προαπαιτούμενα):

en: Failed edits (dependency)
el: Αποτυχημένες επεξεργασίες (εξάρτηση)

en: Failed edits (prerequisite)
el: Αποτυχημένες επεξεργασίες (προαπαιτούμενα)

en: Failed edits (voted down)
el: Αποτυχημένες επεξεργασίες (καταψηφίστηκαν)

en: Female Artists
el: Γυναίκες καλλιτέχνες

en: Female:
el: Γυναίκα:

en: For the vote statistics, only yes or no votes are counted, abstain votes are not counted.
el: Για τα στατιστικά ψηφοφορίας, καταμετρούνται μόνο οι θετικές και οι αρνητικές ψήφοι, οι ψήφοι αποχήες δεν καταμετρούνται.

en: Format
el: Μορφή

en: Formats
el: Μορφές

en: Groups
el: Συγκροτήματα

en: High Data Quality
el: Υψηλή ποιότητα δεδομένων

en: High Data Quality:
el: Υψηλή ποιότητα δεδομένων:

en: IPIs
el: IPI

en: IPIs:
el: IPI:

en: ISRCs
el: ISRC

en: ISRCs (all / unique):
el: ISRC (όλα / μοναδικά):

en: ISRCs (all)
el: ISRC (όλα)

en: ISWCs
el: ISWC

en: ISWCs (all / unique):
el: ISWC (όλα / μοναδικά):

en: ISWCs (all)
el: ISWC (όλα)

en: Identifiers
el: Αναγνωριστικά

en: Label Countries
el: Χώρες δισκογραφικών εταιρειών

en: Label IPIs
el: IPI δισκογραφικών εταιρειών

en: Label Ratings
el: Βαθμολογίες δισκογραφικών εταιρειών

en: Labels
el: Δισκογραφικές εταιρείες

en: Labels with no country set
el: Δισκογραφικές εταιρείες χωρίς ρυθμισμένη χώρα

en: Labels:
el: Δισκογραφικές εταιρείες:

en: Language
el: Γλώσσα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Languages and Scripts
el: Γλώσσες και γραφές

en: Last updated: {date}
el: Τελευταία ενημέρωση: {date}

en: Legend
el: Υπόμνημα

en: Low Data Quality
el: Χαμηλή ποιότητα δεδομένων

en: Low Data Quality:
el: Χαμηλή ποιότητα δεδομένων:

en: Male Artists
el: Άνδρες καλλιτέχνες

en: Male:
el: Άνδρας:

en: Mediums
el: Μέσα

en: Mediums with at least one disc ID:
el: Μέσα με τουλάχιστον ένα disc ID:

en: Mediums with no disc IDs:
el: Μέσα χωρίς disc IDs:

en: Mediums with no format set
el: Μέσα χωρίς ρυθμισμένη μορφή

en: Mediums:
el: Μέσα:

en: Most active voters in the past week
el: Περισσότερο ενεργοί ψηφοφόροι την τελευταία εβδομάδα

en: MusicBrainz Events
el: Γεγονότα MusicBrainz

en: MusicBrainz Events:
el: Γεγονότα MusicBrainz:

en: No Votes
el: Αρνητικές ψήφοι

en: No format
el: Χωρίς μορφή

en: No packaging set
el: Δεν ορίστηκε η συσκευασία

en: No status
el: Χωρίς κατάσταση

en: No status set
el: Δεν ορίστηκε η κατάσταση

en: No type
el: Χωρίς τύπο

en: Non-group artists:
el: Καλλιτέχνες που δεν είναι συγκροτήματα:

en: Normal Data Quality
el: Κανονική ποιότητα δεδομένων

en: Normal Data Quality:
el: Κανονική ποιότητα δεδομένων:

en: Open Edits
el: Ανοιχτές επεξεργασίες

en: Open and applied edits in past week
el: Ανοικτές και επεξεργασίες που εφαρμόστηκα την τελευταία εβδομάδα

en: Open:
el: Ανοικτές:

en: Other
el: Άλλο

en: Other Entities
el: Άλλα στοιχεία

en: Other gender:
el: Άλλο φύλο:

en: Other-gender Artists
el: Καλλιτέχνες άλλου φύλου

en: Other-type Artists
el: Καλλιτέχνες άλλου τύπου

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Per release
el: Ανά κυκλοφορία

en: Persons
el: Άτομα

en: Pieces of Cover Art
el: Κομμάτια εξωφύλλου

en: Pieces of cover art
el: Κομμάτια εξωφύλλου

en: Pieces of cover art:
el: Κομμάτια εξωφύλλου:

en: Primary Types
el: Πρωτεύοντες τύποι

en: Rank
el: Κατάταξη

en: Rate of Change (average items/day vs. day)
el: Κατάταξη αλλαγών (μέσος όρος αντικειμένων/ημέρα έναντι ημέρας)

en: Rate of Change Graph
el: Γράφημα ρυθμού αλλαγών

en: Ratings
el: Βαθμολογίες

en: Ratings and Tags
el: Βαθμολογίες και ετικέτες

en: Recording Ratings
el: Βαθμολογίες ηχογράφησης

en: Recordings
el: Ηχογραφήσεις

en: Recordings with 1 Release | Recordings with {n} Releases
el[0]: Ηχογραφήσεις με 1 κυκλοφορία
el[1]: Ηχογραφήσεις με {n} κυκλοφορίες

