MusicBrainz - en to it translation catalogue (84 entries)

en: Allmusic page for
it: Pagina Allmusic per

en: BBC Music page for
it: Pagina BBC Music per

en: Bandcamp page for
it: Pagina Bandcamp per

en: DJ-mix of
it: DJ mix di

en: DJ-mixed
it: DJ mixata

en: DJ-mixed versions
it: Versioni remixate

en: DJ-mixer
it: Mixer del DJ

en: Discogs page for
it: Pagina Discogs per

en: IMDb page for
it: Pagina IMDb per

en: IMSLP page for
it: Pagina IMSLP per

en: Myspace page for
it: Pagina Myspace per

en: PureVolume page for
it: Pagina PureVolume per

en: SecondHandSongs page for
it: Pagina SecondHandSongs per

en: Songfacts page for
it: Pagina Songfacts per

en: SoundCloud page for
it: Pagina SoundCloud per

en: VGMdb page for
it: Pagina VGMdb per

en: VIAF ID
it: ID VIAF

en: VIAF ID for
it: ID VIAF per

en: Wikidata page for
it: Pagina Wikidata per

en: Wikipedia page for
it: Pagina Wikipedia per

en: YouTube channel for
it: Canale YouTube per

en: YouTube channels
it: Canali YouTube

en: biographies
it: biografie

en: biography of
it: biografia di

en: blog of
it: blog di

en: blogs
it: blog

en: child of
it: figlio di

en: children
it: figli

en: from
it: da

en: has Amazon ASIN
it: ha l'ASIN di Amazon

en: has Bandcamp page at
it: ha la pagina di Bandcamp

en: has VIAF ID at
it: ha l'ID VIAF

en: has a BBC Music page at
it: ha la pagina di BBC Music

en: has a Discogs page at
it: ha la pagina di Discogs

en: has a Geonames page at
it: ha la pagina di Geonames

en: has a Myspace page at
it: ha la pagina di Myspace

en: has a PureVolume page at
it: ha la pagina di PureVolume

en: has a SecondHandSongs page at
it: ha la pagina di SecondHandSongs

en: has a Songkick page at
it: ha la pagina di Songkick

en: has a SoundCloud page at
it: ha la pagina di SoundCloud

en: has a VGMdb page at
it: ha la pagina di VGMdb

en: has a Wikidata page at
it: ha la pagina di Wikidata

en: has a Wikipedia page at
it: ha la pagina di Wikipedia

en: has a biography page at
it: ha una biografia su

en: has a blog at
it: ha un blog su

en: has a picture at
it: ha una foto su

en: has a social networking page at
it: ha una pagina di social network su

en: has an Allmusic page at
it: ha la pagina di Allmusic

en: has an IMDb page at
it: ha la pagina di IMDb

en: has an IMSLP page at
it: ha la pagina di IMSLP

en: has an interview at
it: ha un'intervista su

en: has an official YouTube channel at
it: ha il canale ufficiale di YouTube

en: has an official homepage at
it: ha la pagina ufficiale

en: has an official video channel at
it: ha un canale video ufficiale su

en: image
it: immagine

en: instruments
it: strumenti

en: interview with
it: intervista con

en: is a SecondHandSongs page for
it: è una pagina di SecondHandSongs per

en: is a Songfacts page for
it: è una pagina di Songfacts per

en: is a Wikidata page for
it: è una pagina di Wikidata per

en: is a Wikipedia page for
it: è una pagina di Wikipedia per

en: is an Allmusic page for
it: è una pagina di Allmusic per

en: is the VIAF ID for
it: è l'ID VIAF per

en: legal name
it: nome legale

en: license
it: licenza

en: license for
it: licenza per

en: logo of
it: logo di

en: logos
it: loghi

en: married
it: sposato

en: medium
it: supporto

en: medium 1
it: supporto 1

en: medium 2
it: supporto 2

en: medium 3
it: supporto 3

en: medium 4
it: supporto 4

en: medium 5
it: supporto 5

en: medium 6
it: supporto 6

en: medium 7
it: supporto 7

en: medium 8
it: supporto 8

en: medium 9
it: supporto 9

en: medley of
it: medley di

en: number
it: numero

en: official homepage for
it: pagina ufficiale per

en: official homepages
it: pagine ufficiali

en: other databases
it: altri database