en: Recordings with ISRCs
el: Κυκλοφορίες με ISRC

en: Recordings:
el: Ηχογραφήσεις:

en: Relationships
el: Σχέσεις

en: Relationships:
el: Σχέσεις:

en: Release Countries
el: Χώρες κυκλοφορίας

en: Release Data Quality
el: Ποιότητα δεδομένων κυκλοφορίας

en: Release Group Ratings
el: Βαθμολογίες ομάδας κυκλοφοριών

en: Release Groups
el: Ομάδες κυκλοφοριών

en: Release Groups with 1 Release | Release Groups with {n} Releases
el[0]: Ομάδες κυκλοφοριών με 1 κυκλοφορία
el[1]: Ομάδες κυκλοφοριών με {n} κυκλοφορίες

en: Release Groups:
el: Ομάδες κυκλοφοριών:

en: Release Languages
el: Γλώσσες κυκλοφορίας

en: Release Packaging
el: Συσκευασία κυκλοφορίας

en: Release Status
el: Κατάσταση κυκλοφορίας

en: Release/Medium Formats
el: Μορφές κυκλοφορίας/μέσου

en: Releases
el: Κυκλοφορίες

en: Releases (VA)
el: Κυκλοφορίες (ΔΚ)

en: Releases not VA
el: Κυκλοφορίες όχι ΔΚ

en: Releases with Cover Art
el: Κυκλοφορίες με εξώφυλλο

en: Releases with a no-format medium
el: Κυκλοφορίες με μέσο χωρίς μορφή

en: Releases with cover art:
el: Κυκλοφορίες με εξώφυλλο:

en: Releases with no country set
el: Κυκλοφορίες χωρίς ρυθμισμένη χώρα

en: Releases with no language set
el: Κυκλοφορίες χωρίς ρυθμισμένη γλώσσα

en: Releases:
el: Κυκλοφορίες:

en: Reset:
el: Επαναφορά:

en: Script
el: Γραφή

en: Scripts
el: Γραφές

en: Secondary Types
el: Δευτερεύοντες τύποι

en: Timeline Graph
el: Χρονογράφημα

en: To-be-cancelled edits
el: Επεξεργασίες που πρόκειται να ακυρωθούν

en: Total
el: Σύνολο

en: Total applied edits
el: Σύνολο εφαρμοσμένων επεξεργασιών

en: Total votes
el: Συνολικές ψήφοι

en: Tracks
el: Κομμάτια

en: Unknown Country
el: Άγνωστη χώρα

en: Unknown Data Quality
el: Άγνωστη ποιότητα δεδομένων

en: Unknown Data Quality:
el: Άγνωστη ποιότητα δεδομένων:

en: Unknown Format
el: Άγνωστη μορφή

en: Unknown Format (medium)
el: Άγνωστη μορφή (μέσο)

en: Unknown Format (release)
el: Άγνωστη μορφή (κυκλοφορία)

en: Unknown Language
el: Άγνωστη γλώσσα

en: Unknown Script
el: Άγνωστη γραφή

en: Unknown language
el: Άγνωστη γλώσσα

en: Unknown script
el: Άγνωστη γραφή

en: Unknown-gender Artists
el: Καλλιτέχνες αγνώστου φύλου

en: Unknown-type Artists
el: Καλλιτέχνες άγνωστου τύπου

en: Voted down:
el: Καταψηφίστηκαν:

en: Voter
el: Ψηφοφόρος

en: Voters
el: Ψηφοφόροι

en: Votes
el: Ψήφοι

en: Votes in past week
el: Ψήφοι την τελευταία εβδομάδα

en: Votes per day
el: Ψήφοι ανά ημέρα

en: Votes per week
el: Ψήφοι ανά βδομάδα

en: Votes:
el: Ψήφοι:

en: Work Ratings
el: Βαθμολογίες έργου

en: Works
el: Έργα

en: Works:
el: Έργα:

en: Yes Votes
el: Θετικές ψήφοι

en: Yesterday:
el: Χθες:

en: Zoom:
el: Εστίαση:

en: by a single artist:
el: από έναν καλλιτέχνη:

en: by various artists:
el: από διάφορους καλλιτέχνες:

en: l_{first}_{second} Relationships
el: l_{first}_{second} σχέσεις

en: of type Group:
el: τύπου συγκρότημα:

en: of type Other:
el: άλλου τύπου

en: of type Person:
el: τύπου άτομο:

en: with 30 or more pieces of cover art:
el: με 30 ή περισσότερα κομμάτια εξωφύλλου:

en: with no gender set:
el: χωρίς ρυθμισμένο φύλο:

en: with no type set:
el: χωρίς ρυθμισμένο τύπο

en: with {num} piece of cover art: | with {num} pieces of cover art:
el[0]: με {num} κομμάτι εξωφύλλου:
el[1]: με {num} κομμάτια εξωφύλλου:

en: {country} artists
el: Καλλιτέχνες από {country}

en: {country} labels
el: Δισκογραφικές εταιρείες από {country}

en: {country} releases
el: Κυκλοφορίες από {country}

en: {language} releases
el: Κυκλοφορίες στα {language}

en: {name} mediums
el: Μέσα {name}

en: {name} releases
el: Κυκλοφορίες {name}

en: {script} releases
el: Κυκλοφορίες με {script}

en: {type0}-{type1} relationships:
el: Σχέσεις {type0}-{type1}:
