MusicBrainz - en to nl translation catalogue (2482 entries)

en:  Enter your username and email below. We will send you an email with a link to reset your password. If you have forgotten your username, {link|retrieve it} first and then reset your password.
nl: Voer uw gebruikersnaam en wachtwoord hieronder in. We zullen u een e-mail sturen met een link om uw wachtwoord opnieuw in te stellen. Als u uw gebruikersnaam bent vergeten, {link|verkrijg het} dan eerst en stel dan uw wachtwoord opnieuw in.

en: "C" is a single check digit.
nl: ‘C’ is een enkel controlegetal.

en: "CC" is the appropriate for the registrant two-character country code.
nl: ‘CC’ is bestemd voor de landcode van twee karakters van de registrator.

en: "DDD" is a nine digit work identifier.
nl: ‘DDD’ is een 9-cijferig identificatienummer voor een compositie.

en: "NNNNN" is a unique 5-digit number identifying the particular sound recording.
nl: ‘NNNNN’ is een uniek 5-cijferig getal dat een afzonderlijke geluidsopname identificeert.

en: "XXX" is a three character alphanumeric registrant code, uniquely identifying the organisation which registered the code.
nl: ‘XXX’ is een alfanumerieke registratiecode van drie karakters die de organisatie die de code registreerde identificeert.

en: "YY" is the last two digits of the year of registration.
nl: ‘JJ’ zijn de laatste twee cijfers van het registratiejaar.

en: &#x26a0; Error creating edit
nl: &#x26a0; Fout bij het aanmaken van een bewerking

en: &#x26a0; Error requesting signature
nl: &#x26a0; Fout bij een aanvragen van een ondertekening

en: &#x26a0; Error uploading image
nl: &#x26a0; Fout bij het uploaden van een afbeelding

en: &#x26a0; Server busy, try again later
nl: &#x26a0; De server is overbelast, probeer het later opnieuw

en: &#x26a0; Unrecognized file
nl: &#x26a0; Niet herkend bestand

en: &#x2713; Success
nl: &#x2713; Succes

en: &lt; Back to all relationship types
nl: &lt; Terug naar alle relatietypes

en: ''italics''; '''bold'''; '''''bold italics'''''; ---- horizontal rule
nl: ''cursief''; '''vet'''; '''''cursief en vet'''''; ---- horizontale lijn

en: '{tag}' has been used {num} times
nl: “{tag}” is {num} keer gebruikt

en: (<span class="comment">primary</span>)
nl: (<span class="comment">primair</span>)

en: (<strong>unverified!</strong>)
nl: (<strong>ongeverifieerd!</strong>)

en: (No details about this error are available)
nl: (Van deze foutmelding zijn geen details beschikbaar)

en: (add a new recording)
nl: (nieuwe opname toevoegen)

en: (ended)
nl: (beëindigd)

en: (hidden)
nl: (verborgen)

en: (new release group)
nl: (nieuwe uitgavegroepen)

en: (no changelog)
nl: (geen veranderingslogboek)

en: (no other cover art)
nl: (geen andere afbeeldingen)

[ctx: comment]
en: (none)
nl: (geen)

[ctx: description]
en: (none)
nl: (geen)

[ctx: email]
en: (none)
nl: (geen)

[ctx: link phrase]
en: (none)
nl: (geen)

[ctx: tag]
en: (none)
nl: (geen)

[ctx: type]
en: (none)
nl: (geen)

en: (private)
nl: (privé)

en: (reset language)
nl: (taal terugzetten)

en: (standalone recording)
nl: (losstaande opname)

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: (verified at {date})
nl: (geverifieerd op {date})

en: (was medium {position} on release {release})
nl: (was medium {position} op uitgave {release})

en: (was medium {position}: {name} on release {release})
nl: (was medium {position}: {name} op uitgave {release})

en: * Match indicates the total difference in seconds between the CD you requested and the matches we found.
nl: * Geeft het totaal aantal secondes verschil aan tussen de cd die u opvroeg en de gevonden resultaten.

en: 1 vote | {n} unanimous votes
nl[0]: één stem
nl[1]: {n} unanieme stemmen

en: 1st seconder:
nl: eerste secondant

en: 2nd seconder:
nl: tweede secondant

en: <abbr title="MusicBrainz Identifier">MBID</abbr> submitter
nl: <abbr title="MusicBrainz Identificator">MBID</abbr> submitter

en: <em>Cancelling</em>
nl: <em>Wordt geannuleerd</em>

en: <em>no changelog specified</em>
nl: <em>geen veranderingslogboek opgegeven</em>

en: <strong>Approved:</strong> {date}
nl: <strong>Goedgekeurd:</strong> {date}

en: <strong>Closed:</strong> <em>Cancelling</em>
nl: <strong>Gesloten:</strong> <em>Wordt geannuleerd</em>

en: <strong>Closed:</strong> {date}
nl: <strong>Gesloten:</strong> {date}

en: <strong>Error</strong>:
nl: <strong>Foutmelding</strong>:

en: <strong>Note that any contributions you make to MusicBrainz will be released into the Public Domain and/or licensed under a Creative Commons by-nc-sa license. Furthermore, you give the MetaBrainz Foundation the right to license this data for commercial use. Please read our {doc|license page} for more details.</strong>
nl: <strong>Let op dat alle bijdragen die u doet aan MusicBrainz in het Publiek Domein en/of onder een by-nc-sa licentie van Creative Commons worden vrijgegeven. Daarnaast geeft u de MetaBrainz-stichting het recht om de gegevens voor commercieel gebruik in licentie te geven. Lees onze {doc|licentiepagina} voor meer details.</strong>

en: <strong>Note:</strong> MediaWiki does not check to see if the version number matches the page name, it will take the version number and provide whatever page is associated with it. Make sure to double check your work when updating a page!
nl: <strong>Let op:</strong>MediaWiki controleert niet of het versienummer overeenkomt met de paginanaam, het neemt het versienummer en verstrekt welke pagina daar mee geassocieerd is. Zorg er voor dat u uw werk twee keer controleert als u een pagina bijwerkt!

en: <strong>The ultimate source of music information</strong> by allowing anyone to contribute and releasing the {doc|data} under {doc2|open licenses}.
nl: <strong>De ultieme bron van informatie over muziek</strong> door iedereen bij te laten dragen en de {doc|gegevens} vrij te geven onder {doc2|open licenties}.

en: <strong>The universal lingua franca for music</strong> by providing a reliable and unambiguous form of {doc|music identification}, enabling both people and machines to have meaningful conversations about music.
nl: <strong>De universele lingua franca voor muziek</strong> door het betrouwbaar en ondubbelzinnig verstrekken van {doc|identificatie van muziek}, zodat zowel mensen als machines zinvolle gesprekken over muziek kunnen voeren.

en: <strong>Warning:</strong> Some of the recordings you're merging have different ISRCs. Please make sure they are indeed the same recordings and you wish to continue with the merge.
nl: <strong>Waarschuwing:</strong> Sommige opnames die u aan het samenvoegen bent hebben verschillende ISRC’s. Controleer of het inderdaad dezelfde opname is voordat u doorgaat met samenvoegen.

en: <strong>Warning</strong>:
nl: <strong>Waarschuwing</strong>:

en: =&#xa0;Title&#xa0;1&#xa0;=; ==&#xa0;Title&#xa0;2&#xa0;==; ===&#xa0;Title&#xa0;3&#xa0;===
nl: =&#xa0;Kop&#xa0;1&#xa0;=; ==&#xa0;Kop&#xa0;2&#xa0;==; ===&#xa0;Kop&#xa0;3&#xa0;===

en: A CD Stub was found that matches the disc ID you provided. If the below tracklist appears correct, you may use it as a starting point as a new MusicBrainz release
nl: Er is een cd-beginsel gevonden die overeenkomt met uw disc-id. Als de onderstaande nummerlijst correct lijkt, kunt u deze gebruiken als beginpunt voor een nieuwe uitgave in MusicBrainz.

en: A hidden user | {n} hidden users
nl[0]: Een verborgen gebruiker
nl[1]: {n} verborgen gebruikers

en: A map cannot be shown because this place has no coordinates.
nl: Er kan geen kaart worden vertoond omdat deze plaats geen coördinaten heeft.

en: A private collection | {n} private collections
nl[0]: Een privécollectie
nl[1]: {n} privécollecties

en: A release must contain at least one medium.
nl: Een uitgave moet ten minste één medium bevatten.

en: A release title is required.
nl: De uitgave heeft een titel nodig.

en: A simple list of all entities is available from our {url|browse} pages.
nl: Een simpele lijst van alle objecten is beschikbaar op onze {url|blader}pagina’s.

en: A tracklist is required.
nl: Een nummerlijst is benodigd.

en: About
nl: Over

en: Abstain
nl: Onthouding

[ctx: vote]
en: Abstain
nl: Onthouding

en: Accept
nl: Accepteren

en: Accept edit
nl: Bewerking accepteren

en: Accept upon expiration
nl: Na het verstrijken accepteren

[ctx: edit descriptor]
en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: Accepted Edits
nl: Geaccepteerde bewerkingen

en: Accepted Edits by {name}
nl: Geaccepteerde bewerkingen door {name}

en: Access
nl: Toegang

en: Account Created
nl: Gebruikersaccount aangemaakt

en: Account admin
nl: Accountbeheerder

en: Account administrators
nl: Accountbeheerders

en: Account administrators can edit and delete user accounts.
nl: Accountbeheerders kunnen gebruikersaccounts bewerken en verwijderen.

en: Action
nl: Actie

en: Actions
nl: Acties

en: Add @ at line start to indicate artists, * for a work/song, # for additional info (such as "Encore"). [mbid|name] allows linking to artists and works.
nl: Begin een regel met @ om artiesten aan te geven, * voor een compositie/nummer of # voor extra informatie (zoals ‘toegift’). Met [mbid|name] kunnen artiesten en composities gekoppeld worden.

en: Add Alias
nl: Alias toevoegen

en: Add Area
nl: Gebied toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Area
nl: Gebied toevoegen

en: Add Artist
nl: Artiest toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Artist
nl: Artiest toevoegen

en: Add Artist Credit
nl: Artiest toevoegen

en: Add CD Stub
nl: Cd-beginsel toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Cover Art
nl: Afbeelding toevoegen

[ctx: header]
en: Add Cover Art
nl: Afbeelding toevoegen

en: Add Disc
nl: Medium toevoegen

en: Add Event
nl: Evenement toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Event
nl: Evenement toevoegen

en: Add Example
nl: Voorbeeld toevoegen

en: Add Instrument
nl: Instrument toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Instrument
nl: Instrument toevoegen

en: Add Label
nl: Platenmaatschappij toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Label
nl: Platenmaatschappij toevoegen

en: Add Note
nl: Notitie toevoegen

en: Add Page
nl: Pagina toevoegen

en: Add Place
nl: Plaats toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Place
nl: Plaats toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Release
nl: Uitgave toevoegen

[ctx: header]
en: Add Release
nl: Uitgave toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Release Event
nl: Uitgavegebeurtenis toevoegen

en: Add Release Group
nl: Uitgavegroep toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Release Group
nl: Uitgavegroep toevoegen

en: Add Series
nl: Serie toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Series
nl: Serie toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Standalone Recording
nl: Losstaande opname toevoegen

[ctx: header]
en: Add Standalone Recording
nl: Losstaande opname toevoegen

en: Add Various Artists Release
nl: Uitgave door diverse artiesten toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Work
nl: Compositie toevoegen

[ctx: header]
en: Add Work
nl: Compositie toevoegen

[ctx: button/menu]
en: Add Work Attribute
nl: Compositie-eigenschap toevoegen

en: Add a New Collection
nl: Nieuwe collectie toevoegen

en: Add a New Example
nl: Een nieuw voorbeeld toevoegen

en: Add a language
nl: Taal toevoegen

en: Add a new alias
nl: Nieuwe alias toevoegen

en: Add a new entry
nl: Nieuw lemma toevoegen

en: Add a new recording
nl: Nieuwe opname toevoegen

en: Add a new release
nl: Nieuwe uitgave toevoegen

en: Add alias
nl: Alias toevoegen

en: Add an edit note
nl: Bewerkingsnotitie toevoegen

en: Add annotation
nl: Aantekening toevoegen

en: Add another instrument
nl: Nog een instrument toevoegen

en: Add another link:
nl: Nog een koppeling toevoegen:

en: Add child
nl: Kindelement toevoegen

en: Add disc ID to an existing release
nl: Disc-id aan een bestaande uitgave toevoegen

en: Add edit note
nl: Bewerkingsnotitie toevoegen

en: Add link:
nl: Koppeling toevoegen:

en: Add recording
nl: Opname toevoegen

en: Add related work
nl: Gerelateerde compositie toevoegen

en: Add relationship
nl: Relatie toevoegen

en: Add release
nl: Uitgave toevoegen

en: Add release group
nl: Uitgavegroep toevoegen

en: Add selected artists for merging
nl: Geselecteerde artiesten samenvoegen

en: Add selected events for merging
nl: Geselecteerde evenementen toevoegen

en: Add selected recordings for merging
nl: Geselecteerde opnames samenvoegen

en: Add selected releases for merging
nl: Geselecteerde uitgaves samenvoegen

en: Add selected works for merging
nl: Geselecteerde composities samenvoegen

en: Add to a new collection
nl: Aan een nieuwe collectie toevoegen

en: Add to a new list
nl: Aan een nieuwe lijst toevoegen

en: Add to my collection
nl: Aan mijn collectie toevoegen

en: Add to {collection}
nl: Aan {collection} toevoegen

en: Add track(s)
nl: Nummer(s) toevoegen

en: Add work
nl: Compositie toevoegen

en: Add {item}
nl: {item} toevoegen

en: Add {num} track(s)
nl: {num} nummer(s) toevoegen

en: Added
nl: Toegevoegd

en: Added {add}, last modified {lastmod}
nl: Toegevoegd op {add}, het laatst bewerkt op {lastmod}

en: Added:
nl: Toegevoegd:

en: Additional details
nl: Extra details

en: Additional information
nl: Extra informatie

en: Additions:
nl: Toevoegingen:

en: Address
nl: Adres

en: Address:
nl: Adres:

en: Adjust User Account Flags
nl: Rechten voor gebruikersaccounts aanpassen

en: Admin
nl: Administrator

en: Administration
nl: Administratie

en: Administration flags
nl: Administratieve markering

en: Age:
nl: Leeftijd:

en: Alias Details
nl: Details van de alias

en: Alias name:
nl: Naam van de alias:

en: Aliases
nl: Aliassen

en: All Edits
nl: Alle bewerkingen

en: All My Edits
nl: Al mijn bewerkingen

en: All recordings for these releases are already merged.
nl: Alle opnames van deze uitgave zijn al samengevoegd.

en: All sizes:
nl: Alle groottes:

en: All tracks require an associated recording. Click “Edit” to select a recording for each track. Choose “Add a new recording” if an appropriate one doesn’t exist yet.
nl: Alle nummers hebben een bijbehorende opname nodig. Klik “Bewerken” om voor elk nummer een opname te kiezen. Kies voor “Nieuwe opname toevoegen” als er nog geen geschikte opname bestaat.

en: Allow access
nl: Toegang toestaan

en: Allow other users to see my ratings
nl: Sta andere gebruikers toe om mijn waarderingen te zien

en: Allow other users to see my subscriptions
nl: Laat andere gebruikers mijn abonnementen zien

en: Allow other users to see my tags
nl: Sta andere gebruikers toe om mijn etiketten te zien

en: Allow other users to see this collection
nl: Sta andere gebruikers toe om deze collectie te zien

en: Allows dates:
nl: Heeft mogelijke data:

en: Already expired
nl: Al verlopen

en: Also performs as
nl: Treedt ook op als

en: Alternatively, you may {uri|add a new area}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuw gebied toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new artist}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe artiest toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new event}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuw evenement toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new label}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe platenmaatschappij toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new place}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe plaats toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new recording}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe opname toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new release group}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe uitgave toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new release}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe uitgave toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new series}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe serie toevoegen}.

en: Alternatively, you may {uri|add a new work}.
nl: U kunt ook {uri|een nieuwe compositie toevoegen}.

en: Amazon URLs Linked to Multiple Releases
nl: Amazon URL’s die aan meerdere uitgaves zijn gelinkt

en: Amazon URLs linked to multiple releases
nl: Amazon URL’s die aan meerdere uitgaves zijn gelinkt

en: An alias is an alternate name for an entity. They typically contain contain common mispellings or variations of the name and are also used to improve search results. View the {doc|alias documentation} for more details.
nl: Een alias is een alternatieve naam voor een object. Dit zijn meestal gebruikelijke spellingfouten en naamvariaties en worden ook gebruikt om de zoekresultaten te verbeteren. Bekijk de {doc|aliasdocumentatie} voor meer details.

en: An anonymous user | {n} anonymous users
nl[0]: Eén anonieme gebruiker
nl[1]: {n} anonieme gebruikers

en: An error occured while loading this edit
nl: Er trad een fout op bij het laden van deze bewerking.

en: An error occured while loading this edit.
nl: Er trad een fout op bij het laden van deze bewerking.

en: An error occured:
nl: Er is een fout opgetreden:

en: An error occurred while creating the works.
nl: Er trad een fout op bij het toevoegen van de composities.

en: Annotation
nl: Aantekening

en: Annotation Formatting
nl: Opmaak van de aantekening

en: Annotation comparison
nl: Vergelijking tussen aantekeningen

en: Annotation history
nl: Geschiedenis van de aantekening

en: Annotation last modified by {user} on {date}.
nl: Aantekening het laatst bewerkt door {user} op {date}.

en: Annotation last modified on {date}.
nl: Aantekening het laatst bewerkt op {date}

en: Annotation:
nl: Aantekening:

en: Annotations support a limited set of wiki formatting options:
nl: Aantekeningen ondersteunen een gelimiteerd aantal wiki-opmaakopties:

en: Appearances
nl: Vermeld als

en: Appears on releases
nl: Staat op uitgaves

en: Append mediums to target release
nl: Media aan de doeluitgave toevoegen

en: Application
nl: Applicatie

en: Applications
nl: Applicaties

[ctx: vote]
en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Approve edit
nl: Direct goedkeuren

en: Are you sure that you wish to attach the disc ID <code>{discid}</code> to {format} {pos} of {release} by {artist}?
nl: Weet u zeker dat u de disc-id <code>{discid}</code> aan {format} {pos} van {release} van {artist} wilt toevoegen?

en: Are you sure you want to delete all information about {e}? This cannot be undone!
nl: Weet u zeker dat u alle informatie over {e} wilt verwijderen? Dit kan niet ongedaan worden gemaakt!

en: Are you sure you want to delete your account? This cannot be undone!
nl: Weet u zeker dat u uw gebruikersaccount wilt verwijderen? Dit kan niet ongedaan worden gemaakt!

en: Are you sure you want to nominate the editor {editor} for auto-editor status?
nl: Weet u zeker dat u de redacteur {editor} wilt nomineren voor de status van autoredacteur?

en: Are you sure you want to remove the collection {collection}?
nl: Weet u zeker dat u de collectie {collection} wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to remove the disc ID <code>{discid}</code> from the release {release} by {artist}?
nl: Weet u zeker dat u de disc-id <code>{discid}</code> van de uitgave {release} door {artist} wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to remove this application?
nl: Weet u zeker dat u deze applicatie wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to revoke this application's access?
nl: Weet u zeker dat u de toegang van deze applicatie wilt intrekken?

en: Are you sure you wish to cancel edit #{n}? This cannot be undone!
nl: Weet u zeker dat u bewerking #{n} wilt annuleren? Dit kan niet ongedaan worden gemaakt!

en: Are you sure you wish to remove <strong>{page}</strong> from the transclusion table?
nl: Weet u zeker dat u <strong>{page}</strong> van de transclusietabel wilt verwijderen?

en: Are you sure you wish to remove the <strong>{link_attr_type}</strong> relationship attribute?
nl: Weet u zeker dat u de <strong>{link_attr_type}</strong> relatie-eigenschap wilt verwijderen?

en: Are you sure you wish to remove the <strong>{link_type}</strong> relationship type?
nl: Weet u zeker dat u het <strong>{link_type}</strong> relatietype wilt verwijderen?

en: Are you sure you wish to remove the area {area} from MusicBrainz?
nl: Weet u zeker dat u het gebied {area} wilt verwijderen van MusicBrainz?

en: Are you sure you wish to remove the below cover art from {release} by {artist}?
nl: Weet u zeker dat u de onderstaande afbeelding van {release} van {artist} wilt verwijderen?

en: Are you sure you wish to remove the instrument {instrument} from MusicBrainz?
nl: Weet u zeker dat u het instrument {instrument} wilt verwijderen van MusicBrainz?

en: Are you sure you wish to remove the label {label} from MusicBrainz?
nl: Weet u zeker dat u de platenmaatschappij {label} wilt verwijderen van MusicBrainz?

en: Are you sure you wish to remove the series {series} from MusicBrainz?
nl: Weet u zeker dat u de serie {series} wilt verwijderen van MusicBrainz?

en: Area
nl: Gebied

en: Area Details
nl: Details van het gebied

en: Area Not Found
nl: Gebied niet gevonden

en: Area information
nl: Informatie over het gebied

en: Area:
nl: Gebied:

en: Areas
nl: Gebieden

en: Artist
nl: Artiest

en: Artist Area
nl: Gebied van artiest

en: Artist Credit:
nl: Vermelding van artiest:

en: Artist Credits
nl: Vermeldingen van artiesten

en: Artist Credits:
nl: Vermeldingen van artiesten:

en: Artist Details
nl: Artiestdetails

en: Artist IPI:
nl: IPI van de artiest:

en: Artist ISNI:
nl: ISNI’s van de artiest:

en: Artist Not Found
nl: Artiest niet gevonden

en: Artist Subscriptions
nl: Abonnementen op artiesten

en: Artist annotations
nl: Artiesten met aantekeningen

en: Artist as credited on this track:
nl: Artiest zoals vermeld:

en: Artist as credited:
nl: Artiest zoals vermeld:

en: Artist credit:
nl: Vermelding van de artiest:

en: Artist credits
nl: Vermeldingen van de artiest

en: Artist credits:
nl: Vermeldingen van de artiest:

en: Artist in MusicBrainz:
nl: Artiest in MusicBrainz:

en: Artist information
nl: Informatie over de artiest

en: Artist name:
nl: Artiestennaam:

en: Artist ratings
nl: Artiestwaarderingen

en: Artist {n}:
nl: Artiest {n}:

en: Artist:
nl: Artiest:

en: Artists
nl: Artiesten

en: Artists containing disambiguation comments in their name
nl: Artiesten met een verduidelijking in de naam

en: Artists occuring multiple times in the same artist credit
nl: Artiesten die meerdere keren in één vermelding staan.

en: Artists that may be collaborations
nl: Artiesten die samenwerkingen zouden kunnen zijn

en: Artists that may be groups
nl: Artiesten die groepen zouden kunnen zijn

en: Artists that may be persons
nl: Artiesten die één enkel persoon zouden kunnen zijn

en: Artists which have collaboration relationships
nl: Artiesten met samenwerkingsrelaties

en: Artists which look like collaborations
nl: Artiesten die samenwerkingen lijken te zijn

en: Artists with Collaboration Relationships
nl: Artiesten met samenwerkingsrelaties

en: Artists with annotations
nl: Artiesten met aantekeningen

en: Artists with deprecated relationships
nl: Artiesten met verouderde relaties

en: Artists with no subscribers
nl: Artiesten zonder abonnees

en: Artists with possible duplicate relationships
nl: Artiesten met mogelijk dubbele relaties

en: Associated AcoustIDs
nl: Gekoppelde AcoustID’s

en: Associated with {num} recording | Associated with {num} recordings
nl[0]: Gekoppeld aan {num} opname
nl[1]: Gekoppeld aan {num} opnames

en: Associated with {num} work | Associated with {num} works
nl[0]: Geassocieerd met {num} compositie
nl[1]: Geassocieerd met {num} composities

[ctx: button/menu]
en: Attach CD TOC
nl: TOC van de cd toevoegen

[ctx: header]
en: Attach CD TOC
nl: TOC van de cd toevoegen

en: Attach Disc ID
nl: Disc-id toevoegen

en: Attached to releases
nl: Gekoppeld aan uitgaves

en: Attendance
nl: Opkomst

en: Attributes
nl: Eigenschappen

en: Attributes:
nl: Eigenschappen:

en: Authorization
nl: Machtigingen

en: Authorized Applications
nl: Gemachtigde applicaties

en: Auto-Editor
nl: Auto-redacteur

en: Auto-Edits
nl: Automatische bewerkingen

en: Auto-Edits by {name}
nl: Automatische bewerkingen door {name}

en: Auto-editor
nl: Autoredacteur

en: Auto-editor Elections
nl: Autoredacteurverkiezingen

en: Auto-editor election #{no}
nl: Autoredacteurverkiezing #{no}

en: Auto-editor elections
nl: Autoredacteurverkiezingen

en: Auto-editors
nl: Autoredacteurs

en: Auto-editors are trusted users who have been given {url|auto-editor} privileges. These privileges allow them to make select edits that are automatically approved without going through the normal voting process, as well as the ability to instantly approve other users' edits.
nl: Autoredacteurs zijn vertrouwde gebruikers die {url|autoredacteur}privileges hebben gekregen. Door deze privileges kunnen ze een select aantal bewerkingen maken die automatisch wordt doorgevoerd zonder door de normale stemmingsprocedure te gaan. Ook geeft dit ze de mogelijkheid om bewerkingen van andere gebruikers direct goed te keuren.

en: Auto-edits
nl: Automatische bewerkingen

en: Automatically subscribe me to artists I create.
nl: Abonneer me automatisch op artiesten die ik toevoeg.

en: Automatically subscribe me to labels I create.
nl: Abonneer me automatisch op platenmaatschappijen die ik toevoeg.

en: Automatically subscribe me to series I create.
nl: Abonneer me automatisch op series die ik toevoeg.

en: Average rating:
nl: Gemiddelde waardering:

en: Back to all elections.
nl: Terug naar alle verkiezingen

en: Back to elections
nl: Terug naar verkiezingen

en: Bad Amazon URLs
nl: Slechte Amazon-URL’s

en: Bad Request
nl: Verkeerd verzoek

en: Banner message
nl: Mededeling

en: Banner message editor
nl: Mededelingsredateur

en: Banner message editors
nl: Mededelingsredacteurs

en: Banner message editors are users who can set a message that is shown in a banner on all pages, e.g. to warn users about upcoming site maintenance.
nl: Mededelingsredacteurs zijn gebruikers die een mededeling kunnen instellen die op alle pagina’s wordt vertoond, bijvoorbeeld om gebruikers te waarschuwen voor aanstaand onderhoud.

en: Barcode
nl: Streepjescode

en: Barcode:
nl: Streepjescode:

en: Based on the above CD stub, we also found the following releases in MusicBrainz that may be related:
nl: Op basis van bovenstaande cd-beginsel hebben we de volgende gerelateerde uitgaves gevonden in MusicBrainz:

en: Based on the information you have provided, we have found the following similar release to already exist in MusicBrainz. If you wish to base your release on an existing release, select it below.
nl: Op basis van de door u verstrekte informatie hebben we een soortgelijke uitgave gevonden in MusicBrainz. Als u uw uitgave wilt baseren op een bestaande uitgave, selecteer deze dan hieronder.

en: Batch-add a relationship to recordings
nl: Een partij relaties aan opnames toevoegen

en: Batch-add a relationship to works
nl: Een partij relaties aan composities toevoegen

en: Batch-create new works
nl: Een partij nieuwe composities toevoegen

en: Be the first! {sub|Subscribe}?
nl: Wees de eerste! {sub|Abonneer}?

en: Because square brackets [] are used to create hyperlinks, you have to use the encoded html equivalents (<code>&amp;#91;</code> for [) and (<code>&amp;#93;</code> for ]) if you want them not be converted into hyperlinks. Example: If you want to use [unknown] in the annotation, you'll have to write <code>&amp;#91;unknown&amp;#93;</code> then it will appear the way you intended it to show.
nl: Omdat vierkante haakjes [] worden gebruikt om links te creëren, moet u de html-equivalenten (<code>&amp;#91;</code> voor [) en (<code>&amp;#93;</code> voor ]) gebruiken als u niet wilt dat ze worden geconverteerd naar links. Voorbeeld: als u [onbekend] wilt gebruiken in de Aantekening moet u <code>&amp;#91;onbekend&amp;#93;</code> typen om de gewenste tekst te laten zien.

en: Because you provided an email address, a verification email has been sent to <code>{addr}</code>. Please check your mailbox and click on the link in the email to verify the new email address.
nl: Omdat u een e-mailadres heeft verstrekt, is er een verificatie-e-mail verstuurd naar <code>{addr}</code>. Kijk in uw postvak en klik op de link in de e-mail om uw nieuwe e-mailadres te verifiëren.

en: Become a part of our <strong>global community</strong> and <strong>start contributing!</strong>
nl: Wordt lid van onze <strong>wereldwijde gemeenschap</strong> en <strong>begin met bijdragen!</strong>

en: Become part of MusicBrainz by creating an account and {how|reading up on our process} for submitting information to MusicBrainz. Find out how we peer review entered data to create the most accurate music database on the internet. If this appeals to you, please {reg|create an account} or {login_url|login}.
nl: Neem deel aan MusicBrainz door een gebruikersaccount aan te maken en {how|te lezen over ons proces} voor het toevoegen van informatie aan MusicBrainz. Kom te weten hoe we gegevens die worden toegevoegd collegiaal getoetst worden om de meest nauwkeurige gegevensbank voor muziek op het internet te creëren. Als dit u aanspreekt, {reg|creëer dan een gebruikersaccount} of {login_url|meld u aan}.

en: Begin Area
nl: Begingebied

en: Begin Area:
nl: Begingebied:

en: Begin Date
nl: Begindatum

en: Begin area:
nl: Begingebied:

en: Begin date
nl: Begindatum

en: Begin date:
nl: Begindatum:

en: Beginners Guide
nl: Handleiding voor beginners

en: Beginners guide
nl: Handleiding voor beginners

en: Below is the error information. If you wish to file a bug report, you may do so at {bugs|our bug tracker}. The information below will help, so please be sure to include it!
nl: Hieronder staat informatie over de foutmelding. Als u een rapport voor deze bug wilt indienen, kunt u dat doen op {bugs|onze bugtracker}. De onderstaande informatie zal helpen, voeg deze daarom alstublieft toe aan uw rapport.

en: Bio:
nl: Biografie:

en: Birth date:
nl: Geboortedatum:

en: Blog
nl: Weblog

en: Born in:
nl: Geboren in:

en: Born:
nl: Geboren:

en: Bot
nl: Robot

en: Bots
nl: Robots

en: Browse
nl: Bladeren

en: Browse Areas
nl: Door gebieden bladeren

en: Browse Artists
nl: Door artiesten bladeren

en: Browse Events
nl: Door evenementen bladeren

en: Browse Labels
nl: Door platenmaatschappijen bladeren

en: Browse Places
nl: Door plaatsen bladeren

en: Browse Release Groups
nl: Door uitgavegroepen bladeren

en: Browse Releases
nl: Door uitgaven bladeren

en: Browse Series
nl: Door series bladeren

en: Browse Works
nl: Door composities bladeren

en: Browse areas
nl: Door gebieden bladeren

en: Browse artists
nl: Door artiesten bladeren

en: Browse events
nl: Door evenementen bladeren

en: Browse labels
nl: Door platenmaatschappijen bladeren

en: Browse places
nl: Door plaatsen bladeren

en: Browse release groups
nl: Door uitgavegroepen bladeren

en: Browse releases
nl: Door uitgaves bladeren

en: Browse series
nl: Door series bladeren

en: Browse works
nl: Door composities bladeren

en: Bug Tracker
nl: Bugtracker

en: CD Lookup
nl: Cd opzoeken

en: CD Lookup results
nl: Cd opzoekresultaten

en: CD Not Found
nl: Cd niet gevonden

en: CD Stub
nl: Cd-beginsel

en: CD Stub Not Found
nl: Cd-beginsel niet gevonden

en: CD Stub found
nl: Cd-beginsel gevonden

en: CD TOC Not Found
nl: TOC niet gevonden

en: CD TOC details
nl: TOC-details

en: CD TOC:
nl: TOC:

en: CD stub by {artist}
nl: Cd-beginsel door {artist}

en: CD stub details
nl: Cd-beginseldetails

en: CD stub import
nl: Import van cd-beginsel

en: CD stub “{title}” by {artist}
nl: Cd-beginsel “{title}” door {artist}

en: CD stubs are a feature to allow anonymous users to submit data to MusicBrainz. For more information, see {cdstub|the documentation on CD stubs}.
nl: Cd-beginsels zijn een functie om anonieme gebruikers gegevens te laten toevoegen aan MusicBrainz. Kijk voor meer informatie bij {cdstub|de documentatie van cd-beginsels}.

en: Can be approved
nl: Kan goedgekeurd worden

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel Edit
nl: Bewerking annuleren

en: Cancel edit
nl: Bewerking annuleren

en: Cancel the election
nl: Annuleer de verkiezing

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Cancelled Edits
nl: Geannuleerde bewerkingen

en: Cancelled Edits by {name}
nl: Geannuleerde bewerkingen door {name}

en: Cancelled:
nl: Genannuleerd:

en: Candidate
nl: Kandidaat

en: Candidate:
nl: Kandidaat:

en: Cannot Add Cover Art
nl: Kan geen afbeelding toevoegen

en: Cannot edit
nl: Kan niet bewerken

en: Captcha incorrect. Try again.
nl: De captcha is incorrect. Probeer het opnieuw.

en: Cat. No:
nl: Cat. Nr:

en: Catalog Number
nl: Catalogusnummer

en: Catalog number
nl: Catalogusnummer

en: Catalog number:
nl: Catalogusnummer:

en: Catalog#
nl: Catalogus#

en: Change Password
nl: Wachtwoord veranderen

en: Change all artists on this release that match “{name}”
nl: Verander alle artiesten op deze uitgave die overeenkomen met ‘{name}’

en: Change direction
nl: Richting omkeren

en: Change release data quality
nl: Gegevenskwaliteitsscore van de uitgave veranderen

en: Change release quality
nl: Gegevenskwaliteitsscore van de uitgave veranderen

en: Changelog:
nl: Veranderingslogboek:

en: Changes
nl: Bewerkingen

en: Child order:
nl: Volgorde van kindelementen:

en: Choose file:
nl: Kies een bestand:

en: Choose one or more cover art types for this image
nl: Kies één of meer types voor deze afbeelding

en: Click Edit to edit the recording associations for this disc.
nl: Klik bewerken om de gekoppelde opnames voor dit medium te wijzigen.

en: Click here to choose a vocal
nl: Klik hier om een vocaal te kiezen

en: Click here to choose an instrument
nl: Klik hier om een instrument te kiezen

en: Click {link|here} to continue to your user page.
nl: Klik {link|hier} om verder te gaan naar de gebruikerspagina.

en: Close
nl: Afsluiten

en: Closed
nl: Afgesloten

en: Closed:
nl: Afgesloten:

en: Code of Conduct
nl: Gedragscode

en: Collaboration
nl: Samenwerking

en: Collaborator
nl: Samenwerker

en: Collapse Disc
nl: Medium inklappen

en: Collapse all descriptions
nl: Klap alle omschrijvingen in

en: Collection
nl: Collectie

en: Collection Not Found
nl: Collectie niet gevonden

en: Collection Subscriptions
nl: Abonnementen op collecties

en: Collection details
nl: Collectiedetails

en: Collection information
nl: Informatie over de collectie

en: Collection “{collection}”
nl: Collectie ‘{collection}’

en: Collections
nl: Collecties

en: Comment
nl: Opmerking

en: Comment:
nl: Opmerking:

en: Community
nl: Gemeenschap

en: Compare versions
nl: Vergelijk versies

en: Comparing revision by {user_old} on {date_old} with revision by {user_new} on {date_new}.
nl: Vergelijk revisie door {user_old} op {date_old} met revisie {user_new} op {date_new}.

en: Conditions:
nl: Voorwaarden:

en: Confirm password:
nl: Wachtwoord bevestigen:

en: Congratulations, your new account has been created and you are now logged into MusicBrainz!
nl: Gefeliciteerd, uw nieuwe gebruikersaccount is gecreëerd en u bent nu aangemeld bij MusicBrainz!

en: Contact Us
nl: Contact

en: Continue reading at Wikipedia...
nl: Lees verder op Wikipedia …

en: Coordinates
nl: Coördinaten

en: Coordinates:
nl: Coördinaten:

en: Copy Credits
nl: Vermeldingen kopiëren

en: Copy all track artist credits to associated recordings.
nl: Kopieer alle genoemde artiesten naar gekoppelde opnames.

en: Copy all track titles to associated recordings.
nl: Kopieer alle nummertitels naar gekoppelde opnames.

en: Copy name
nl: Naam kopiëren

en: Copy the release artist credit to the release group
nl: Kopieer de artiest van de uitgave naar de uitgavegroep

en: Copy the release title to the release group
nl: Kopieer de titel van de uitgave naar de uitgavegroep

en: Country
nl: Land

en: Country:
nl: Land:

en: Cover Art
nl: Afbeelding(en)

en: Cover Art provided by the {caa|Cover Art Archive}. Hosted by {host|Digital West}. Sponsored by: {url1|Google}, {url2|OSUOSL} and {more|others...}.
nl: Afbeeldingen geleverd door de {caa|Cover Art Archive}. Gehost door {host|Digital West}. Gesponsord door: {url1|Google}, {url2|OSUOSL} en {more|anderen …}

en: Cover art from {cover|Amazon}
nl: Afbeelding van {cover|Amazon}

en: Cover art from {cover|host}
nl: Afbeelding van {cover|host}

en: Cover art:
nl: Afbeelding:

en: Create
nl: Aanmaken

en: Create Account
nl: Registreren

en: Create a new collection
nl: Een nieuwe collectie creëren

en: Create a new relationship attribute
nl: Een nieuwe relatie-eigenschap toevoegen

en: Create a new {type0}-{type1} relationship
nl: Een nieuwe {type0}-{type1}-relatie toevoegen

en: Create an Account
nl: Een gebruikersaccount aanmaken

en: Create collection
nl: Een collectie creëren

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Creating edit...
nl: Bewerking aan het aanmaken

en: Current version:
nl: Huidige versie:

en: Data Licenses
nl: Gegevenslicenties

en: Data Quality:
nl: Gegevenskwaliteitsscore:

en: Data Removal Policy
nl: Beleid voor gegevensverwijdering

en: Data Tracks
nl: Datanummers

en: Date
nl: Datum

en: Date Period
nl: Periode

en: Date/time format:
nl: Opmaak van datum en tijd:

en: Date:
nl: Datum:

en: Dates are in the format YYYY-MM-DD. Partial dates such as YYYY-MM or just YYYY are OK, or you can omit the date entirely.
nl: Data hebben de opmaak JJJJ-MM-DD. Gedeeltelijke data zoals JJJJ-MM of alleen JJJJ zijn ook goed, of de datum kan helemaal worden weggelaten.

en: Defunct:
nl: Opgeheven:

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete Account
nl: Gebruikersaccount verwijderen

en: Delete User
nl: Gebruiker verwijderen

en: Delete my account
nl: Mijn gebruikersaccount verwijderen

en: Delete {e}
nl: Verwijder {e}

en: Deleted User
nl: Verwijderde gebruiker

en: Deprecated:
nl: Verouderd:

en: Description
nl: Omschrijving

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Developer Applications
nl: Applicaties voor ontwikkelaars

en: Developer Resources
nl: Hulpmiddelen voor ontwikkelaars

en: Developers
nl: Ontwikkelaars

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Died in:
nl: Overleden in:

en: Died:
nl: Overleden:

en: Direct database search
nl: Direct in de gegevensbank zoeken

en: Disambiguation:
nl: Verduidelijking:

en: Disc ID
nl: Disc-id

en: Disc ID information
nl: Informatie over de disc-id

en: Disc ID “<code>{discid}</code>”
nl: Disc-id “<code>{discid}</code>”

en: Disc ID “{discid}”
nl: Disc-id “{discid}”

en: Disc ID:
nl: Disc-id:

en: Disc IDs
nl: Disc-id’s

en: Disc IDs with superfluous data tracks
nl: Disc-id’s met overbodige gegevensnummers

en: Disc title:
nl: Mediumtitel:

en: Discography
nl: Discografie

en: Discogs URLs Linked to Multiple Artists
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere artiesten zijn gekoppeld

en: Discogs URLs Linked to Multiple Labels
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere platenmaatschappijen zijn gekoppeld

en: Discogs URLs Linked to Multiple Release Groups
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere uitgavegroepen zijn gekoppeld

en: Discogs URLs Linked to Multiple Releases
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere uitgaves zijn gekoppeld

en: Discogs URLs linked to multiple artists
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere artiesten gekoppeld zijn

en: Discogs URLs linked to multiple labels
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere platenmaatschappijen gekoppeld zijn.

en: Discogs URLs linked to multiple release groups
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere uitgavegroepen zijn gekoppeld

en: Discogs URLs linked to multiple releases
nl: URL’s van Discogs die aan meerdere uitgaves zijn gekoppeld

en: Discs as Separate Releases
nl: Media als afzonderlijke uitgaves

en: Discs entered as separate releases
nl: Media toegevoegd als afzonderlijke uitgaves

en: Dissolved in:
nl: Opgeheven in:

en: Dissolved:
nl: Opgeheven:

en: Do not use any of the above releases as a starting point
nl: Gebruik geen van de bovenstaande uitgaves als uitgangspunt

en: Do you want to develop an application that uses the {ws|MusicBrainz web service}? {register|Register an application} to generate OAuth tokens. See our {oauth2|OAuth documentation} for more details.
nl: Wilt u een applicatie ontwikkelen die de {ws|webdienst van MusicBrainz} gebruikt? {register|Registreer een applicatie} om OAuth-tokens te genereren. Bekijk onze {oauth2|OAuth documentatie} voor meer details.

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Documentation Search
nl: Documentatie zoeken

en: Documentation:
nl: Documentatie:

en: Don't have an account? {uri|Create one now}!
nl: Heeft u geen gebruikersaccount? {uri|Maak er nu een aan}!

en: Donate
nl: Doneer

en: Donation Check
nl: Donatiecontrole

en: Done
nl: Gereed

en: Duration:
nl: Duur:

en: Each track in the MusicBrainz database has to be linked to a recording, choose the appropriate recording or look for it in the database.
nl: Elk nummer in de gegevensbank van MusicBrainz moet gekoppeld zijn aan een opname, kies de passende opname of zoek er naar in de gegevensbank.

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit #{id}
nl: Bewerking #{id}

en: Edit #{id} - {name}
nl: Bewerking #{id} - {name}

en: Edit Alias
nl: Alias bewerken

en: Edit Annotation
nl: Aantekening bewerken

en: Edit Application
nl: Applicatie bewerken

en: Edit Artist Credit
nl: Vermeldingen van artiesten bewerken

en: Edit Banner Message
nl: Mededeling bewerken

en: Edit Collection
nl: Collectie bewerken

en: Edit Cover Art
nl: Afbeelding bewerken

en: Edit Not Found
nl: Bewerking niet gevonden

en: Edit Note
nl: Bewerkingsnotitie

en: Edit Profile
nl: Profiel bewerken

en: Edit Relationship Attribute
nl: Relatie-eigenschap bewerken

en: Edit Relationship Type
nl: Relatietype bewerken

en: Edit Relationship Types
nl: Relatietypes bewerken

en: Edit Relationships: {release}
nl: Relaties bewerken: {release}

en: Edit Types
nl: Bewerkingstypes

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: Edit User
nl: Gebruiker bewerken

en: Edit alias
nl: Alias bewerken

en: Edit annotation
nl: Aantekening bewerken

en: Edit by {editor}
nl: Bewerking door {editor}

en: Edit data for edit #{id}
nl: Gegevens voor bewerking #{id}

en: Edit note:
nl: Bewerkingsnotitie:

en: Edit notes
nl: Bewerkingsnotities

en: Edit profile
nl: Profiel bewerken

en: Edit relationships
nl: Relaties bewerken

en: Edit user
nl: Gebruiker bewerken

en: Edited
nl: Bewerkt

en: Editing
nl: Bewerken

en: Editing FAQ
nl: FAQ voor bewerkingen

en: Editing history
nl: Bewerkingsgeschiedenis

en: Editing introduction
nl: Introductie van bewerkingen

en: Editor
nl: Redacteur

en: Editor Flag
nl: Type redacteur

en: Editor Not Found
nl: Redacteur niet gevonden

en: Editor Subscriptions
nl: Abonnementen op redacteurs

en: Editor “{user}”
nl: Redacteur ‘{user}’

en: Edits
nl: Bewerkingen

en: Edits ({view_url|view})
nl: Bewerkingen ({view_url|bekijken})

en: Edits by Subscribed Editors
nl: Bewerkingen door redacteurs waar u op bent geabonneerd

en: Edits by {name}
nl: Bewerkingen door {name}

en: Edits for Subscribed Entities
nl: Bewerkingen van geabonneerde objecten

en: Edits for {name}
nl: Bewerkingen voor {name}

en: Edits loaded for the page:
nl: Bewerkingen geladen voor de pagina:

en: Election Not Found
nl: Verkiezing niet gevonden

en: Email
nl: E-mail

en: Email Address Verification
nl: Verificatie van het e-mailadres

en: Email Address Verified
nl: E-mailadres geverifieerd

en: Email Sent
nl: E-mail verstuurd

en: Email Sent!
nl: E-mail verstuurd!

en: Email:
nl: E-mail:

en: Emphasis:
nl: Nadruk:

en: Enable vinyl track numbers
nl: Schakel nummering voor vinyl in

en: End
nl: Einde

en: End Area
nl: Eindgebied

en: End Area:
nl: Eindgebied:

en: End Date
nl: Einddatum

en: End Date:
nl: Einddatum:

en: End area:
nl: Eindgebied:

en: End date
nl: Einddatum

en: End date:
nl: Einddatum:

en: End:
nl: Einde

en: Ended
nl: Beëindigd

en: Ended:
nl: Beëindigd:

en: Endpoint:
nl: Eindpunt

en: English
nl: Engels

en: Enter a tracklist below:
nl: Vul hieronder de nummerlijst in:

en: Enter coordinates manually or drag the marker to get coordinates from the map.
nl: Vul de coördinaten in of sleep met de aanwijzer om de coördinaten van de kaart over te nemen.

en: Enter edit
nl: Bewerking invoeren

en: Enter your email address below and we will send you an email with your MusicBrainz account information.
nl: Vul hieronder uw e-mailadres in en we zullen u een e-mail sturen met informatie over uw gebruikersaccount bij MusicBrainz.

en: Entering an {note|edit note} that describes where you got your information is highly recommended. Not only does it make it clear where you got your information, but it can also encourage other users to vote on your edit &#x2014; thus making your edit get applied faster.
nl: Het toevoegen van een {note|bewerkingsnotitie} die beschrijft waar u uw informatie vandaan heeft wordt sterk aangeraden. Niet alleen maakt dit duidelijk waar u uw informatie vandaan heeft, maar het kan ook gebruikers aansporen om op uw bewerking te stemmen, waardoor bewerkingen sneller worden doorgevoerd. Let op dat dit een internationale gemeenschap is: u wordt aangemoedigd om uw notitie in het Engels te schrijven, ook als u Nederlandse artiesten bewerkt.

en: Entity Not Found
nl: Object niet gevonden

en: Entity types:
nl: Objecttypes:

en: Error
nl: Fout

en: Error Approving Edit
nl: Fout bij het goedkeuren van de bewerking

en: Error Cancelling Edit
nl: Fout bij het annuleren van de bewerking

en: Error loading release: {error}
nl: Fout bij het laden van de uitgave: {error}

en: Error message:
nl: Foutmelding

en: Error!
nl: Fout!

en: Error: | Errors:
nl[0]: Foutmelding:
nl[1]: Foutmeldingen:

en: Error: Unknown Type
nl: Foutmelding: Onbekend type

en: Error: {error}
nl: Foutmelding: {error}

en: Even just providing a URL or two is helpful!
nl: Alleen al één of twee URL’s toevoegen helpt!

en: Event
nl: Evenement

en: Event Collections
nl: Collecties met evenementen

en: Event Details
nl: Details van het evenement

en: Event Not Found
nl: Evenement niet gevonden

en: Event information
nl: Informatie over het evenement

en: Event ratings
nl: Evenementwaarderingen

en: Event:
nl: Evenement:

en: Events
nl: Evenementen

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Examples:
nl: Voorbeelden:

en: Existing tracklist
nl: Bestaande nummerlijst

en: Expand
nl: Uitklappen

en: Expand Disc
nl: Medium uitklappen

en: Expand all descriptions
nl: Klap alle omschrijvingen uit

en: Expire action
nl: Actie bij het verlopen

en: Expired
nl: Verlopen

en: Expires in <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} day</span> | Expires in <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} days</span>
nl[0]: Verloopt over <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} dag</span>
nl[1]: Verloopt over <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} dagen</span>

en: Expires in <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} hour</span> | Expires in <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} hours</span>
nl[0]: Verloopt over <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} uur</span>
nl[1]: Verloopt over <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} uur</span>

en: Expires in <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} minute</span> | Expires in <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} minutes</span>
nl[0]: Verloopt over  <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} minuut</span>
nl[1]: Verloopt over  <span class="tooltip" title="{exactdate}">{num} minuten</span>

en: External Links
nl: Externe koppelingen

en: External links
nl: Externe verwijzingen

en: FAQs
nl: FAQ’s

en: Failed
nl: Mislukt

en: Failed Edits
nl: Mislukte bewerkingen

en: Failed Edits by {name}
nl: Mislukte bewerkingen door {name}

en: Few relationships
nl: Weinig relaties

en: File:
nl: Bestand:

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Find Relationships
nl: Gevonden relaties

en: Fingerprints
nl: Vingerafdrukken

en: First enter all track information, including titles and artist credits, in order to edit their recordings.
nl: Vul eerst alle informatie over de nummers, inclusief titels en artiesten, in om de opnames te bewerken.

en: Follow our {bl|blog} or {tw|twitter account}! To talk to other users, try the {fo|forums} or {irc|IRC}.
nl: Volg ons {bl|weblog} of op {tw|Twitter}! Probeer het {fo|forum} of {irc|IRC} om met andere gebruikers te praten.

en: For assistance in writing effective advanced search queries, read the {doc|syntax documentation}.
nl: Voor hulp bij het schrijven van effectieve geavanceerde zoekopdrachten, leest u de {doc|syntaxdocumentatie}.

en: For information about the account deletion process, please read the {uri|account FAQ}.
nl: Lees voor informatie over het verwijderen van gebruikersaccounts de {uri|gebruikersaccount FAQ}.

en: For instructions on how to fix them, please see the documentation about {howto|how to merge releases}.
nl: Voor instructies hoe u ze kunt verbeteren, leest u de documentatie over {howto|hoe uitgaves samen te voegen}.

en: For more information, check the {doc_doc|documentation} and {doc_styleguide|style guidelines}.
nl: Lees de {doc_doc|documentatie} en {doc_styleguide|stijlgids} voor meer informatie.

en: For more information, check the {doc_doc|documentation}.
nl: Lees de {doc_doc|documentatie} voor meer informatie.

en: For more information:
nl: Voor meer informatie:

en: Forbidden Request
nl: Verboden verzoek

en: Forgot your {link1|username} or {link2|password}?
nl: Bent u uw {link1|gebruikersnaam} of {link2|wachtwoord} vergeten?

en: Format
nl: Type medium

en: Format:
nl: Type medium:

en: Forums
nl: Forum

en: Forward link phrase:
nl: Bewoording van de voorwaartse link:

en: Found a broken link on our site? Please let us know by {report|reporting a bug}.
nl: Heeft u een kapotte verwijzing gevonden op onze site? Laat het ons alstublieft weten door {report|een bug te rapporteren}.

en: Found a broken link on our site? Please {report|report a bug} and include any error message that is shown above.
nl: Heeft u een kapotte verwijzing gevonden op onze site? {report|Rapporteer alstublieft een bug} en voeg elke foutmelding toe die hierboven wordt weergegeven.

en: Found a problem on our site? Please {report|report a bug} and include any error message that is shown above.
nl: Heeft u een probleem gevonden op onze site? {report|Rapporteer alstublieft een bug} en voeg elke foutmelding toe die hierboven wordt weergegeven.

en: Found at least {n} edit | Found at least {n} edits
nl[0]: Ten minste {n} bewerking gevonden
nl[1]: Ten minste {n} bewerkingen gevonden

en: Found in {num} attendance list | Found in {num} attendance lists
nl[0]: Gevonden in {num} aanwezigheidslijst
nl[1]: Gevonden in {num} aanwezigheidslijsten

en: Found in {num} user collection | Found in {num} user collections
nl[0]: Gevonden in {num} collectie van een gebruiker
nl[1]: Gevonden in {num} collecties van gebruikers

en: Found more than one match for the CD with TOC {toc}:
nl: Meer dan één overeenkomst gevonden voor de cd met TOC {toc}:

en: Found {n} edit | Found {n} edits
nl[0]: {n} bewerking gevonden
nl[1]: Ten minste {n} bewerkingen gevonden

en: Found {n} result | Found {n} results
nl[0]: {n} resultaat gevonden
nl[1]: {n} resultaten gevonden

en: Found {n} result for "{q}" | Found {n} results for "{q}"
nl[0]: {n} resultaat gevonden voor ‘{q}’
nl[1]: {n} resultaten gevonden voor ‘{q}’

en: Founded in:
nl: Opgericht in:

en: Founded:
nl: Opgericht:

en: FreeDB Entry Not Found
nl: FreeDB lemma niet gevonden

en: FreeDB Gateway
nl: FreeDB toegang

en: FreeDB ID
nl: FreeDB-id

en: FreeDB ID:
nl: FreeDB-id:

en: FreeDB import
nl: Import vanuit FreeDB

en: French
nl: Frans

en: From:
nl: Van:

en: Front cover image failed to load correctly.<br/>{all|View all artwork}.
nl: De afbeelding van de voorkant is niet goed geladen.<br/>{all|Bekijk alle afbeeldingen}

en: Full TOC:
nl: Volledige TOC:

en: Gender
nl: Geslacht

en: Gender:
nl: Geslacht:

en: General Information
nl: Algemene informatie

en: Generated on {date}
nl: Aangemaakt op {date}

en: Guess case
nl: Hoofdlettergebruik gokken

[ctx: button/menu]
en: Guess case
nl: Hoofdlettergebruik gokken

[ctx: header]
en: Guess case
nl: Hoofdlettergebruik gokken

en: Guess case disc title
nl: Hoofdlettergebruik van de mediumtitel gokken

en: Guess case options
nl: Opties voor het gokken van hoofdlettergebruik

en: Guess case track
nl: Hoofdlettergebruik in de nummers gokken

en: Guess sort name
nl: Sorteernaam gokken

en: Guidelines
nl: Richtlijnen

en: HH:MM
nl: UU:MM

en: Headings:
nl: Koppen:

en: High
nl: Hoog

en: Historic
nl: Historisch

en: Homepage:
nl: Thuispagina:

en: How Tos
nl: Howto’s

en: How editing works
nl: Hoe bewerkingen werken

en: I confirm that this is the barcode as it appears on the release.
nl: Ik bevestig dat dit de streepjescode is zoals deze op de release staat.

en: I just donated! Why am I seeing this?
nl: Ik heb net gedoneerd! Waarom zie ik dit?

en: ID
nl: id

en: IPI code
nl: IPI-code

en: IPI code:
nl: IPI-code:

en: IPI codes:
nl: IPI-codes:

en: ISNI code
nl: ISNI-code

en: ISNI code:
nl: ISNI-code:

en: ISNI codes:
nl: ISNI-codes:

en: ISRC Not Currently Used
nl: Deze ISRC is momenteel niet in gebruik

en: ISRC {isrc} to {recording}
nl: ISRC {isrc} naar {recording}

en: ISRCs
nl: ISRC’s

en: ISRCs with multiple recordings
nl: ISRC’s met meerdere opnames

en: ISRCs:
nl: ISRC’s:

en: ISWC Not Currently Used
nl: De ISWC wordt nu niet gebruikt

en: ISWC {iswc} to {work}
nl: ISWC {iswc} naar {work}

en: ISWC “{iswc}”
nl: ISWC ‘{iswc}’

en: ISWCs
nl: ISWC’s

en: ISWCs with multiple works
nl: ISWC’s met meerdere composities

en: ISWCs:
nl: ISWC’s:

en: If the problem persists, please {report|report a bug} and include any error message that is shown above.
nl: Als het probleem zich blijft voordoen, {report|rapporteer dan een bug} en voeg elke foutmelding toe die hierboven wordt weergegeven.

en: If this is an Amazon ASIN, please do not enter it in the catalog number field, but add it as a URL relationship later.
nl: Als dit een Amazon ASIN is, voer dit dan niet in als catalogusnummer, maar voeg later een URL-relatie toe.

en: If we do not have a recording for this track in the database yet, please select "Add a new recording" below.
nl: Als we nog geen opname van dit nummer in de gegevensbank hebben, selecteer dan hieronder “Nieuwe opname toevoegen”.

en: If you can't find what you're looking for, you can add a new release:
nl: Als u niet kunt vinden wat u zoekt, kunt u een nieuwe uitgave toevoegen:

en: If you change your email address, you will be required to verify it.
nl: Als u uw e-mailadres verandert, moet u deze verifiëren.

en: If you do not know whether the release has a barcode or not, just leave this blank.
nl: Als u niet weet of deze uitgave een streepjescode heeft, kunt u dit gewoon leeg laten.

en: If you don't see the artist you are looking for, you can still add a new release. This will allow you to create this artist and a release at the same time
nl: Als u de artiest die u zoekt niet kunt vinden, kunt u nog steeds een nieuwe uitgave toevoegen. Dan kunt u de artiest en de uitgave tegelijkertijd aanmaken.

en: If you don't see the release you are looking for, you can still add a new one, using this CD TOC:
nl: Als u de uitgave die u zoekt niet kunt vinden, kunt u een nieuwe toevoegen met deze TOC:

en: If you donate <b>$4</b> you will not get this nag text for a <b>month</b>. We encourage people to donate $12 to make the nag screen disappear for 3 months. Or even better, sign up for a recurring donation every three months to not have to think about or see this nag again.
nl: Als u <b>$4</b> doneert, krijgt u deze zeurtekst een <b>maand</b> niet te zien. We moedigen mensen aan om $12 te doneren om het zeurscherm drie maanden te laten verdwijnen. Of nog beter, meld uzelf aan voor een periodieke donatie elke drie maanden zodat u nooit meer aan dit gezeur of hoeft te denken of hoeft te zien.

en: If you followed a link on our site to get here, please {report|report a bug} and the URL of the page that sent you here.
nl: Als u een koppeling op onze site heeft gevolgd om hier te komen, {report|rapporteer dan een bug} met de URL van de pagina die u hier heeft heengestuurd.

en: If you have any questions, please review the {faq|FAQs} or {doc|documentation} before {con|contacting us}.
nl: Als u vragen heeft, kijkt u dan a.u.b. eerst in de {faq|FAQ’s} of {doc|documentatie} voordat u {con|contact met ons opneemt}.

en: If you think this is a mistake, please contact <code>support@musicbrainz.org</code> with the name of your account.
nl: Als u denkt dat dit een fout is, neem dan contact <code>support@musicbrainz.org</code> met ons op met uw gebruikersnaam.

en: If you wish to use this tag, please {url|search} for the entity first and apply the tag using the sidebar.
nl: Als u dit etiket wilt gebruiken, {url|zoek} dan eerst het object en pas het etiket dan toe met de zijbalk.

en: If you would like to make a donation, {donate|you can do that here}. If you have donated, but you are still being nagged, please {contact|contact us}.
nl: Als u een donatie wilt maken, {donate|kunt u dat hier doen}. Als u heeft gedoneerd. maar nog steeds door ons wordt lastig gevallen, neem dan {contact|contact met ons op}.

en: If you'd like to participate in the editing process, but do not know where to start, the following reports should be useful. These reports scour the database looking for data that might require fixing, either to comply with the {style|style guidelines}, or in other cases where administrative "clean up" tasks are required.
nl: Als u wilt deelnemen aan het bewerksproces, maar niet weet waar te beginnen, kunnen deze rapporten u helpen. Deze rapporten zoeken in de gegevensbank naar gegevens die misschien verbeterd moeten worden, soms om ze overeen te laten komen met de {style|stijlgids} of vanwege administratieve opruiming.

en: Image from Wikimedia Commons
nl: Afbeelding van Wikimedia Commons

en: Image not available yet, please try again in a few minutes.
nl: De afbeelding is nog niet beschikbaar, probeer het over een paar minuten opnieuw.

en: Import
nl: Importeren

en: Import CD Stub
nl: Importeer een cd-beginsel

en: Import CD stub
nl: Importeer een cd-beginsel

en: Import as Multiple Artist Release
nl: Importeer als uitgave met meerdere artiesten

en: Import as MusicBrainz release
nl: Importeer als uitgave van MusicBrainz

en: Import as a Single Artist Release
nl: Importeer als uitgave van één artiest

en: In order to log in or make changes to the database you must visit the main server at {uri}.
nl: Om u aan te melden en veranderingen te maken in de gegevensbank moet u de hoofdserver gebruiken op {uri}.

en: In order to view this page please visit the main server at {uri}.
nl: Om deze pagina te bekijken moet u de hoofdserver gebruiken op {uri}.

en: Incorrect username or password
nl: Incorrecte gebruikersnaam of wachtwoord

en: Indexed search
nl: Geïndexeerd zoeken

en: Indexed search with {doc|advanced query syntax}
nl: Geïndexeerd zoeken met {doc|geavanceerde zoeksyntaxis}

en: Infer track durations from associated recordings
nl: Leid de duur van de nummers af van de gekoppelde opnames.

en: Installed Application
nl: Geïnstalleerde applicatie

en: Instrument Credits
nl: Instrumentvermeldingen

en: Instrument Details
nl: Details van het instrument

en: Instrument List
nl: Instrumentenlijst

en: Instrument Not Found
nl: Instrument niet gevonden

en: Instrument information
nl: Informatie over het instrument

en: Instrument list
nl: Instrumentenlijst

en: Instruments
nl: Instrumenten

en: Interface language:
nl: Interfacetaal:

en: Internal Server Error
nl: Interne serverfout

en: Internal/Bot
nl: Intern/Robot

en: Into:
nl: Naar:

en: Invalid Disc ID
nl: Ongeldige disc-id

en: Javascript is required for this page to work properly.
nl: Javascript is benodigd om deze pagina goed te laten functioneren.

en: Join phrase:
nl: Koppelzin:

en: Keep all-uppercase words uppercased
nl: Houd woorden die geheel in bovenkast zijn in bovenkast

en: Keep me logged in
nl: Houd me aangemeld

en: Label
nl: Platenmaatschappij

en: Label Area
nl: Gebied van platenmaatschappij

en: Label Code
nl: Platenmaatschappij-code

en: Label Code:
nl: Platenmaatschappij-code:

en: Label Details
nl: Platenmaatschappijdetails

en: Label IPI:
nl: IPI van de platenmaatschappij:

en: Label ISNI:
nl: ISNI van de platenmaatschappij:

en: Label Not Found
nl: Platenmaatschappij niet gevonden

en: Label Subscriptions
nl: Abonnementen op platenmaatschappijen

en: Label annotations
nl: Platenmaatschappijen met aantekeningen

en: Label code:
nl: Platenmaatschappij-code

en: Label information
nl: Informatie over de platenmaatschappij

en: Label ratings
nl: Waarderingen van de platenmaatschappij

en: Label:
nl: Platenmaatschappij:

en: Labels
nl: Platenmaatschappijen

en: Labels with annotations
nl: Platenmaatschappijen met aantekeningen

en: Labels with deprecated relationships
nl: Platenmaatschappijen met verouderde relaties

en: Labels with possible duplicate relationships
nl: Platenmaatschappijen met mogelijk dubbele relaties

en: Labels:
nl: Platenmaatschappijen:

en: Language
nl: Taal

en: Language:
nl: Taal:

en: Language: {language}, script: {script}
nl: Taal: {language}, schrift: {script}

en: Languages Known:
nl: Bekende talen:

en: Languages:
nl: Talen:

en: Last 24 hours
nl: Afgelopen 24 uur

en: Last 28 days
nl: Afgelopen 28 dagen

en: Last edited
nl: Laatst bewerkt op

en: Last modified:
nl: Laatst bewerkt:

en: Last replication packet received at {datetime}
nl: Laatste replicatiepakket ontvangen op {datetime}

en: Last updated on {date}
nl: Het laatst bijgewerkt op {date}

en: Last updated:
nl: Het laatst bijgewerkt:

en: Last updated: {date}
nl: Het laatst bijgewerkt op {date}

en: Latest posts:
nl: Laatste berichten:

en: Legal name
nl: Officiële naam

en: Length
nl: Lengte

en: Length:
nl: Lengte:

en: License
nl: Licentie

en: Like Wikipedia, MusicBrainz is maintained by a global community of users and we want everyone &#x2014; including you &#x2014; to {doc|participate and contribute}.
nl: Net als Wikipedia wordt MusicBrainz onderhouden door een wereldwijde gemeenschap van gebruikers en we willen dat iedereen &#x2014; inclusief uzelf &#x2014; {doc|deelneemt en bijdraagt}.

en: Limited User
nl: Beperkte gebruiker

en: Lines contain track artists
nl: Regels bevatten de artiestennamen

en: Lines start with a track number
nl: Regels beginnen met de positie van het nummer

en: Link
nl: Koppeling

en: Link order:
nl: Volgorde van de koppelingen:

en: Link phrase:
nl: Koppelzin:

en: Link phrases
nl: Koppelzinnen

en: Lists:
nl: Lijsten:

en: Live Data Feed
nl: Live gegevensfeed

en: Loading
nl: Aan het laden

en: Loading edit previews...
nl: Aan het laden van voorvertoningen van de bewerkingen …

en: Loading...
nl: Aan het laden …

en: Locale
nl: Lokalisatie

en: Locale:
nl: Lokalisatie

en: Location
nl: Locatie

en: Location Editor
nl: Locatieredacteur

en: Location editor
nl: Locatieredacteur

en: Location editors
nl: Locatieredacteurs

en: Location editors are users who can add or modify {uri|areas}.
nl: Locatieredacteurs zijn gebruikers die {uri|gebieden} kunnen toevoegen of bewerken.

en: Location:
nl: Locatie:

en: Log In
nl: Aanmelden

en: Log Out
nl: Afmelden

en: Log in
nl: Aanmelden

en: Log in to edit
nl: Aanmelden om te bewerken

en: Log in to upload cover art
nl: Meld u aan om afbeeldingen te uploaden

en: Long link phrase:
nl: Lange koppelzin:

en: Looking for help? Check out our {doc|documentation} or {faq|FAQ}.
nl: Zoekt u hulp? Kijk bij onze {doc|documentatie} of {faq|FAQ}.

en: Looking for suggested recordings...
nl: Aan het zoeken naar voorgestelde opnames …

en: Lookup CD
nl: Cd opzoeken

en: Lookup count
nl: Aantal keer opgevraagd

en: Lookup count:
nl: Aantal keer opgevraagd:

en: Lost Password
nl: Wachtwoord verloren

en: Lost Username
nl: Gebruikersnaam kwijt

en: Low
nl: Laag

en: Lyrics Language:
nl: Taal van de tekst:

en: Mail me when one of my edits gets a "no" vote. (Note: the email is only sent for the first "no" vote, not each one)
nl: E-mail mij als een van mijn bewerkingen een tegenstem krijgt. (Notitie: de e-mail wordt alleen gestuurd na de eerste tegenstem, niet voor elke.)

en: Mailing Lists
nl: Discussielijsten

en: Make a donation now!
nl: Doneer nu!

en: Make all edits votable.
nl: Breng alle bewerkingen in stemming.

en: Make sure all mediums in the releases being merged are in the correct position. For example, to merge a medium into medium 2 of a release, it will need to be set as medium 2 of the release being merged.
nl: Let op dat alle media in deze uitgave in de correcte positie worden samengevoegd. Bijvoorbeeld, om een medium in medium 2 van een uitgave samen te voegen, moet het worden ingesteld als medium 2 van de uitgave die wordt samengevoegd.

en: Manual entry
nl: Handmatige invoer

en: Many relationships
nl: Veel relaties

en: Map
nl: Kaart

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Matching CDs
nl: Overeenkomende cd’s

en: Medium <span class="new">{new}</span> (moved from position <span class="old">{old}</span>)
nl: Medium <span class="new">{new}</span> (verplaatst van positie <span class="old">{old}</span>)

en: Medium <span class="new">{new}</span> (new medium)
nl: Medium <span class="new">{new}</span> (nieuw medium)

en: Medium <span class="new">{new}</span>: {title} (moved from position <span class="old">{old}</span>)
nl: Medium <span class="new">{new}</span>: {title} (verplaatst van positie <span class="old">{old}</span>)

en: Medium <span class="new">{new}</span>: {title} (new medium)
nl: Medium <span class="new">{new}</span>: {title} (nieuw medium)

en: Medium {position} is now medium {new_position}
nl: Medium {position} is nu medium {new_position}

en: Medium {position} is now medium {new_position}: {new_name}
nl: Medium {position} is nu medium {new_position}: {new_name}

en: Medium {position}: {name} is now medium {new_position}
nl: Medium {position}: {name} is nu medium {new_position}

en: Medium {position}: {name} is now medium {new_position}: {new_name}
nl: Medium {position}: {name} is nu medium {new_position}: {new_name}

en: Mediums:
nl: Media:

en: Member since:
nl: Lid sinds:

en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Merge Areas
nl: Gebieden samenvoegen

en: Merge Artists
nl: Artiesten samenvoegen

en: Merge Events
nl: Evenementen samenvoegen

en: Merge Instruments
nl: Instrumenten samenvoegen

en: Merge Labels
nl: Platenmaatschappijen samenvoegen

en: Merge Places
nl: Plaatsen samenvoegen

en: Merge Process
nl: Samenvoegingsproces

en: Merge Recordings
nl: Opnames samenvoegen

en: Merge Release Groups
nl: Uitgavegroepen samenvoegen

en: Merge Releases
nl: Uitgaves samenvoegen

en: Merge Series
nl: Series samenvoegen

en: Merge Works
nl: Composities samenvoegen

en: Merge attributes:
nl: Eigenschappen samenvoegen:

en: Merge language &amp; script:
nl: Taal &amp; schrift samenvoegen:

en: Merge mediums and recordings
nl: Media en opnames samenvoegen

en: Merge release groups
nl: Uitgavegroepen samenvoegen

en: Merge strategy:
nl: Samenvoegingsstrategie:

en: Merge:
nl: Samenvoegen:

en: Message:
nl: Bericht:

en: Mismatched release groups
nl: Niet overeenkomende uitgavegroepen

en: Modify count
nl: Aantal keer bewerkt

en: Modify count:
nl: Aantal keer bewerkt:

en: Move
nl: Verplaats

en: Move Disc ID
nl: Verplaats disc-id

en: Move disc down
nl: Medium omlaag verplaatsen

en: Move disc up
nl: Medium omhoog verplaatsen

en: Move entity down
nl: Object omlaag verplaatsen

en: Move entity up
nl: Object omhoog verplaatsen

en: Move file down
nl: Bestand omlaag verplaatsen

en: Move file up
nl: Bestand omhoog verplaatsen

en: Move track down
nl: Nummer naar beneden verplaatsen

en: Move track up
nl: Nummer omhoog verplaatsen

en: Move tracks:
nl: Verplaats nummers:

en: MusicBrainz - The Open Music Encyclopedia
nl: MusicBrainz - De open muziekencyclopedie

en: MusicBrainz Blog
nl: Weblog van MusicBrainz

en: MusicBrainz Database
nl: Gegevensbank van MusicBrainz

en: MusicBrainz Server
nl: MusicBrainz-server

en: MusicBrainz aims to be:
nl: MusicBrainz probeert te zijn:

en: MusicBrainz believes strongly in the privacy of its users! Any personal information you choose to provide will not be sold or shared with anyone else. For full details, please read our {doc|Privacy Policy}.
nl: MusicBrainz gelooft sterk in de privacy van haar gebruikers! Alle persoonlijke gegevens die u verstrekt zullen niet worden verkocht of gedeeld met derden. Voor alle details, leest u ons {doc|privacybeleid}.

en: MusicBrainz does not have any CDs with the TOC:
nl: MusicBrainz heeft geen cd’s met de TOC:

en: MusicBrainz for Android
nl: MusicBrainz voor Android

en: MusicBrainz has one account type for all users. If you represent an artist or label, please use the above form to create an account.
nl: MusicBrainz heeft één type gebruikersaccount voor alle gebruikers. Als u een artiest of platenmaatschappij vertegenwoordigt, gebruik dan het bovenstaande formulier om een gebruikersaccount aan te maken.

en: MusicBrainz is an open music encyclopedia that collects music metadata and makes it available to the public.
nl: MusicBrainz is een open muziekencyclopedie die metagegevens over muziek verzamelt en beschikbaar stelt aan het publiek.

en: MusicBrainz is operated by the {uri|MetaBrainz Foundation}, a California based 501(c)(3) tax-exempt non-profit corporation dedicated to keeping MusicBrainz {free|free and open source}.
nl: MusicBrainz wordt beheerd door de {uri|MetaBrainz Stichting}, een in Californië gevestigde en van de belasting vrijgestelde (501(c)(3)) corporatie zonder winstoogmerk die MusicBrainz {free|gratis en open} probeert te houden.

en: MusicBrainz: Artist
nl: MusicBrainz: Artiest

en: MusicBrainz: Label
nl: MusicBrainz: Platenmaatschappij

en: MusicBrainz: Release
nl: MusicBrainz: Uitgave

en: MusicBrainz: Track
nl: MusicBrainz: Nummer

en: My Collections
nl: Mijn collecties

en: My Data
nl: Mijn gegevens

en: My Open Edits
nl: Mijn openstaande bewerkingen

en: My Ratings
nl: Mijn waarderingen

en: My Tags
nl: Mijn etiketten

en: My Vote
nl: Mijn stem

en: My vote:
nl: Mijn stem:

en: My vote:
nl: Mijn stem:

en: N/A
nl: Geen

en: Name
nl: Naam

en: Name:
nl: Naam:

en: New
nl: Nieuw

en: New Artist
nl: Nieuwe artiest

en: New Artist Credit
nl: Nieuwe vermelding van een artiest

en: New Image Goes Here
nl: Nieuwe afbeelding komt hier

en: New Order
nl: Nieuwe volgorde

en: New Relationship Attribute
nl: Nieuwe relatie-eigenschap

en: New Relationship Type
nl: Nieuw relatietype

en: New Release:
nl: Nieuwe uitgave:

en: New Status:
nl: Nieuwe status:

en: New Tracklist
nl: Nieuwe nummerlijst

en: New Type:
nl: Nieuw type:

en: New cover art:
nl: Nieuwe afbeeldingen:

en: New disc title:
nl: Nieuwe mediumtitel:

en: New language:
nl: Nieuwe taal:

en: New page
nl: Nieuwe pagina

en: New password:
nl: Nieuw wachtwoord:

en: New position:
nl: Nieuwe positie:

en: New positions:
nl: Nieuwe posities:

en: New recording
nl: Nieuwe opname

en: New relationships:
nl: Nieuwe relaties:

en: New script:
nl: Nieuw schrift

en: New version:
nl: Nieuwe versie:

en: Next
nl: Volgende

en: Next »
nl: Volgende »

en: No
nl: Nee

[ctx: vote]
en: No
nl: Tegen

en: No MusicBrainz entities have yet been tagged with "{tag}".
nl: Geen objecten in MusicBrainz zijn tot nu toe geëtiketteerd met ‘{tag}’.

en: No areas with this tag were found.
nl: Geen gebieden met dit etiket gevonden.

en: No artists with this tag were found.
nl: Geen artiesten met dit etiket gevonden.

en: No cover art available.
nl: Geen afbeelding beschikbaar.

en: No edit notes have been added.
nl: Geen bewerkingsnotities toegevoegd.

en: No edits were found matching your query. Please {search|try again}.
nl: Er zijn geen bewerkingen gevonden die overeen komen met uw zoekopdracht. {search|Probeer het opnieuw.}

en: No elections found.
nl: Geen verkiezingen gevonden.

en: No events found in this list.
nl: Geen evenementen in deze lijst gevonden.

en: No events with this tag were found.
nl: Geen evenementen met dit etiket gevonden.

en: No front cover image available.<br/>{all|View all artwork}.
nl: Geen afbeelding van de voorkant aanwezig.<br/>{all|Bekijk alle afbeeldingen}

en: No instruments with this tag were found.
nl: Geen instrumenten met dit etiket gevonden.

en: No labels with this tag were found.
nl: Geen platenmaatschappijen met dit etiket gevonden.

en: No matching CDs were found for TOC {toc}.
nl: Geen overeenkomstige cd’s gevonden met TOC {toc}.

en: No nag
nl: Niet lastigvallen

en: No places with this tag were found.
nl: Geen plaatsen met dit etiket gevonden.

en: No ratings.
nl: Geen waarderingen.

en: No recordings found.
nl: Geen opnames gevonden.

en: No recordings with this tag were found.
nl: Geen opnames met dit etiket gevonden.

en: No recordings, releases or release groups are linked to this place
nl: Er zijn geen opnames; uitgaves of uitgavegroepen aan deze plaats gekoppeld.

en: No relationship attributes found.
nl: Geen relatie-eigenschappen gevonden.

en: No release groups found.
nl: Geen uitgavegroepen gevonden.

en: No release groups with this tag were found.
nl: Geen uitgavegroepen met dit etiket gevonden.

en: No releases found
nl: Geen uitgaves gevonden.

en: No releases found in collection.
nl: Geen uitgaves gevonden in deze collectie.

en: No releases found which feature this recording.
nl: Geen uitgaves gevonden met deze opname.

en: No releases found.
nl: Geen uitgaves gevonden.

en: No releases have cover art marked as "Front", cannot set cover art.
nl: Geen uitgaves hebben afbeeldingen van de voorkant, er kan geen afbeelding worden ingesteld.

en: No releases with this tag were found.
nl: Geen uitgaves met dit etiket gevonden.

en: No results
nl: Geen resultaten

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

en: No results found.
nl: Geen resultaten gevonden.

en: No results found. Try refining your search query.
nl: Geen resultaten gevonden. Probeer uw zoekopdracht de herdefiniëren.

en: No series with this tag were found.
nl: Geen series met dit etiket gevonden.

en: No subscriptions.
nl: Geen abonnementen.

en: No thanks
nl: Nee bedankt

en: No users found
nl: Geen gebruikers gevonden

en: No vote
nl: Geen stem

en: No vote count
nl: Aantal tegenstemmen

en: No works with this tag were found.
nl: Geen composities met dit etiket gevonden.

en: No {type0}-{type1} relationship types found.
nl: Geen {type0}-{type1}relatie-types gevonden.

en: Nobody has tagged this yet.
nl: Nog niemand heeft dit een etiket gegeven.

en: Nobody is attending {event}.
nl: Niemand woont {event} bij.

en: Nominate a candidate for auto-editor
nl: Nomineer een kandidaat voor autoredacteur

en: Non-digital releases with download relationships
nl: Niet-digitale uitgaves met downloadrelaties

en: None
nl: Geen

en: None of the attached disc IDs can fit a pregap track of the given length.
nl: Geen van de gekoppelde disc-id’s past bij een pregapnummer met de opgegeven lengte.

en: Normal
nl: Normaal

en: Normal User
nl: Normale gebruiker

en: Note
nl: Notitie

en: Note! If you do not know the month or day of release, please leave them empty.  January 1st is not often the actual release date, please double check that you have entered the release date correctly.
nl: Let op! Als u de maand of dag van uitgave niet weer, laat de velden dan leeg. 1 januari is meestal geen echte uitgavedatum, dus controleer alstublieft nogmaals dat u die datum correct heeft ingevuld.

en: Note:
nl: Let op:

en: Note: only searches edits that: add or edit relationships, created after 2011-05-16; or which remove relationships, created after 2013-07-08.
nl: Let op: dit zoekt nu alleen naar bewerkingen die relaties toevoegen of wijzigen en gecreëerd zijn na 16 mei 2011, of die relaties verwijderen en gecreëerd zijn na 8 juli 2013.

en: Notify me by email on new releases to my watched artists
nl: Stuur mij een e-mail bij nieuwe uitgaves van artiesten die ik volg

en: Now loading recording associations...
nl: Bezig met het laden van koppelingen van opnames …

en: Now loading tracklist...
nl: Nummerlijst aan het laden …

en: OAuth Authorization
nl: OAuth machtiging

en: OAuth Authorization Error
nl: OAuth machtigingsfout

en: Official homepage
nl: Officiële thuispagina

en: Offline Access
nl: Offline toegang

en: Old
nl: Oud

en: Old Artist
nl: Oude artiest

en: Old Order
nl: Oude volgorde

en: Old Tracklist
nl: Oude nummerlijst

en: Old cover art:
nl: Oude afbeeldingen:

en: Old password:
nl: Oud wachtwoord:

en: Old positions:
nl: Oude posities:

en: Old recording
nl: Oude opname

en: Old relationships:
nl: Oude relaties:

en: Old releases:
nl: Oude uitgaves:

en: Old version:
nl: Oude versie:

en: Old:
nl: Oud:

en: Only releases with the same amount of tracks ({n}) as the release the disc ID is currently attached to are shown.
nl: Alleen uitgaves met hetzelfde aantal nummers ({n}) als de uitgave waar de Disc ID aan is gekoppeld worden getoond.

en: Only the user who created an edit can cancel it, either you did not create {edit} or perhaps it has already been closed.
nl: Alleen de gebruiker die een bewerking heeft ingediend kan deze annuleren, u heeft {edit} niet ingediend of misschien is deze al afgesloten.

en: Only use this option after you’ve tried searching for the work(s) you want to create, and are certain they do not already exist on MusicBrainz.
nl: Gebruik deze optie alleen nadat u gezocht heeft naar de compositie(s) die u wilt toevoegen, en zeker weet dat ze nog niet bestaan op MusicBrainz.

en: Only {doc|auto-editors} can approve an edit.
nl: Alleen {doc|autoredacteurs} kunnen een bewerking direct goedkeuren.

en: Oops! It seems your search parameters are not correct, please double check your input!
nl: Oeps! Het lijkt er op dat uw zoekparameters niet correct waren, controleer uw invoer nog eens!

en: Oops, something went wrong!
nl: Oeps, er is iets foutgegaan!

en: Open
nl: Geopend

en: Open Edits
nl: Openstaande bewerkingen

en: Open Edits by Your Subscribed Editors
nl: Openstaande bewerkingen door redacteurs waarop u bent geabonneerd

en: Open Edits by {name}
nl: Openstaande bewerkingen door {name}

en: Open Edits for Your Subscribed Entities
nl: Openstaande bewerkingen van objecten waarop u bent geabonneerd

en: Open Edits for {name}
nl: Openstaande bewerkingen voor {name}

en: Open edits
nl: Openstaande bewerkingen

en: Open in tagger
nl: Open in de tagger

en: Opened:
nl: Geopend:

en: Options
nl: Opties

en: Or...
nl: Of …

en: Ordering Type
nl: Type volgorde

en: Ordering Type:
nl: Type volgorde:

en: Other Lookup Results
nl: Andere opzoekresultaten

en: Other Lookups
nl: Andere zoekmogelijkheden

en: Other lookups
nl: Andere zoekmogelijkheden

en: Overall
nl: Algemeen

en: Overview
nl: Overzicht

en: Owner:
nl: Eigenaar:

en: PDF file
nl: PDF-bestand

en: PUIDs:
nl: PUID’s:

en: Packaging:
nl: Verpakking:

en: Page Not Found
nl: Pagina niet gevonden

en: Page name
nl: Paginanaam

en: Page removed
nl: Pagina verwijderd

en: Page {cur} of at least {total}
nl: Pagina {cur} van ten minste {total}

en: Page {cur} of {total}
nl: Pagina {cur} van de {total}

en: Page {n}
nl: Pagina {n}

en: Page {page} of {total}
nl: Pagina {page} van {total}

en: Page:
nl: Pagina:

en: Parent
nl: Ouderelement

en: Parent:
nl: Ouderelement:

en: Parse Tracks
nl: Vul nummers in

en: Part of Set Relationships
nl: Deel van een stel-relaties

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Paste Credits
nl: Vermeldingen plakken

en: Perform the above operations when I'm not using the application
nl: Voer de bovenstaande operaties uit als ik de applicatie niet gebruik

en: Performances
nl: Uitvoeringen

en: Permanent link:
nl: Permanente verwijzing:

en: Phrase:
nl: Zin:

en: Place
nl: Plaats

en: Place Details
nl: Details van de plaats

en: Place Not Found
nl: Plaats niet gevonden

en: Place annotations
nl: Plaatsen met aantekeningen

en: Place information
nl: Informatie over de plaats

en: Place:
nl: Plaats:

en: Places
nl: Plaatsen

en: Places with annotations
nl: Plaatsen met aantekeningen

en: Places with deprecated relationships
nl: Plaatsen met verouderde relaties

en: Please be sure to include the stack trace and request data shown above!
nl: Vergeet niet de bovenstaande stack trace en het gegevensverzoek te vermelden!

en: Please change your password. Unfortunately we've discovered that secure hashes user's passwords were temporarily available for download on our FTP site. While it is extremely unlikely that anyone will be able to derive the original passwords from this mishap, we are requiring all of our users to change their passwords. Sorry for the inconvenience. For more information see {blog|the recent blog post}.
nl: Verander a.u.b. uw wachtwoord. We hebben helaas ontdekt dat de gehashte gebruikerswachtwoorden tijdelijk te downloaden waren van onze FTP-site. Hoewel het zeer onwaarschijnlijk is dat iemand in staat zal zijn om hieruit de originele wachtwoorden kan achterhalen, moeten alle gebruikers hun wachtwoord veranderen. Onze excuses voor het ongemak. Zie {blog|ons weblog} voor meer informatie.

en: Please choose a condition
nl: Kies een voorwaarde

en: Please choose a valid image. Currently the Cover Art Archive only supports JPEG, PNG, GIF and PDF files.
nl: Kies alstublieft een geldige afbeelding. De Cover Art Archive ondersteunt nu alleen JPEG-, PNG-, GIF- en PDF-bestanden.

en: Please consider adding this release/CD to MusicBrainz. To add this CD, please choose one of the following two methods:
nl: Overweeg alstublieft om deze uitgave/cd toe te voegen aan MusicBrainz. Gebruik om deze cd toe te voegen één van de volgende twee methodes:

en: Please enter a {doc_disambiguation|disambiguation} to help distinguish this artist from the others.
nl: Voer een {doc_disambiguation|verduidelijking} in om deze artiest van anderen te onderscheiden.

en: Please enter a {doc_disambiguation|disambiguation} to help distinguish this label from the others.
nl: Voer een {doc_disambiguation|verduidelijking} in om deze platenmaatschappij van anderen te onderscheiden.

en: Please enter a {doc_disambiguation|disambiguation} to help distinguish this place from the others.
nl: Voer een {doc_disambiguation|verduidelijking} in om deze plaats van anderen te onderscheiden.

en: Please enter a {doc_disambiguation|disambiguation} to help distinguish this series from the others.
nl: Voeg een {doc_disambiguation|verduidelijking} toe om deze serie van anderen te onderscheiden.

en: Please enter tags in the text area below. Tags are comma separated, and you may wish to see the {tagsyn|tag syntax documentation} for more information
nl: Voer etiketten alstublieft in het veld hieronder in. Etiketten worden gescheiden door komma’s, en u kunt de {tagsyn|syntaxinformatie voor etiketten} raadplegen voor meer informatie.

en: Please enter the barcode of the release you are entering, see <a href="{url}" target="_blank">Barcode</a> for more information.
nl: Voer de streepjescode in van de uitgave die u aan het toevoegen bent. Zie <a href="{url}">Streepjescodes</a> voor meer informatie.

en: Please enter your old password below, and then your new password.
nl: Voer alstublieft uw oude wachtwoord hieronder in, en daarna uw nieuwe wachtwoord.

en: Please login to import this FreeDB disc.
nl: Meld u aan om dit medium van FreeDB te importeren

en: Please make sure you're not removing a legitimate {doc_standalone|standalone recording}. If this recording is a duplicate of another, please {doc_merge|merge them instead}.
nl: Let op dat u geen legitieme {doc_standalone|losstaande opname} verwijdert. {doc_merge|Voeg opnames samen} in plaats van ze te verwijderen als deze opname een andere dupliceert.

en: Please navigate to the pages of other entities you wish to merge and select the "merge" link.
nl: Navigeer eerst naar de pagina’s van de andere objecten die u wilt samenvoegen en klik dan op “Samenvoegen”.

en: Please note that any content submitted to MusicBrainz will be made available to the public under {open|open licenses}, do not submit any copyrighted text here!
nl: Let op dat elke inhoud die aan MusicBrainz wordt toegevoegd beschikbaar wordt gesteld aan het publiek onder {open|open licenties}. Voeg hier geen auteursrechtelijk beschermde tekst toe!

en: Please note:
nl: Let op:

en: Please review the {coc|MusicBrainz Code of Conduct} before creating an account.
nl: Leest u alstublieft de {coc|Gedragscode van MusicBrainz} voordat u zich registreert.

en: Please review the {doc_remove|remove release edit-type} documentation before entering this edit.
nl: Leest u alstublieft de documentatie over {doc_remove|het verwijderen van uitgaves} voordat u deze bewerking indient.

en: Please review the {doc|alias documentation} before entering this edit.
nl: Leest u alstublieft de documentatie over {doc|aliassen} voordat u deze bewerking indient.

en: Please search for the artist you wish to create a new release for:
nl: Zoek naar de artiest waar u een nieuwe uitgave voor wilt toevoegen:

en: Please see the {doc|Cover Art Types} documentation for a description of these types.
nl: Lees de {doc|documentatie voor afbeeldingstypes} voor een beschrijving van deze types.

en: Please select the artist credits that you want to rename to follow the new artist name.
nl: Selecteer de vermeldingen die u wilt hernoemen naar de nieuwe artiestennaam.

en: Please select the medium you wish to attach this CD TOC to.
nl: Selecteer een medium waar u deze TOC aan wilt toevoegen.

en: Please slow down and then try again
nl: Werk alstublieft wat langzamer en probeer het dan opnieuw

en: Please wait a few minutes and repeat your request.
nl: Wacht alstublieft een paar minuten en herhaal dan uw verzoek.

en: Please {acc_edit|update your profile} when you get time, to let other editors know a bit more about you.
nl: {acc_edit|Werk, als u tijd hebt, uw profiel bij}, zodat andere redacteurs meer over u te weten komen.

en: Please {search|try again}, providing at least one of these parameters
nl: {search|Probeer het nog eens} met ten minste één van deze parameters

en: Position
nl: Positie

en: Position:
nl: Positie:

en: Possible Duplicate Artists
nl: Mogelijke dubbele artiesten

en: Possible Duplicate Labels
nl: Mogelijke dubbele platenmaatschappijen

en: Possible Duplicate Places
nl: Mogelijk dubbele plaatsen

en: Possible Duplicate Series
nl: Mogelijke dubbele series

en: Possible Mediums
nl: Mogelijke media

en: Possible duplicate events
nl: Mogelijke dubbele evenementen

en: Possible duplicate release groups
nl: Mogelijk dubbele uitgavegroepen

en: Possible values:
nl: Mogelijke waarden:

en: Possibly duplicate artists
nl: Mogelijk dubbele artiesten

en: Possibly duplicate events
nl: Mogelijk dubbele evenementen

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Preview:
nl: Voorbeeld:

en: Previous
nl: Vorige

en: Primary Type:
nl: Primair type:

en: Primary for locale
nl: Primair voor locatie

en: Priority:
nl: Prioriteit:

en: Privacy Policy
nl: Privacybeleid

en: Private
nl: Privé

en: Private collection
nl: Privécollectie

en: Privileged User Accounts
nl: Geprivilegieerde gebruikersaccounts

en: Products
nl: Producten

en: Profile
nl: Profiel

en: Proposer
nl: Indiener

en: Proposer:
nl: Indiener:

en: Public
nl: Publiek

en: Public collection by {owner}
nl: Publieke collectie van {owner}

en: Query:
nl: Zoekopdracht:

en: Quick Start
nl: Snel starten

en: Quick links:
nl: Snelkoppelingen:

en: Rate: {rating} star | Rate: {rating} stars
nl[0]: Waardeer: {rating} ster
nl[1]: Waardeer: {rating} sterren

en: Rating
nl: Waardering

en: Ratings
nl: Waarderingen

en: Raw edit data for this edit
nl: Onbewerkte gegevens voor deze bewerking

en: Raw edit data may be available.
nl: Onbewerkte bewerkingsgegevens zijn mogelijk beschikbaar

en: Read more »
nl: Lees meer »

en: Read the {doc|WikiDocs} documentation for an overview of how transclusion works.
nl: Lees de documentatie over {doc|WikiDocs} voor een overzicht over hoe transclusie werkt.

en: Recent Additions
nl: Recente toevoegingen

en: Recording
nl: Opname

en: Recording Details
nl: Opnamedetails

en: Recording Merges
nl: Opnamesamenvoegingen

en: Recording Not Found
nl: Opname niet gevonden

en: Recording annotations
nl: Opnames met aantekeningen

en: Recording by {artist}
nl: Opname van {artist}

en: Recording information
nl: Informatie over de opname

en: Recording ratings
nl: Waarderingen van de opname

en: Recording “{name}” by {artist}
nl: Opname ‘{name}’ van {artist}

en: Recording:
nl: Opname:

en: Recordings
nl: Opnames

en: Recordings with Earliest Release Relationships
nl: Opnames met eerste uitgave-relaties

en: Recordings with Varying Track Lengths
nl: Opnames met variërende nummerlengtes

en: Recordings with annotations
nl: Opnames met aantekeningen

en: Recordings with deprecated relationships
nl: Opnames met verouderde relaties

en: Recordings with earliest release relationships
nl: Opnames met eerste uitgave-relaties

en: Recordings with possible duplicate relationships
nl: Opnames met mogelijk dubbele relaties

en: Recordings with titles containing featuring artists
nl: Titels van opnames met deelnemende artiesten

en: Recordings with varying track times
nl: Opnames met verschillende nummerlengtes

en: Recordings:
nl: Opnames:

en: Refine this search
nl: Verfijn deze zoekopdracht

en: Regional settings
nl: Regionale instellingen

en: Register
nl: Registreer

en: Register Application
nl: Applicatie registreren

en: Reject
nl: Verwerpen

en: Reject edit
nl: Bewerking verwerpen

en: Reject upon expiration
nl: Verwerpen na de vervaltijd

en: Rejected Edits
nl: Verworpen bewerkingen

en: Rejected Edits by {name}
nl: Verworpen bewerkingen door {name}

en: Related Works
nl: Gerelateerde composities

en: Related entities:
nl: Gerelateerde objecten:

en: Related series
nl: Gerelateerde series

en: Related works
nl: Gerelateerde composities

en: Relationship
nl: Relatie

en: Relationship Attributes
nl: Relatie-eigenschappen

en: Relationship Editor
nl: Relatieredacteur

en: Relationship Type
nl: Relatietype

en: Relationship Type In Use
nl: Relatietype in gebruik

en: Relationship Types
nl: Relatietypes

en: Relationship attribute in use
nl: Relatie-eigenschap in gebruik

en: Relationship attribute still in use
nl: Relatie-eigenschap nog in gebruik

en: Relationship editor
nl: Relatieredacteur

en: Relationship editors
nl: Relatieredacteurs

en: Relationship editors are users who can add or modify relationship types in the database. If you would like to propose a new relationship, please do so through the {url|Style Council}. Relationship editors will only make changes that have been approved by the Style Council.
nl: Relatieredacteurs zijn gebruikers die relatietypes in de gegevensbank kunnen toevoegen of bewerken. Als u een nieuwe relatie wilt voorstellen, moet dat via de {url|Stijlraad}. Relatieredacteurs zullen alleen veranderingen doorvoeren die door de Stijlraad zijn goedgekeurd.

en: Relationship:
nl: Relatie:

en: Relationships
nl: Relaties

en: Relationships highlighted <span class="rel-edit">yellow</span> will be edited, relationships highlighted <span class="rel-remove">red</span> will be removed, and relationships highlighted <span class="rel-add">green</span> will be added.
nl: <span class="rel-edit">Geel</span> gemarkeerde relaties zullen worden bewerkt, <span class="rel-remove">rood</span> gemarkeerde relaties zullen worden verwijderd en <span class="rel-add">groen</span> gemarkeerde relaties zullen worden toegevoegd.

en: Relationships:
nl: Relaties:

en: Release
nl: Uitgave

en: Release Artist
nl: Artiest van de uitgave

en: Release Collections
nl: Collecties met uitgaves.

en: Release Country
nl: Land van uitgave

en: Release Duplicates
nl: Duplicaten van de uitgave

en: Release Events:
nl: Uitgavegebeurtenissen:

en: Release Group
nl: Uitgavegroep

en: Release Group Details
nl: Uitgavegroepsdetails

en: Release Group Not Found
nl: Uitgavegroep niet gevonden

en: Release Group Relationships
nl: Relaties van de uitgavegroep

en: Release Group:
nl: Uitgavegroep:

en: Release Group: {release_group_link}
nl: Uitgavegroep: {release_group_link}

en: Release Groups
nl: Uitgavegroepen

en: Release Groups with deprecated relationships
nl: Uitgavegroepen met verouderde relaties

en: Release Information
nl: Informatie over de uitgave

en: Release Language
nl: Taal van de uitgave

en: Release Not Found
nl: Uitgave niet gevonden

en: Release Quality
nl: Gegevenskwaliteitsscore van de uitgave

en: Release Relationships
nl: Uitgaverelaties

en: Release Title
nl: Titel van de uitgave

en: Release annotations
nl: Uitgaves met aantekeningen

en: Release by {artist}
nl: Uitgave van {artist}

en: Release event
nl: Uitgavegebeurtenis

en: Release events
nl: Uitgavegebeurtenissen

en: Release events:
nl: Uitgavegebeurtenissen:

en: Release group
nl: Uitgavegroep

en: Release group annotations
nl: Uitgavegroepen met aantekeningen

en: Release group by {artist}
nl: Uitgavegroep van {artist}

en: Release group external links
nl: Externe verwijzingen van de uitgavegroep

en: Release group information
nl: Informatie over de uitgavegroep

en: Release group rating
nl: Waardering van de uitgavegroep

en: Release group ratings
nl: Waarderingen van de uitgavegroep

en: Release group “{name}” by {artist}
nl: Uitgavegroep ‘{name}’ van {artist}

en: Release group:
nl: Uitgavegroep:

en: Release groups
nl: Uitgavegroepen

en: Release groups that might need to be merged
nl: Uitgavegroepen die misschien samengevoegd moeten worden

en: Release groups with annotations
nl: Uitgavegroepen met aantekeningen

en: Release groups with possible duplicate relationships
nl: Uitgavegroepen met mogelijk dubbele relaties

en: Release groups with titles containing featuring artists
nl: Uitgavegroepen met deelnemende artiesten in de titel

en: Release information
nl: Informatie over de uitgave

en: Release title:
nl: Titel van de uitgave

en: Release “{name}” by {artist}
nl: Uitgave ‘{name}’ van {artist}

en: Release:
nl: Uitgave:

en: Releases
nl: Uitgaves

en: Releases Where Track Names Start With Their Track Number
nl: Uitgaves waarbij de titels van de nummers beginnen met de positie

en: Releases With Catalog Numbers That Look Like ASINs
nl: Uitgaves met catalogusnummers die eruit zien als ASIN’s.

en: Releases With Multiple ASINs
nl: Uitgaves met meerdere ASIN’s

en: Releases With Multiple Discogs Links
nl: Uitgaves met meerdere Discogs-verwijzingen

en: Releases With Some Formats Unset
nl: Uitgaves waarbij sommige mediumtypes ontbreken.

en: Releases in the Cover Art Archive that still have cover art relationships
nl: Uitgaves in de Cover Art Archive die nog steeds relaties hebben voor afbeeldingen.

en: Releases of any sort that still have cover art relationships
nl: Uitgaves van elk type die nog relaties voor afbeeldingen hebben.

en: Releases released too early
nl: Uitgaves die te vroeg zijn uitgegeven

en: Releases where some (but not all) mediums have no format set
nl: Uitgaves waar bij sommige (maar niet alle) media geen type zijn ingesteld.

en: Releases which have multiple ASINs
nl: Uitgaves met meerdere ASIN’s

en: Releases which have multiple Discogs links
nl: Uitgaves met meerdere Discogs-verwijzingen

en: Releases which have part of set relationships
nl: Uitgaves met deel van een stel-relaties

en: Releases which have unexpected Amazon URLs
nl: Uitgaves met onverwachte Amazon-URL’s

en: Releases which might need converting to "multiple artists"
nl: Uitgaves die misschien moeten worden omgezet naar ‘diverse artiesten’

en: Releases with Cover Art relationships
nl: Uitgaves met relaties voor afbeeldingen.

en: Releases with a single medium that has a name
nl: Uitgaves met één medium met een naam

en: Releases with annotations
nl: Uitgaves met aantekeningen

en: Releases with catalog numbers that look like ASINs
nl: Uitgaves met catalogusnummers die er uitzien als ASIN’s

en: Releases with deprecated relationships
nl: Uitgaves met verouderde relaties

en: Releases with medium number issues
nl: Uitgaves met problemen bij de mediumposities

en: Releases with non-sequential mediums
nl: Uitgaves met media die niet op volgorde zijn

en: Releases with non-sequential track numbers
nl: Uitgaves met nummers die niet op volgorde zijn

en: Releases with possible duplicate relationships
nl: Uitgaves met mogelijk dubbele relaties

en: Releases with superfluous data tracks
nl: Uitgaves met overbodige gegevensnummers

en: Releases with titles containing featuring artists
nl: Uitgaves met deelnemende artiesten in de titel

en: Releases with track number issues
nl: Uitgaves met problemen bij de nummerposities

en: Releases with unknown track times
nl: Uitgaves met onbekende nummerduur

en: Releases with unlikely language/script pairs
nl: Uitgaves met een onwaarschijnlijke combinatie van taal en schrift.

en: Releases without language
nl: Uitgaves zonder taal

en: Releases without script
nl: Uitgaves zonder schrift

en: Releases:
nl: Uitgaves:

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove Alias
nl: Alias verwijderen

en: Remove Application
nl: Applicatie verwijderen

en: Remove Area
nl: Gebied verwijderen

en: Remove Artist Credit
nl: Vermelding van artiest verwijderen

en: Remove Cover Art
nl: Afbeelding verwijderen

en: Remove Disc ID
nl: Disc-id verwijderen

en: Remove Example
nl: Voorbeeld verwijderen

en: Remove Instrument
nl: Instrument verwijderen

en: Remove Label
nl: Platenmaatschappij verwijderen

en: Remove Link
nl: Koppeling verwijderen

en: Remove Page
nl: Pagina verwijderen

en: Remove Recording
nl: Opname verwijderen

en: Remove Relationship Attribute
nl: Relatie-eigenschap verwijderen

en: Remove Relationship Type
nl: Relatietype verwijderen

en: Remove Release
nl: Uitgave verwijderen

en: Remove Release Event
nl: Uitgavegebeurtenis verwijderen

en: Remove Release Group
nl: Uitgavegroep verwijderen

en: Remove Release Group
nl: Uitgavegroep verwijderen

en: Remove Series
nl: Serie verwijderen

en: Remove alias
nl: Alias verwijderen

en: Remove attribute
nl: Eigenschap verwijderen

en: Remove collection
nl: Collectie verwijderen

en: Remove disc
nl: Medium verwijderen

en: Remove from my collection
nl: Uit mijn collectie verwijderen

en: Remove from {collection}
nl: Uit {collection} verwijderen

en: Remove selected entities
nl: Geselecteerde objecten verwijderen

en: Remove selected events from collection
nl: Geselecteerde evenementen uit de collectie verwijderen

en: Remove selected releases from collection
nl: Geselecteerde uitgaves uit de collectie verwijderen

en: Remove track
nl: Nummer verwijderen

en: Remove your rating
nl: Uw waardering verwijderen

en: Remove {item}
nl: {item} verwijderen

en: Removed
nl: Verwijderd

en: Rename artist credits
nl: Vermelding van artiest hernoemen:

[ctx: button/menu]
en: Reorder Cover Art
nl: Volgorde van de afbeeldingen bewerken

[ctx: header]
en: Reorder Cover Art
nl: Volgorde van de afbeeldingen bewerken

en: Report a Bug
nl: Programmeerfout rapporteren

en: Report a Copyright Violation
nl: Auteursrechtenschending rapporteren

en: Reports
nl: Rapporten

en: Request data:
nl: Gegevensverzoek:

en: Request signature...
nl: Ondertekeningsverzoek

en: Requires:
nl: Benodigd:

en: Reset Password
nl: Stel wachtwoord opnieuw in

en: Reset track numbers
nl: Nummerposities herstellen

en: Results per page:
nl: Resultaten per pagina:

en: Results:
nl: Resultaten:

en: Reuse previous recordings
nl: Eerde opnames hergebruiken

en: Reveal my email address
nl: Toon mijn e-mailadres

en: Reverse link phrase:
nl: Omgekeerde koppelzin:

en: Review the {packaging|list of packaging types} for help.
nl: Bekijk de {packaging|lijst van verpakkingstypes} voor hulp.

en: Review the {url|documentation} on release editor seeding and make sure your data is formatted correctly.
nl: Lees de {url|documentatie} over het invullen van de uitgavebewerker en zorg ervoor dat de gegevens de juiste opmaak hebben.

en: Revoke Access
nl: Toegang intrekken

en: Revoke Application Access
nl: Toegang voor applicatie intrekken

en: Role
nl: Rol

en: Running: <span class="tooltip" title="{msg}">{branch} ({sha})</span>
nl: Draait <span class="tooltip" title="{msg}">{branch} ({sha})</span>

en: Save
nl: Opslaan

en: Score
nl: Relevantie

en: Script:
nl: Schrift:

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Edits
nl: Bewerkingen zoeken

en: Search Error
nl: Zoekfout

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Search by artist
nl: Naar artiesten zoeken

en: Search by release
nl: Naar uitgaves zoeken

en: Search for Edits
nl: Naar bewerkingen zoeken

en: Search for an artist
nl: Naar een artiest zoeken

en: Search for edits
nl: Naar bewerkingen zoeken

en: Search for the target URL.
nl: Zoek naar de doel URL.

en: Search indexes are updated every 3 hours, use the direct database search if you require up to the minute correct results.
nl: De zoekindices worden elke drie uur bijgewerkt. Gebruik de directe zoekopdracht in de gegevensbank als u op de minuut kloppende resultaten nodig heeft.

en: Search indexes are updated every 3 hours. If you just added the content you're looking for and you can't find it here, go to {url|the search page} and select the "direct database search" option.
nl: De zoekindices worden elke drie uur bijgewerkt. Als u de informatie die u zoekt net heeft toegevoegd en niet hier kan vinden, ga dan naar {url|de zoekpagina} en selecteer de optie “direct in de gegevensbank zoeken”.

en: Search method:
nl: Zoekmethode:

en: Search the database for this CD
nl: In de gegevensbank naar deze cd zoeken

en: Search the documentation...
nl: Documentatie doorzoeken …

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Searching...
nl: Zoeken …

en: Second this candidate
nl: Secondeer deze kandidaat

en: Secondary Types:
nl: Secundair type:

en: Seconder 1
nl: Secondant 1

en: Seconder 2
nl: Secondant 2

en: Sectors
nl: Sectoren

en: See all of your collections
nl: Bekijk al uw collecties

en: See all of {editor}'s public collections
nl: Bekijk alle publieke collecties van {editor}

en: See all {num}
nl: Bekijk alle {num}

en: See all {num} areas | See all {num} areas
nl[0]: Bekijk {num} gebied
nl[1]: Bekijk alle {num} gebieden

en: See all {num} artists | See all {num} artists
nl[0]: Bekijk alle {num}artiesten
nl[1]: Bekijk alle {num} artiesten

en: See all {num} events | See all {num} events
nl[0]: Bekijk {num} evenement
nl[1]: Bekijk alle {num} evenementen

en: See all {num} instruments | See all {num} instruments
nl[0]: Bekijk {num} instrument
nl[1]: Bekijk alle {num} instrumenten

en: See all {num} labels | See all {num} labels
nl[0]: Bekijk alle {num} platenmaatschappijen
nl[1]: Bekijk alle {num} platenmaatschappijen

en: See all {num} places | See all {num} places
nl[0]: Bekijk alle {num} plaatsen
nl[1]: Bekijk alle {num} plaatsen

en: See all {num} recordings | See all {num} recordings
nl[0]: Bekijk alle {num} opnames
nl[1]: Bekijk alle {num} opnames

en: See all {num} release groups | See all {num} release groups
nl[0]: Bekijk alle {num} uitgavegroepen
nl[1]: Bekijk alle {num} uitgavegroepen

en: See all {num} releases | See all {num} releases
nl[0]: Bekijk alle {num} uitgaves
nl[1]: Bekijk alle {num} uitgaves

en: See all {num} series | See all {num} series
nl[0]: Bekijk {num} serie
nl[1]: Bekijk alle {num} series

en: See all {num} works | See all {num} works
nl[0]: Bekijk alle {num} composities
nl[1]: Bekijk alle {num} composities

en: See also your {uri|user preferences}, which include your privacy settings.
nl: Zie ook uw {uri|gebruikersinstellingen}, die uw privacyinstellingen bevatten.

en: See the general {url|guidelines for URLs}.
nl: Zie de algemene {url|stijlgids voor URL’s}.

en: Select
nl: Selecteren

en: Select a disc from the search results below and then click "Add Disc".
nl: Selecteer een medium uit de zoekresultaten hieronder en klik dan “Medium toevoegen”.

en: Select a release to which the disc ID <code>{discid}</code>. should be moved to.
nl: Selecteer een uitgave waarnaar de disc-id <code>{discid}</code> naar moet worden verplaatst.

en: Select images...
nl: Bestanden selecteren …

en: Send
nl: Verzenden

en: Send Email
nl: E-mail sturen

en: Send a copy to my own email address
nl: Stuur een kopie naar mijn e-mailadres

en: Send me mails with edits to my subscriptions:
nl: Stuur mij e-mails met bewerkingen in mijn abonnementen:

en: Sentence
nl: Zin

en: Series Details
nl: Details van de serie

en: Series Not Found
nl: Serie niet gevonden

en: Series Subscriptions
nl: Abonnementen op series

en: Series annotations
nl: Series met aantekeningen

en: Series information
nl: Informatie over de serie

en: Series with annotations
nl: Series met aantekeningen

en: Series:
nl: Serie:

en: Set Release Group Cover Art
nl: Stel afbeelding voor de uitgavegroep in

en: Set Tracklist Durations
nl: Stel de duur van de nummers in

en: Set a new password for your MusicBrainz account.
nl: Stel een nieuw wachtwoord in voor uw MusicBrainz gebruikersaccount.

en: Set cover art
nl: Afbeelding instellen

en: Set track durations
nl: Vul de duur van de nummers in

en: Show all results.
nl: Toon alle resultaten

en: Show me {autoedit_select_block} sorted {sort_select_block} that {match_or_negation_block} {and_vs_or_block} of the following conditions:
nl: Toon {autoedit_select_block} gesorteerd op {sort_select_block} die {match_or_negation_block} {and_vs_or_block} van de volgende voorwaarden:

en: Show my Gravatar
nl: Laat mijn Gravatar zien

en: Show only results that are in my subscribed entities.
nl: Toon alleen resultaten in mijn abonnementen.

en: Showing Various Artist releases. {show_subset|Show releases by this artist instead}.
nl: De pagina laat nu uitgaves van Diverse Artiesten zien. {show_subset|Laat in plaats hiervan uitgaves van alleen deze artiest zien}.

en: Showing all recordings. {show_sa|Show only standalone recordings instead}, or {show_vid|show only videos}.
nl: Alle opnames worden weergegeven. {show_sa|Geef alleen losstaande opnames weer} of {show_vid|geef alleen video’s weer}.

en: Showing all release groups by this artist. {show_official|Show only official release groups instead}, or {show_va|show various artists release groups}.
nl: De pagina laat nu alle uitgavegroepen van deze artiest zien. {show_official|Laat in plaats hiervan alleen officiële uitgavegroepen zien}, of {show_va|laat uitgavegroepen van diverse artiesten zien}.

en: Showing all release groups by this artist. {show_va|Show various artists release groups instead}.
nl: De pagina laat nu alle uitgavegroepen van deze artiest zien. {show_va|Laat in plaats hiervan alleen uitgavegroepen van diverse artiesten zien}.

en: Showing all release groups for various artists.
nl: De pagina laat nu uitgavegroepen van diverse artiesten zien.

en: Showing all release groups for various artists. {show_non_va|Show release groups by this artist instead}.
nl: De pagina laat nu alle uitgavegroepen voor diverse artiesten zien. {show_non_va|Laat in plaats hiervan uitgavegroepen van deze artiest zien}.

en: Showing all release groups for various artists. {show_official|Show only official various artists release groups instead}, or {show_non_va|show release groups by this artist}.
nl: De pagina laat nu alle uitgavegroepen voor diverse artiesten zien. {show_official|Laat in plaats hiervan alleen officiële uitgavegroepen van diverse artiesten zien}, of {show_non_va|laat uitgavegroepen van alleen deze artiest zien}.

en: Showing all release groups for various artists. {show_official|Show only official various artists release groups instead}.
nl: De pagina laat nu alle uitgavegroepen van diverse artiesten zien. {show_official|Laat in plaats hiervan alleen officiële uitgavegroepen van diverse artiesten zien}.

en: Showing official release groups by this artist. {show_all|Show all release groups instead}, or {show_va|show various artists release groups}.
nl: De pagina laat nu alleen officiële uitgavegroepen van deze artiest zien. {show_all|Laat in plaats hiervan alle uitgavegroepen zien}, of {show_va|laat uitgavegroepen van diverse artiesten zien}.

en: Showing official release groups for various artists. {show_all|Show all various artists release groups instead}, or {show_non_va|show release groups by this artist}.
nl: De pagina laat nu officiële uitgavegroepen voor diverse artiesten zien. {show_all|Laat in plaats hiervan alle uitgavegroepen van diverse artiesten zien}, of {show_non_va|laat uitgavegroepen van alleen deze artiest zien}.

en: Showing official release groups for various artists. {show_all|Show all various artists release groups instead}.
nl: De pagina laat officiële uitgavegroepen van diverse artiesten zien. {show_all|Laat in plaats hiervan alle uitgavegroepen van diverse artiesten zien}.

en: Showing only standalone recordings. {show_all|Show all recordings instead}.
nl: Alleen losstaande opnames worden weergegeven. {show_all|Laat alle opnames zien}.

en: Showing only videos. {show_all|Show all recordings instead}.
nl: Alleen video’s worden weergegeven. {show_all|Laat alle opnames zien}.

en: Showing releases by this artist. {show_all|Show Various Artist releases instead}.
nl: De pagina laat nu uitgaves van alleen deze artiest zien. {show_all|Laat in plaats hiervan uitgaves van diverse artiesten zien}.

en: Similar releases
nl: Soortgelijke uitgaves

en: Slow Down!
nl: Ga langzamer!

en: Social Contract
nl: Sociaal contract

en: Some FreeDB results may not be immediately available since they are only able to be updated after FreeDB's monthly database export.
nl: Sommige resultaten van FreeDB kunnen niet onmiddellijk beschikbaar zijn omdat ze alleen worden bijgewerkt na de maandelijkse export van de gegevensbank van FreeDB.

en: Some applications and websites support accessing private data from or submitting data to MusicBrainz but require your permission to access your account. These are the applications that you have authorized to access your MusicBrainz account. If you no longer use some of the applications, you can revoke their access.
nl: Sommige applicaties en websites ondersteunen toegang tot privégegevens of het sturen van gegevens naar MusicBrainz maar hebben toestemming nodig om toegang te krijgen tot uw gebruikersaccount. Dit zijn applicaties die u daarvoor toestemming hebt gegeven. Als u deze applicaties niet langer gebruikt, kunt u de toegang intrekken.

en: Some errors were detected in the data you’ve entered. Click on the tabs shaded red and correct any visible errors.
nl: Er zijn fouten in de opmaak van de ingevoerde gegevens gedetecteerd. Klik op de rode tabbladen en verbeter alle fouten.

en: Sorry, <code>{discid}</code> does not match a CD stub. You can try {search_url|searching for it} instead.
nl: Onze excuses, <code>{discid}</code> komt niet overeen met een cd-beginsel. U kunt proberen {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, <code>{discid}</code> is not a valid disc ID.
nl: Onze excuses, <code>{discid}</code> is geen geldige disc-id.

en: Sorry, but your query "(<code>query</code>)" did not match any {type}. Please check you used the correct spelling.  Sometimes searching for fewer or different words may also help.
nl: Onze excuses, maar uw zoekopdracht ‘(<code>query</code>)’ kwam niet overeen met een {type}. Controleer of u de juiste spelling heeft gebruikt. Soms helpt het om met minder of andere woorden te zoeken.

en: Sorry, but your query (<code>{query}</code>) could not be performed, because it appears you've been rate-limited. Either the server is overloaded or you're making a lot of requests all at once!
nl: Excuus, maar uw zoekopdracht (<code>{query}</code> kon niet worden uitgevoerd omdat uw snelheid is gelimiteerd. Dit komt omdat de server overbelast is of omdat u te veel gelijktijdige verzoeken doet!

en: Sorry, but your query (<code>{query}</code>) could not be performed, due to an error which we are not quite able to identify.
nl: Onze excuses, maar uw zoekopdracht (<code>{query}</code>) kon niet worden uitgevoerd vanwege een fout die we niet kunnen identificeren.

en: Sorry, but your requests are exceeding the allowable rate limit ({rlinfo}).
nl: Onze excuses, maar uw aanvragen overschrijden de aanvaardbare limiet ({rlinfo}).

en: Sorry, the page you're looking for does not exist.
nl: Onze excuses, de pagina die u zoekt bestaat niet.

en: Sorry, the page you're looking for is not available on a mirror server.
nl: Onze excuses, de pagina die u zoekt is niet beschikbaar op een spiegelserver.

en: Sorry, there was a problem with your request.
nl: Onze excuses, er was een probleem met uw verzoek.

en: Sorry, we could find neither a recording nor a track with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden een opname noch een nummer vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a FreeDB entry with that ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen lemma in FreeDB vinden met die id. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a MusicBrainz entity with that ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen object in MusicBrainz vinden met deze ID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a URL with that MusicBrainz ID.
nl: Onze excuses, we konden geen URL vinden met die MBID.

en: Sorry, we could not find a label with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen platenmaatschappij vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a place with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen plaats vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a recording with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen opname vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a relationship attribute with that MusicBrainz ID.
nl: Excuus, we konden geen relatie-eigenschap met die MusicBrainz ID vinden.

en: Sorry, we could not find a release group with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen uitgavegroep vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a release with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen uitgave vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a series with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen serie vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find a work with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen compositie vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find an area with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen gebied vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find an artist with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen artiest vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find an collection with that MusicBrainz ID.
nl: Onze excuses, we konden geen collectie vinden met die MBID.

en: Sorry, we could not find an edit with that edit ID. You may wish to try and perform an {search_url|edit search} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen bewerking vinden met die bewerking-id. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find an editor with that name. You may wish to try and {search_url|search for them} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen redacteur vinden met die naam. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find an event with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen evenement vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find an instrument with that MusicBrainz ID. You may wish to try and {search_url|search for it} instead.
nl: Onze excuses, we konden geen instrument vinden met die MBID. U kunt ook proberen om {search_url|ernaar te zoeken}.

en: Sorry, we could not find the CD TOC you specified.
nl: Onze excuses, we konden de door u gespecificeerde TOC niet vinden.

en: Sorry, we could not find this election.
nl: Onze excuses, we konden deze verkiezing niet vinden.

en: Sorry, you are not authorized to view this page.
nl: Onze excuses, u heeft geen toestemming om deze pagina te zien.

en: Sorry, you are unable to perform that action on a mirror server.
nl: Onze excuses, u kunt dit niet doen op een spiegelserver.

en: Sorry, your query (<code>{query}</code>) does not contain enough information to carry out a search. If you are attempting to find something that contains nothing but punctuation characters (e.g. !!!) then you need to use the {uri|browse page}, since this search ignores punctuation characters.
nl: Onze excuses, uw zoekopdracht (<code>{query}</code>) bevat niet genoeg informatie om te zoeken. Als u iets probeert te vinden dat alleen uit leestekens (bijv. !!!) bestaat, moet u de {uri|browse page} gebruiken, omdat deze zoekpagina leestekens negeert.

en: Sorry, your query was too large.
nl: Onze excuses, uw zoekopdracht was te groot.

en: Sorry, “{id}” is not a valid documentation page.
nl: Onze excuses, ‘{id}’ is geen geldige documentatiepagina.

en: Sort Name
nl: Sorteernaam

en: Sort name
nl: Sorteernaam

en: Sort name:
nl: Sorteernaam:

en: Split Artist
nl: Artiest splitsen

en: Split Into Separate Artists
nl: In aparte artiesten splitsen

en: Split into separate artists
nl: In aparte artiesten splitsen

en: Start
nl: Begin

en: Start Date:
nl: Begindatum:

en: Start date
nl: Begindatum

en: Start:
nl: Aanvang:

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Stop using beta site
nl: Bètasite niet meer gebruiken

en: Stop watching selected artists
nl: Stop met het volgen van de geselecteerde artiesten.

en: Style Guidelines
nl: Stijlgids

en: Style guidelines
nl: Stijlgids

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Submit
nl: Indienen

en: Submit note
nl: Notitie indienen

en: Submit tags
nl: Etiketten indienen

en: Submit this CD using the simple method.
nl: Voeg dit medium met de eenvoudige methode toe.

en: Submit vote and note
nl: Notitie en stem indienen

en: Submit votes &amp; edit notes
nl: Stemmen & bewerkingsnotities indienen

en: Submitting edits...
nl: Aan het invoeren van bewerkingen …

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Subscribed
nl: Geabonneerd

en: Subscribed editors
nl: Geabonneerde redacteurs

en: Subscribed entities
nl: Geabonneerde objecten

en: Subscribers
nl: Abonnees

en: Subscribers:
nl: Abonnees:

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Suggested recordings:
nl: Voorgestelde opnames:

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Swap track titles with artist credits
nl: Wissel nummers met artiesten

en: System Busy
nl: Systeem bezig

en: Tag
nl: Etiket toevoegen

[ctx: noun]
en: Tag
nl: Etiket

en: Tag Lookup
nl: Etiket opzoeken

en: Tag Lookup Error
nl: Fout bij het opzoeken van de tag

en: Tag Lookup Results
nl: Zoekresultaten van etiketten

en: Tag Not Used
nl: Etiket niet in gebruik

en: Tag Your Music
nl: Tag uw muziek

en: Tag lookup
nl: Tag opzoeken

en: Tag “{tag}”
nl: Etiket ‘{tag}’

en: Tags
nl: Etiketten

en: Technical flags
nl: Technische markering

en: Testing features
nl: Testfuncties

en: Text
nl: Tekst

en: Thank you for contributing to MusicBrainz.
nl: Bedankt voor het bijdragen aan MusicBrainz.

en: Thank you, your email address has now been verified! If you still can't edit, please try to log out and log in again.
nl: Bedankt, uw e-mailadres is nu geverifieerd! Probeer als u nog steeds geen bewerkingen kunt doen om u af en weer aan te melden.

en: That search can't be performed, because you must provide at least one of 'recording', 'track number', 'duration', 'release', or 'artist'.
nl: Die zoekopdracht kan niet worden uitgevoerd omdat u ten minste één ‘opname’, ‘nummerpositie’, ‘duur’, ‘uitgave’ of ‘artiest’ moet opgeven.

en: The Cover Art Archive has had a take down request in the past for this release, so we are unable to allow any more uploads.
nl: De Cover Art Archive heeft in het verleden het verzoek gekregen om afbeeldingen voor deze uitgave te verwijderen, dus we kunnen u niet meer toestaan om deze toe te voegen.

en: The Cover Art Archive is currently experiencing difficulties. Adding images for this release is unlikely to work at the moment.
nl: De Cover Art Archive ondervindt op het moment problemen. Waarschijnlijk lukt het nu niet om afbeeldingen voor deze uitgave toe te voegen.

en: The Dawn of the Project
nl: De start van het project

en: The annotation field functions like a miniature wiki.
nl: Het aantekeningveld werkt als een miniatuurwiki

en: The artist you are trying to edit is a special purpose artist, and you may not make direct changes to this data.
nl: De artiest die u probeert te bewerken is een artiest voor specifieke doeleinden, en u mag niet direct veranderingen aanbrengen aan deze gegevens.

en: The artwork in the sidebar is being provided by a {relationships|URL relationship}.
nl: De afbeelding in de zijbalk wordt geleverd door een {relationships|URL-relatie}.

en: The blog is currently unavailable.
nl: Dit weblog is nu niet beschikbaar.

en: The catalog number you have entered looks like an Amazon ASIN.
nl: Het catalogusnummer dat u heeft ingevoerd ziet er uit als een ASIN van Amazon.

en: The comment field is used to help users distinguish between identically named releases.
nl: Het verduidelijkingsveld wordt gebruikt door gebruikers om het verschil tussen uitgaves met dezelfde naam aan te geven.

en: The data in this edit originally came from an older version of this edit, and may not display correctly
nl: De gegevens in deze bewerking komen oorspronkelijk uit een oudere versie van deze bewerking, en worden mogelijk niet correct weergegeven.

en: The data you have submitted does not make any changes to the data already present.
nl: De gegevens die u heeft ingediend verandert niets aan de al bestaande gegevens.

en: The data you’ve seeded contained the following errors:
nl: De gegevens die u heeft ingevuld hebben de volgende foutmeldingen:

en: The database has no tags.
nl: De gegevensbank heeft geen etiketten.

en: The date you've entered is not valid.
nl: De datum die u heeft ingevoerd is niet geldig.

en: The early days of the project
nl: De begindagen van het project

en: The edit has already been closed.
nl: Deze bewerking is al afgesloten.

en: The edit has been cancelled.
nl: De bewerking is geannuleerd.

en: The following attributes can be used with this relationship type:
nl: De volgende eigenschappen kunnen met dit relatietype gebruikt worden:

en: The following {count} user accounts are bots:
nl: De volgende {count} gebruikers zijn robots:

en: The following {count} users are account administrators:
nl: De volgende {count} gebruikers zijn accountbeheerders:

en: The following {count} users are banner message editors:
nl: De volgende {count} gebruikers zijn mededelingsredacteurs:

en: The following {count} users are location editors:
nl: De volgende {count} gebruikers zijn locatieredacteurs:

en: The following {count} users are relationship editors:
nl: De volgende {count} gebruikers zijn relatieredacteurs:

en: The following {count} users are transclusion editors:
nl: De volgende {count} gebruikers zijn transclusieredacteurs:

en: The following {count} users have auto-editor privileges:
nl: De volgende {count} gebruikers hebben autoredacteurprivileges:

en: The majority of the data in the <strong>MusicBrainz Database</strong> is released into the <strong>Public Domain</strong> and can be downloaded and used <strong>for free</strong>.
nl: De meerderheid van de gegevens in de <strong>gegevensbank van MusicBrainz</strong> is vrijgegeven in het <strong>Publiek Domein</strong> en kan <strong>gratis</strong> gedownload en gebruikt worden.

en: The medium you are altering is part of the following release: {release}
nl: Het medium dat u bewerkt maakt deel uit van de volgende uitgave: {release}

en: The new URL already exists in the database. This edit will therefore merge the two URL entities.
nl: De nieuwe URL bestaat al in de gegevensbank. Deze bewerking zal daarom de twee URL-objecten samenvoegen.

en: The page you requested is private.
nl: De pagina die u opvroeg is privé.

en: The purpose of this field is to add information that usually doesn't fit into the strict structural data schema of MusicBrainz (be it due to technical limitations that may be addressed later, or because the information in itself has to be free-text).
nl: Het doel van dit veld is om informatie toe te voegen die normaalgesproken niet in de strikte structuur van gegevens in MusicBrainz past, zowel door technische beperkingen die later misschien opgelost worden, of omdat de informatie zelf geen vaste formattering heeft.

en: The reason for this was unknown.
nl: De reden hiervoor is onbekend.

en: The recording artists do not match! Perhaps you meant to use the "append mediums" merge strategy?
nl: De artiesten van de opnames komen niet overeen! Misschien wilde u de ‘media toevoegen’ samenvoegingsstrategie gebruiken?

en: The recordings that will be merged if you continue with the current merge strategy include the following, whose artists differ:
nl: De opnames die zullen worden samengevoegd als u met de huidige samenvoegingsstrategie bevatten onder andere deze, die verschillende artiesten hebben:

en: The relationship type "{type}" can not be deleted because it is is still in use.
nl: Het relatietype ‘{type}’ kan niet worden verwijderd omdat het nog steeds in gebruik is.

en: The search server could not fulfill your request due to an internal error. This is usually only temporary, so please retry your search again later.
nl: De zoekserver kon uw verzoek niet voldoen door een interne fout. Deze is meestal tijdelijk, dus probeert u het later opnieuw.

en: The server is temporary in read-only mode for database maintainance.
nl: De server is tijdelijk in alleen-lezen modus vanwege onderhoud aan de gegevensbank.

en: The system is overloaded or you are making requests too fast.
nl: Het systeem is overbelast of u doet te veel verzoeken.

en: The tally of votes cast will only be shown when the election is complete.
nl: De telling van uitgebrachte stemmen worden alleen getoond als de verkiezing is afgesloten.

en: The tracklist found looks like it may have different artists on some tracks. If the below display looks correct, you should import this release as a release with multiple artists.
nl: De gevonden nummerlijst lijkt op sommige nummers andere artiesten te hebben. Als het onderstaande er goed uit ziet moet u deze uitgave importeren als een uitgave met meerdere artiesten.

en: The users make MusicBrainz happen and we appreciate your help!
nl: De gebruikers zorgen dat MusicBrainz werkt en wij waarderen uw hulp!

en: The watch artist feature is currently not active.
nl: De mogelijkheid om artiesten te volgen is nu niet actief.

en: Their vote:
nl: Hun stem:

en: There are currently no discs in MusicBrainz associated with the information you provided. You can search for the disc you are looking for using the forms below, or you may add a new release to MusicBrainz
nl: Er zijn momenteel geen media in MusicBrainz geassocieerd met de informatie die u heeft verschaft. U kunt naar het gewenste medium zoeken met de formulieren hieronder, of u kunt een nieuwe uitgave toevoegen aan MusicBrainz.

en: There are currently no users subscribed to edits that you make.
nl: Er zijn momenteel geen gebruikers geabonneerd op bewerkingen die u maakt.

en: There are currently no users subscribed to edits that {user} makes.
nl: Er zijn momenteel geen gebruikers geabonneerd op bewerkingen die {user} maakt.

en: There are currently no users subscribed to {artist}.
nl: Er zijn momenteel geen gebruikers geabonneerd op {artist}.

en: There are currently no users subscribed to {collection}.
nl: Er zijn momenteel geen gebruikers geabonneerd op {collection}.

en: There are currently no users subscribed to {label}.
nl: Er zijn momenteel geen gebruikers geabonneerd op {label}.

en: There are currently no users subscribed to {series}.
nl: Er zijn momenteel geen gebruikers geabonneerd op {series}.

en: There are no disc IDs attached to this release; to find out more about how to add one, see {doc|How to Add Disc IDs}.
nl: Er zijn geen disc-id’s verbonden aan deze uitgave; lees om meer te weten te komen over hoe ze toe te voegen {doc|Hoe disc-id’s toe te voegen}.

en: There are no recordings, release groups, releases or tracks credited to only {name}. If you are trying to remove {name}, please edit all artist credits at the bottom of the {alias_uri|aliases} tab and remove all existing {rel_uri|relationships} instead, which will allow ModBot to automatically remove this artist in the upcoming days.
nl: Er zijn geen nummers, opnames, uitgavegroepen en uitgaves die alleen onder {name} worden vermeld. Als u {name} probeert te verwijderen, bewerk dan in plaats van dat alle vermeldingen onderaan de {alias_uri|tab aliassen} en verwijder alle bestaande {rel_uri|relaties}, zodat ModBot deze artiest in de komende dagen automatisch kan verwijderen.

en: There is currently {num} user subscribed to edits that {user} makes: | There are currently {num} users subscribed to edits that {user} makes:
nl[0]: Er is momenteel {num} gebruiker geabonneerd op bewerkingen die {user} maakt
nl[1]: Er zijn momenteel {num} gebruikers geabonneerd op bewerkingen die {user} maakt.

en: There is currently {num} user subscribed to {artist}: | There are currently {num} users subscribed to {artist}:
nl[0]: Er is momenteel {num} gebruiker geabonneerd op {artist}:
nl[1]: Er zijn momenteel {num} gebruikers geabonneerd op {artist}:

en: There is currently {num} user subscribed to {collection}: | There are currently {num} users subscribed to {collection}:
nl[0]: Er is momenteel {num} gebruiker geabonneerd op {collection}:
nl[1]: Er zijn momenteel {num} gebruikers geabonneerd op {collection}:

en: There is currently {num} user subscribed to {label}: | There are currently {num} users subscribed to {label}:
nl[0]: Er is momenteel {num} gebruiker geabonneerd op {label}:
nl[1]: Er zijn momenteel {num} gebruikers geabonneerd op {label}:

en: There is currently {num} user subscribed to {series}: | There are currently {num} users subscribed to {series}:
nl[0]: Er is momenteel {num} gebruiker geabonneerd op {series}:
nl[1]: Er zijn momenteel {num} gebruikers geabonneerd op {series}:

en: There is no data to display.
nl: Er zijn geen gegevens om weer te geven.

en: There was a problem accessing the wiki API.
nl: Er was een probleem met de toegang tot de API van de wiki.

en: There was a problem approving {edit}.
nl: Er was een probleem bij het goedkeuren van {edit}.

en: There was a problem cancelling {edit}.
nl: Er was een probleem bij het annuleren van {edit}.

en: These coordinates could not be parsed.
nl: Deze coördinaten konden niet worden ingevoerd.

en: These images provided by the {caa|Cover Art Archive}. You can also see them at the {ia|Internet Archive}.
nl: Deze afbeeldingen worden geleverd door de {caa|Cover Art Archive}. U kunt ze ook bekijken bij het {ia|Internet Archive}.

en: This CD has tracks from more than one artist (e.g. a compilation CD)
nl: Deze cd heeft nummers van meer dan één artiest (bijv. een compilatie-cd)

en: This ISRC is not associated with any recordings. If you wish to associate it with a recording, please {search_url|search for the recording} and add it.
nl: Deze ISRC is niet gekoppeld aan een opname. Als u het met een opname wilt koppelen, {search_url|zoek dan de opname} en voeg deze toe.

en: This ISWC is not associated with any works. If you wish to associate it with a work, please {search_url|search for the work} and add it.
nl: Deze ISWC is niet gekoppeld aan een compositie. {search_url|Zoek naar de compositie} als u het aan een compositie wilt koppelen en voeg de ISWC toe.

en: This alias is no longer current.
nl: Deze alias wordt niet meer gebruikt.

en: This annotation is empty.
nl: Deze aantekening is leeg.

en: This area cannot be removed because there are still artists, labels, and/or releases using it.
nl: Dit gebied kan niet worden verwijderd omdat er nog steeds artiesten, platenmaatschappijen en/of uitgaves aan verbonden zijn.

en: This area has ended.
nl: Dit gebied bestaat niet meer.

en: This area is not currently associated with any artists.
nl: Dit gebied is momenteel niet verbonden met artiesten.

en: This area is not currently associated with any labels.
nl: Dit gebied is momenteel niet verbonden met platenmaatschappijen.

en: This area is not currently associated with any places.
nl: Dit gebied is momenteel niet verbonden met plaatsen.

en: This area is not currently associated with any releases.
nl: Dit gebied is momenteel niet verbonden met uitgaves.

en: This artist does not have any release groups or standalone recordings.
nl: Deze artiest heeft geen uitgavegroepen of losstaande opnames.

en: This artist does not have any releases
nl: Deze artiest heeft geen uitgaves

en: This artist does not have any various artists release groups. {show_non_va|Show release groups by this artist instead}.
nl: Deze artiest heeft geen uitgavegroepen van diverse artiesten. {show_non_va|Laat in plaats hiervan alle uitgavegroepen van deze artiest zien}.

en: This artist has ended.
nl: Deze artiest is beëindigd.

en: This artist has no relationships, recordings, releases or release groups, and will be removed automatically in the next few days. If this is not intended, please add more data to this artist.
nl: Deze artiest heeft geen relaties, opnames, uitgaves of uitgavegroepen en zal in de komende paar dagen automatisch worden verwijderd. Voeg meer gegevens aan deze artiest toe als dit niet de bedoeling is.

en: This artist has no release groups, only standalone recordings.
nl: Deze artiest heeft geen uitgavegroepen, alleen losstaande opnames.

en: This artist has relationships other than collaboration relationships, and cannot be split until these are removed. {relationships|View all relationships}.
nl: Deze artiest heeft andere relaties behalve de samenwerkingsverwantschap, en kan niet worden gesplitst tot deze zijn verwijderd. {relationships|Bekijk alle relaties}.

en: This artist is not currently associated with any events.
nl: Deze artiest is momenteel niet verbonden met evenementen.

en: This artist is not currently associated with any works.
nl: Deze artiest is momenteel niet verbonden met composities.

en: This artist only has release groups by various artists.
nl: Deze artiest heeft alleen uitgavegroepen van diverse artiesten.

en: This artist only has releases by various artists.
nl: Deze artiest heeft alleen uitgaves met diverse artiesten.

en: This artist only has unofficial release groups by various artists.
nl: De artiest heeft alleen onofficiële uitgavegroepen van diverse artiesten.

en: This artist only has unofficial release groups.
nl: Deze artiest heeft alleen onofficiële uitgavegroepen.

en: This attribute type is only used for grouping, please select a subtype
nl: Deze eigenschap wordt alleen gebruikt om te groeperen, gebruik een subtype.

en: This change affects {num} relationship. | This change affects {num} relationships.
nl[0]: Deze verandering beïnvloedt {num} relatie.
nl[1]: Deze verandering beïnvloedt {num} relaties.

en: This disc contains data tracks at the end ({info|more info})
nl: Dit medium bevat datanummers ({info|meer informatie}).

en: This disc has a hidden pregap track before track 1 ({info|more info})
nl: Dit medium heeft een verborgen pregapnummer voor nummer 1 ({info|meer informatie})

en: This edit changes which tracks are data tracks.
nl: Deze bewerking verandert welke nummers datanummers zijn.

en: This edit does not store recording merge information and is closed, so no recording merge information can be shown.
nl: Deze bewerking slaat geen informatie over de samenvoeging op en is gesloten, dus er kan geen informatie over samenvoeging worden getoond.

en: This edit failed because it affected high quality data and did not receive any votes.
nl: Deze bewerking is niet doorgevoerd omdat het gegevens van een hoge kwaliteit betrof en er geen stemmen waren.

en: This edit failed because the data it was changing was modified after this edit was created. This may happen when the same edit is entered in twice; one will pass but the other will fail.
nl: Deze bewerking is mislukt omdat de gegevens die werden bewerkt na het indienen van deze bewerking zijn veranderd. Dit kan gebeuren als een bewerking twee keer wordt ingediend; één wordt er doorgevoerd, maar de andere zal mislukken.

en: This edit failed because there were insufficient "yes" votes.
nl: Deze bewerking is niet doorgevoerd omdat er niet genoeg voorstemmen waren.

en: This edit failed due to an internal error and may need to be entered again.
nl: De bewerking is mislukt door een interne fout en moet misschien opnieuw ingevoerd worden.

en: This edit failed either because an entity it was modifying no longer exists, or the entity can not be modified in this manner anymore.
nl: Deze bewerking mislukte omdat het betreffende object niet meer bestaat of niet meer op deze manier veranderd kan worden.

en: This edit has been successfully applied.
nl: Deze bewerking is met succes doorgevoerd.

en: This edit is open and awaiting votes before it can be applied.
nl: Deze bewerking staat open en wacht op stemmen voordat het wordt doorgevoerd.

en: This edit makes subsecond changes to track lengths
nl: Deze bewerking verandert lengtes van nummers met minder dan een seconde

en: This edit was a "Merge Releases (Various Artists)" edit which additionally set the release artist to Various Artists.
nl: Deze bewerkingen was een ‘Uitgaves van diverse artiesten samenvoegen’-bewerking die de uitgave-artiest ook veranderde in Diverse Artiesten.

en: This edit was a merge.
nl: Deze bewerking was een samenvoeging.

en: This edit was cancelled.
nl: De bewerking is geannuleerd.

en: This edit was recently cancelled.
nl: De bewerking is recent geannuleerd.

en: This entity has been removed, and cannot be displayed correctly.
nl: Dit object is verwijderd en kan niet correct worden weergegeven.

en: This entity will be created when edits are entered.
nl: Dit object zal worden toegevoegd als de bewerking wordt ingediend.

en: This event has no relationships and will be removed automatically in the next few days. If this is not intended, please add more data to this event.
nl: Dit evenement heeft geen relaties en zal in de komende paar dagen automatisch worden verwijderd. Voeg meer gegevens toe als dit niet de bedoeling is.

en: This event was cancelled.
nl: Dit evenement is afgelast.

en: This field is not a place to store general background information about the release: that kind of information should go in the annotation field.
nl: Dit veld is geen plek om algemene achtergrondinformatie over een uitgave op te slaan: dit soort informatie hoort in het annotatieveld.

en: This form allows you to edit the artist credit "{ac}". When the edit is accepted, all tracks, recordings, releases and release groups using this artist credit will be update to use the new one.
nl: Dit formulier laat u de vermelding van een artiest ‘{ac}’ bewerken. Als deze bewerking wordt doorgevoerd zullen alle nummers, opnames, uitgaves en uitgavegroepen die deze vermelding gebruiken worden gewijzigd naar de nieuwe vermelding.

en: This form allows you to split {artist} into separate artists. When the edit is accepted, existing artist credits will be updated, and collaboration relationships will be removed
nl: Dit formulier laat u {artist} splitsen in afzonderlijke artiesten. Als de bewerking wordt doorgevoerd, worden bestaande artiestvermeldingen bijgewerkt en samenwerkingsrelaties verwijderd.

en: This instrument cannot be removed because there are still relationships attributed to it.
nl: Dit instrument kan niet worden verwijderd omdat er nog steeds relaties aan gekoppeld zijn.

en: This is a MusicBrainz development server.
nl: Dit is een MusicBrainz-server voor ontwikkeling.

en: This is a Musicbrainz mirror server. To edit or make changes to the data please {uri|return to musicbrainz.org}.
nl: Dit is een spiegelserver van MusicBrainz. Om veranderingen door te voeren in de gegevens moet u de {uri|hoofdserver} gebruiken.

en: This is a PDF file, the thumbnail may not show the entire contents of the file.
nl: Dit is een PDF-bestand, de miniatuur toont misschien niet alle inhoud.

en: This is a development server. Your email address is not private or secure. Proceed with caution!
nl: Dit is een server voor ontwikkeling. Uw e-mailadres is niet privé of veilig. Ga voorzichtig te werk!

en: This is a development server; all passwords have been reset to "mb".
nl: Dit is een server voor ontwikkeling; alle wachtwoorden zijn teruggezet naar ‘mb’.

en: This is a list of all the different ways {artist} is credited in the database. View the {doc|artist credit documentation} for more details.
nl: Dit is een lijst van alle verschillende manieren waarop {artist} vermeld wordt in de gegevensbank. Bekijk de {doc|documentatie voor vermeldingen} voor meer details.

en: This is an {history|old revision} of this annotation, as edited by {user} on {date}. {current|View current revision}.
nl: Dit is een {history|oude revisie} van deze aantekening, zoals deze is bewerkt door {user} op {date}. {current|Bekijk huidige revisie}.

en: This is the primary alias for this locale
nl: Dit is het primaire alias voor deze locatie

en: This is the raw data for edit #{id}. It is available for debugging purposes.
nl: Dit zijn de onbewerkte gegevens voor de bewerking #{id}. Dit is beschikbaar om te debuggen.

en: This label cannot be removed because there are still releases, recordings and/or relationships attributed to it.
nl: Deze platenmaatschappij kan niet worden verwijderd omdat er nog steeds uitgaves, opnames en/of relaties aan verbonden zijn.

en: This label does not have any releases.
nl: Deze platenmaatschappij heeft geen uitgaves.

en: This label has ended.
nl: Deze platenmaatschappij is opgeheven.

en: This label has no relationships or releases and will be removed automatically in the next few days. If this is not intended, please add more data to this label.
nl: Deze platenmaatschappij heeft geen relaties of uitgaves en zal in de komende paar dagen automatisch worden verwijderd. Voeg meer gegevens aan deze platenmaatschappij toe als dit niet de bedoeling is.

en: This medium format cannot have a disc ID attached
nl: Dit soort medium kan geen disc-id hebben

en: This medium has a disc ID, pregap track, or data track, so you can only change the format to one that can have disc IDs.
nl: Dit medium heeft een disc-id, pregapnummer of datanummer, dus u kunt het type alleen veranderen in een type medium dat dit ondersteunt.

en: This merge strategy will merge all mediums together into a single set of mediums. Recordings between mediums will also be merged, into the recordings used on the target mediums.
nl: Deze samenvoegingsstrategie zal alle media samenvoegen in een enkel stel media. Opnames van de media zullen ook worden samengevoegd in de opnames van de doelmedia.

en: This page has not been reviewed by our documentation team ({more_info|more info}).
nl: Deze pagina is niet beoordeeld door ons documentatieteam ({more_info|meer informatie}).

en: This page is {doc|transcluded} from revision {version} of {title}.
nl: Deze pagina is {doc|getranscludeerd} van revisie {version} van {title}.

en: This page is {doc|transcluded} from {title}.
nl: Deze pagina is {doc|getranscludeerd} van {title}.

en: This place has ended.
nl: Deze plaats bestaat niet meer.

en: This place has no relationships and will be removed automatically in the next few days. If this is not intended, please add more data to this place.
nl: Deze plaats heeft geen relaties en zal in de komende paar dagen automatisch worden verwijderd. Voeg meer gegevens aan deze plaats toe als dit niet de bedoeling is.

en: This place is not currently associated with any events.
nl: Deze plaats is momenteel niet verbonden met evenementen.

en: This recording cannot be removed because it is still used on releases.
nl: Deze opname kan niet worden verwijderd omdat hij nog steeds wordt gebruikt in uitgaves.

en: This recording does not have any associated AcoustIDs
nl: Deze opname heeft geen gekoppelde AcoustID’s

en: This recording is a video
nl: Deze opname is een video

en: This relationship allows setting dates
nl: Deze relatie kan data hebben.

en: This relationship edit also included changes to relationship attributes which no longer exist.
nl: Deze relatiebewerking bevatte ook veranderingen aan relatie-eigenschappen die niet meer bestaan.

en: This relationship has ended.
nl: Deze relatie is beëindigd.

en: This relationship is deprecated
nl: Deze relatie is verouderd

en: This relationship type does not have any examples.
nl: Dit relatietype heeft geen voorbeelden.

en: This relationship type doesn't allow any attributes.
nl: Dit relatietype kan geen eigenschappen hebben.

en: This relationship type is deprecated and should not be used.
nl: Dit relatietype is verouderd en moet niet meer worden gebruikt.

en: This relationship type is only used for grouping other relationship types.
nl: Dit relatietype wordt alleen gebruikt om andere relatietypes te groeperen.

en: This release does not have a barcode
nl: Deze uitgave heeft geen streepjescode

en: This release group has no relationships or releases associated, and will be removed automatically in the next few days. If this is not intended, please add more data to this release group.
nl: Deze uitgavegroep heeft geen relaties of uitgaves en zal in de komende paar dagen automatisch worden verwijderd. Voeg meer gegevens aan deze uitgavegroep toe als dit niet de bedoeling is.

en: This release group will be removed automatically once it has no releases nor relationships.
nl: Deze uitgavegroep zal automatisch worden verwijderd zodra het geen uitgaves of relaties meer heeft.

en: This release status should be used for unofficial translations and transliterations of tracklists and release titles, and does not denote a separate real release. It should not be used to denote bootlegs, mixtape/street albums, demos, or digital albums. Be sure to link to the corresponding real release with the {url|transl(iter)ation relationship}.
nl: Deze uitgavestatus wordt gebruikt voor onofficiële vertalingen en transliteraties van nummerlijsten en uitgavetitels, en geeft geen afzonderlijke echte uitgave aan. Hij moet niet worden gebruikt om bootlegs mixtape/straat albums, demo’s of digitale albums aan te geven. Vergeet niet om de uitgave met de {url|vertaald/getranslitereerd}-relatie te relateren aan de originele uitgave.

en: This report aims to identify artists with very similar names. If two artists are actually the same, please merge them (remember to {how_to_write_edit_notes|write an edit note} and give your proof). If they're different, add {disambiguation_comment|disambiguation comments} to them (and once a group of similarly named artists have disambiguation comments, they will stop appearing here).
nl: Dit rapport probeert artiesten te identificeren met sterk gelijkende namen. Als twee artiesten hetzelfde zijn, voeg deze dan samen (denk er aan om {how_to_write_edit_notes|een bewerkingsnotitie} te schrijven met bewijs). Als ze verschillend zijn, voeg dan {disambiguation_comment|verduidelijkingen} toe (als een groep van artiesten met sterk gelijkende namen verduidelijkingen hebben, verschijnen ze niet meer in dit rapport).

en: This report aims to identify releases where track names include their own track number, e.g. "1) Some Name" (instead of just "Some Name"). Notice that sometimes this is justified and correct, don't automatically assume it is a mistake! If you confirm it is a mistake, please correct it.
nl: Dit rapport toont uitgaves waarbij de namen van nummers de positie lijken te bevatten, zoals ‘1) Een titel’ in plaats van gewoon ‘Een titel’. Let wel dat dit soms terecht en correct is, ga er niet automatisch van uit dat dit een fout is. Als het inderdaad een fout is moet het verbeterd worden.

en: This report aims to identify releases which need converting to multiple artists (because the track artists are on the title field, for example). Currently it does this by looking for releases where every track contains "/" or "-".
nl: Dit rapport probeert uitgaves te identificeren die moeten worden gewijzigd naar meerdere artiesten (bijvoorbeeld omdat de artiest van een nummer in het veld voor de titel staat). Momenteel gebeurt dit door te zoeken naar uitgaves waarbij elk nummer een ‘/’ of een ‘-’ bevat.

en: This report lists URLs which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat URL’s zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists all releases where some or all tracks have unknown track lengths.
nl: Dit rapport laat uitgaves zien waar bij sommige of alle nummers de duur niet bekend is.

en: This report lists all releases where the track numbers are not continuous (e.g. there is no "track 2"), or with duplicated track numbers (e.g. there are two "track 4"s).
nl: Dit rapport laat alle uitgaves zien waar de nummerposities niet continu zijn (bijv. als er geen ‘nummer 2’ is) of met dubbele nummerposities (bijv. als er twee ‘nummers 4’ zijn).

en: This report lists all releases with gaps in the medium numbers (e.g. there is a medium 1 and 3 but no medium 2).
nl: Dit rapport laat alle uitgaves zien waarvan de media niet continue zijn (bijv. als er media met de posities 1 en 3 zijn, maar niet 2).

en: This report lists artists that appear more than once in different positions within the same artist credit.
nl: Dit rapport toont artiesten die op meerdere posities binnen één vermelding worden genoemd.

en: This report lists artists that have no editors subscribed to them, and whose changes may therefore be under-reviewed. Artists with more release groups and more open edits are listed first.
nl: Dit rapport toont artiesten waar geen redacteurs op geabonneerd zijn en waarvan bewerkingen misschien niet genoeg nagekeken worden. Artiesten met meer uitgavegroepen en openstaande bewerkingen worden het eerst getoond.

en: This report lists artists that have type set to other than <em>group</em>, but may be <em>groups</em> because they have other artists listed as members. If you find that an artist here is indeed a group, change its type. If it is not, please make sure that the "member of" relationships are in the right direction and are correct.
nl: Dit rapport toon artiesten van het type ander dan <em>groep</em> maar misschien een groep zijn omdat ze andere artiesten als lid hebben. Verander het type als een artiest inderdaad een groep is. Controleer als de artiest geen groep is of de ‘lid van’-relaties de goede richting op wijzen en kloppen.

en: This report lists artists that have type set to other than <em>person</em>, but may be <em>persons</em>, based on their relationships. For example, an artist will appear here if it is listed as a member of another. If you find that an artist here is indeed a person, change its type. If it is not, please make sure that all the relationships are correct and make sense.
nl: Dit rapport toont artiesten van het type ander dan <em>persoon</em> maar misschien een persoon zijn vanwege relaties die ze hebben. Een artiest staat hier bijvoorbeeld omdat het een lid is van een andere artiest. Verander het type als de artiest inderdaad een persoon is. Controleer of alle relaties kloppen en logisch zijn als de artiest geen persoon is.

en: This report lists artists that may have disambiguation comments in their name, rather than the actual disambiguation comment field.
nl: Dit rapport laat artiesten zien die misschien verduidelijkingen in hun naam hebben, in plaats van het daarvoor bedoelde veld.

en: This report lists artists which have "&" in their names but no member or collaboration relationships. If the artist is usually seen as an actual group, member relationships should be added. If it's a short term collaboration, it should be split if possible (see {how_to_split_artists|How to Split Artists}). If it is a collaboration with its own name and can't be split, collaboration relationships should be added to it.
nl: Dit rapport toont artiesten met ‘&’ in de naam maar geen lid- of samenwerkingsrelatie. Als de artiest doorgaans als groep wordt gezien moeten er ledenrelaties worden toegevoegd. Als het een kort bestaande samenwerking is, moet het indien mogelijk worden gesplitst (zie {how_to_split_artists|artiesten splitsen}). Als het een samenwerking met een eigen naam is en niet kan worden gesplitst, moeten er samenwerkingsrelaties worden toegevoegd.

en: This report lists artists which have collaboration relationships but no URL relationships. If the collaboration has its own independent name, do nothing. If it is in a format like "X with Y" or "X & Y", you should probably split it. See {how_to_split_artists|How to Split Artists}.
nl: Dit rapport toont artiesten die een samenwerkingsverwantschap hebben maar geen URL-relaties. Als de samenwerking zijn eigen unieke naam heeft moet er niets gebeuren. Als het lijkt op ‘X met Y’ of ‘X & Y’ moet de artiest waarschijnlijk gesplitst worden. Zie {how_to_split_artists|artiesten splitsen}.

en: This report lists artists which have multiple relatonships to the same artist, label or URL using the same relationship type. For multiple relationships to release groups, recordings or works, see the reports for those entities.
nl: Dit rapport laat artiesten zien die meerdere relaties met dezelfde artiest, platenmaatschappij of URL hebben met hetzelfde relatietype. Zie voor meerdere relaties naar uitgavegroepen, opnames of composities de rapporten voor die objecten.

en: This report lists artists which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat artiesten zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists artists with annotations.
nl: Dit rapport toont artiesten met aantekeningen.

en: This report lists events happening at the same place on the same date. If they're duplicates (for example, if there are separate events for headliner and supporting artist) please merge them.
nl: Dit rapport toont evenementen die op dezelfde plaats en op dezelfde datum plaatsvinden. Als ze dubbel zijn (bijvoorbeeld als er verschillende evenementen voor de hoofdartiest en het voorprogramma zijn) moeten ze samengevoegd worden.

en: This report lists labels which have multiple relationships to the same entity using the same relationship type.
nl: Dit rapport laat platenmaatschappijen zien met meerdere relaties aan hetzelfde object met hetzelfde relatietype.

en: This report lists labels which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat platenmaatschappijen zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists labels with annotations.
nl: Dit rapport toont platenmaatschappijen met aantekeningen.

en: This report lists places which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat plaatsen zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists places with annotations.
nl: Dit rapport toont plaatsen met aantekeningen.

en: This report lists recordings which have multiple relationships to the same entity using the same relationship type.
nl: Dit rapport laat opnames zien met meerdere relaties aan hetzelfde object met hetzelfde relatietype.

en: This report lists recordings which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat opnames zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists recordings with annotations.
nl: Dit rapport toont opnames met aantekeningen.

en: This report lists release groups which have multiple relationships to the same entity using the same relationship type.
nl: Dit rapport laat uitgavegroepen zien met meerdere relaties aan hetzelfde object met hetzelfde relatietype.

en: This report lists release groups which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat uitgavegroepen zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists release groups with annotations.
nl: Dit rapport toont uitgavegroepen met aantekeningen.

en: This report lists release groups with very similar names and artists. If the releases in the release groups should be grouped together (see the {url|guidelines}), they can be merged. If they shouldn't be grouped together but they can be distinguished by the release group types, e.g. when an artist has an album and single with the same name, then there is usually no need to change anything. In other cases, a disambiguation comment may be helpful.
nl: Dit rapport toont uitgavegroepen met erg op elkaar lijkende namen en artiesten. Als de uitgaves in de uitgavegroepen bij elkaar horen (zie de {url|stijlgids}) kunnen de uitgavegroepen worden samengevoegd. Als ze niet gegroepeerd zouden moeten worden maar van elkaar onderscheiden kunnen worden aan de hand van het type uitgavegroep hoeft er meestal niets veranderd te worden. In andere gevallen kan een verduidelijking handig zijn.

en: This report lists releases which have multiple relationships to the same entity using the same relationship type.
nl: Dit rapport laat uitgaves zien met meerdere relaties aan hetzelfde object met hetzelfde relatietype.

en: This report lists releases which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat uitgaves zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists releases with annotations.
nl: Dit rapport toont uitgaves met aantekeningen.

en: This report lists releases without any disc IDs that probably contain data tracks (like videos). A data track should be deleted if it is the last track of the CD and there is no disc ID.
nl: Dit rapport toont uitgaves zonder disc-id’s die waarschijnlijk gegevensnummers (zoals video's) hebben. Een gegevensnummer moet verwijderd worden als het het laatste nummer van een cd is en er geen disc-id is.

en: This report lists series with annotations.
nl: Dit rapport toont series met aantekeningen.

en: This report lists works which have multiple relationships to the same entity using the same relationship type. This excludes recording-work relationships. See the recording version of this report for those.
nl: Dit rapport laat composities zien met meerdere relaties aan hetzelfde object met hetzelfde relatietype. Dit bevat geen relaties tussen opname en werk. Zie de versie van dit rapport voor opnames.

en: This report lists works which have relationships using deprecated and grouping-only relationship types
nl: Dit rapport laat composities zien met verouderde relaties of relaties die alleen voor de groepering van relaties worden gebruikt.

en: This report lists works with annotations.
nl: Dit rapport toont composities met aantekeningen.

en: This report lists {isrc|ISRCs} that are attached to more than one recording. If the recordings are the same, this usually means they should be merged (ISRCs can be wrongly assigned so care should still be taken to make sure they really are the same). If the recordings are parts of a larger recording, the ISRCs are probably correct and should be left alone. If the same ISRC appears on two unrelated recordings on the same release, this is usually means there was an error when reading the disc.
nl: Dit rapport toont {isrc|ISRC’s} die aan meerdere opnames zijn gekoppeld. Als de opnames hetzelfde zijn moeten ze meestal samengevoegd worden (ISRC’s kunnen verkeerd worden toegewezen dus controleer of de opnames echt hetzelfde zijn). Als de opnames een deel zijn van een grotere opname, dan zijn de ISRC’s waarschijnlijk correct en moet ze zo gelaten worden. Als dezelfde ISRC op twee ongerelateerde opnames op dezelfde uitgave voorkomen betekent dit meestal dat de cd verkeerd is uitgelezen.

en: This report lists {iswc|ISWCs} that are attached to more than one work. If the works are the same, this usually means they should be merged.
nl: Dit rapport toont {iswc|ISWC’s} die aan meerdere composities zijn verbonden. Als de composities gelijk zijn moeten ze meestal worden samengevoegd.

en: This report shows Amazon URLs which are linked to multiple releases. In most cases Amazon ASINs should map to MusicBrainz releases 1:1, so only one of the links will be correct. Just check which MusicBrainz release fits the release in Amazon (look at the format, tracklist, etc). If the release has a barcode, you can also search Amazon for it and see which ASIN matches. You might also find some ASINs linked to several discs of a multi-disc release: just merge those (see {how_to_merge_releases|How to Merge Releases}).
nl: Dit rapport toont Amazon URL’s die aan meerdere uitgaves gekoppeld zijn. In de meeste gevallen zouden ASIN’s van Amazon 1:1 overeen moeten komen met uitgaves op MusicBrainz, zodat er maar één correcte koppeling kan zijn. Controleer of de uitgave in MusicBrainz overeenkomt met de uitgave op Amazon (let op het medium, nummerlijst en land van uitgave). U kan ook enkele Amazon URL's vinden die gekoppeld zijn aan verschillende media van een uitgave met meerdere media: voeg deze samen (zie {how_to_merge_releases|Hoe uitgaves samen te voegen}).

en: This report shows Discogs URLs which are linked to multiple artists.
nl: Dit rapport toont URL’s van Discogs die aan meerdere artiesten gekoppeld zijn.

en: This report shows Discogs URLs which are linked to multiple labels.
nl: Dit rapport toont URL’s van Discogs die aan meerdere platenmaatschappijen gekoppeld zijn.

en: This report shows Discogs URLs which are linked to multiple release groups.
nl: Dit rapport laat URL’s van Discogs zien die aan meerdere uitgavegroepen zijn gekoppeld.

en: This report shows Discogs URLs which are linked to multiple releases. In most cases Discogs releases should map to MusicBrainz releases 1:1, so only one of the links will be correct. Just check which MusicBrainz release fits the release in Discogs (look at the format, tracklist, release country, etc.). You might also find some Discogs URLs linked to several discs of a multi-disc release: just merge those (see {how_to_merge_releases|How to Merge Releases}).
nl: Dit rapport toont URL’s van Discogs die aan meerdere uitgaves gekoppeld zijn. In de meeste gevallen zouden uitgaves in Discogs 1:1 overeen moeten komen met uitgaves op MusicBrainz, zodat er maar één correcte koppeling kan zijn. Controleer of de uitgave in MusicBrainz overeenkomt met de uitgave op Discogs (let op het medium, nummerlijst en land van uitgave). U kan ook enkele Discogs URL's vinden die gekoppeld zijn aan verschillende media van een uitgave met meerdere media: voeg deze samen (zie {how_to_merge_releases|Hoe uitgaves samen te voegen}).

en: This report shows recordings that have the deprecated "earliest release" relationship. They should be merged if they are truly the same recording; if they're not, the relationship should be removed. Please, do not merge recordings blindly just because the lengths fit, and do not merge recordings with very different times!
nl: Dit rapport toont opnames met het verouderde relatietype ‘vroegste uitgave’. Als deze opnames echt hetzelfde zijn moeten ze worden samengevoegd. Als ze niet hetzelfde zijn moet de relatie worden verwijderd. Voeg geen opnames samen alleen omdat ze dezelfde lengte hebben, en zeker niet als de opnames niet even lang zijn!

en: This report shows recordings where the linked tracks have times that vary by more than 30 seconds.
nl: Dit rapport toont opnames waarbij de gekoppelde nummers lengtes hebben die met meer dan 30 seconden variëren.

en: This report shows recordings with (feat. Artist) in the title. For classical recordings, consult the {CSG|classical style guidelines}. For non-classical recordings, this is inherited from an older version of MusicBrainz and should be fixed (both on the recordings and on the tracks!). Consult the {featured_artists|page about featured artists} to know more.
nl: Dit rapport toont opnames met (feat. Artist) in de titel. Bekijk voor klassieke opnames de {CSG|Klassieke stijlgids}. Voor niet-klassieke opnames is dit een overblijfsel van een oudere versie van MusicBrainz en moet dit worden verbeterd (zowel op de opnames als de bijbehorende nummers!). Lees {featured_artists|de pagina over gastartiesten} om meer te weten te komen.

en: This report shows release groups with (feat. Artist) in the title. For classical release groups, consult the {CSG|classical style guidelines}. For non-classical release groups, this is inherited from an older version of MusicBrainz and should be fixed. Consult the {featured_artists|page about featured artists} to know more.
nl: Dit rapport toont uitgavegroepen met (feat. Artist) in de titel. Bekijk voor klassieke opnames de {CSG|Klassieke stijlgids}. Voor niet-klassieke opnames is dit een overblijfsel van een oudere versie van MusicBrainz en moet dit worden verbeterd. Lees {featured_artists|de pagina over gastartiesten} om meer te weten te komen.

en: This report shows release groups with releases that are linked to releases in different release groups by part-of-set or transliteration relationships. If a pair of release groups are listed here, you should probably merge them. If the releases are discs linked with "part of set" relationships, you might want to merge them too into one multi-disc release (see {how_to_merge_releases|How to Merge Releases}).
nl: Dit rapport toont uitgavegroepen met uitgaves die gekoppeld zijn aan uitgaves in andere uitgavegroepen met deel van een set of transcriptie relaties. Als er hier een paar uitgavegroepen tussen staat moeten deze waarschijnlijk samengevoegd worden. Als de uitgaves media zijn die met deel van een set-relatie gekoppeld zijn, moeten ze misschien ook samengevoegd worden in een uitgave met meerdere media. Zie {how_to_merge_releases|Hoe uitgaves samen te voegen}.

en: This report shows releases that have a single medium, where this medium also has a specific name. Usually, this is not necessary and is duplicate information which can be removed.
nl: Dit rapport toont uitgaves die bestaan uit één medium, maar waarbij dat medium ook een specifieke naam heeft. Meestal is dit dubbele informatie die kan worden verwijderd.

en: This report shows releases that have an unlikely combination of language and script properties, such as German and Ethiopic.
nl: Dit rapport toont uitgaves die een onwaarschijnlijke combinatie van taal en schrift hebben, zoals Duits en Ethiopisch.

en: This report shows releases that have download relationships, but have media who's format is not "Digital Media".
nl: Dit rapport toont uitgaves die downloadrelaties hebben, maar media hebben waarvan het type niet ‘Digitale media’ is.

en: This report shows releases that have more than one Amazon ASIN. In most cases ASINs should map to MusicBrainz releases 1:1, so only one of them will be correct. Just check which ones do not fit the release (because of format, different number of tracks, etc). If the release has a barcode, you can search Amazon for it and see which ASIN matches.
nl: Dit rapport toont uitgaves die meer dan een ASIN van Amazon hebben. In de meeste gevallen moeten ASIN’s één op één overeenkomen met uitgaves op MusicBrainz en zal er dus maar één koppeling correct zijn. Controleer welke niet bij de uitgave passen (vanwege het medium of het aantal nummers bijvoorbeeld) en verwijder deze. Als de uitgave een streepjescode heeft kunt u op Amazon daarna zoeken en kijken of de ASIN overeenkomt.

en: This report shows releases that have more than one link to Discogs. In most cases a MusicBrainz release should have only one equivalent in Discogs, so only one of them will be correct. Just check which ones do not fit the release (because of format, different number of tracks, etc). Any "master" Discogs page belongs at the {release_group|release group level}, not at the release level, and should be removed from releases too.
nl: Dit rapport toont uitgaves die meer dan een koppeling naar Discogs hebben. In de meeste gevallen hoort een uitgave op MusicBrainz maar één equivalent te hebben op Discogs, dus zal er maar één koppeling correct zijn. Controleer welke niet bij de uitgave passen (vanwege het medium of het aantal nummers bijvoorbeeld) en verwijder deze. Een ‘master’-Discogspagina hoort bij de {release_group|uitgavegroep} en moet ook verwijderd worden van uitgaves.

en: This report shows releases that have no language set. If you recognize the language, please set it! Do it only if you are pretty sure, don't just guess: not everything written in Cyrillic is Russian, for example.
nl: Dit rapport toont uitgaves waarvan de taal niet is ingesteld. Stel de taal in als u deze herkent. Doe dit alleen als u zeker bent en doe geen gok: niet alles dat in het cyrillisch is geschreven is bijvoorbeeld Russisch.

en: This report shows releases that have no script set. If you recognize the script, just add it! Remember that the script used for English (and most other European languages) is Latin.
nl: Dit rapport toont uitgaves waarvan het schrift niet is ingesteld. Als u het schrift herkent, voeg het dan toe! Onthoudt dat het schrift dat voor Engels (en de meeste Europese talen) wordt gebruikt Latijn is.

en: This report shows releases that still have Cover Art relationships.
nl: Dit rapport laat uitgaves zien die nog steeds relaties hebben voor afbeeldingen.

en: This report shows releases that still have the deprecated "part of set" relationship and should probably be merged. For instructions on how to fix them, please see the documentation about {how_to_merge_releases|how to merge releases}. If the releases are not really part of a set (for example, if they are independently-released volumes in a series) just remove the relationship.
nl: Dit rapport toont uitgaves die nog steeds de verouderde ‘deel van een set’ relatie hebben en waarschijnlijk samengevoegd moeten worden. Zie de documentatie voor {how_to_merge_releases|het samenvoegen van uitgaves} voor instructies. Als de uitgaves niet een deel van een set zijn (bijvoorbeeld omdat het onafhankelijk van elkaar uitgebrachte delen van een serie zijn) kan de relatie gewoon verwijderd worden.

en: This report shows releases where some of the medium formats are set, but others are unset. In most cases, it should be easy to find out which the correct formats are (don't just assume that they're all CDs because one is though!).
nl: Dit rapport toont uitgaves waarbij sommige media het type is ingesteld, maar niet bij allemaal. In de meeste gevallen moet het simpel zijn om te achterhalen wat de correcte types zijn (maar ga er niet gewoon vanuit dat het allemaal cd’s zijn omdat één medium een cd is).

en: This report shows releases which have (disc n) or (bonus disc) in the title.
nl: Dit rapport laat uitgaves zien die (disc n) of (bonus disc) in de titel hebben.

en: This report shows releases which have artwork in the Cover Art Archive, but still have a cover art relationship (pointing to a URL).
nl: Dit rapport toont uitgaves met afbeeldingen in de Cover Art Archive die nog steeds relaties voor afbeeldingen hebben (die naar URL’s verwijzen).

en: This report shows releases which have catalog numbers that look like ASINs. This is almost always wrong: ASINs are just Amazon's entries for the releases and should be linked to the release with an Amazon URL relationship instead.
nl: Dit rapport toont uitgaves die catalogusnummers hebben die lijken op ASIN’s van Amazon. Dit is bijna altijd verkeerd: ASIN’s zijn alleen verwijzingen naar uitgaves op Amazon en moeten aan een uitgave op MusicBrainz worden gekoppeld door middel van een Amazon URL-relatie.

en: This report shows releases which have disc IDs even though they were released too early to have disc IDs, where one of the medium formats didn't exist at the time the release was released or where a disc ID is attached to a medium whose format does not have disc IDs.
nl: Dit rapport toont uitgaves die disc-id’s hebben terwijl ze te vroeg zijn uitgebracht om disc-id’s te kunnen hebben, waar één van de media van een type is dat nog niet bestond toen het uitkwam of waar er disc-id’s zijn gekoppeld aan media waarvoor geen disc-id bestaat.

en: This report shows releases with (feat. Artist) in the title. For classical releases, consult the {CSG|classical style guidelines}. For non-classical releases, this is inherited from an older version of MusicBrainz and should be fixed. Consult the {featured_artists|page about featured artists} to know more.
nl: Dit rapport toont uitgaves met (feat. Artist) in de titel. Bekijk voor klassieke opnames de {CSG|Klassieke stijlgids}. Voor niet-klassieke opnames is dit een overblijfsel van een oudere versie van MusicBrainz en moet dit worden verbeterd. Lees {featured_artists| de pagina over gastartiesten} om meer te weten te komen.

en: This report shows releases with Amazon URLs which don't follow the expected format. They might still be correct if they're archive.org cover links, but in any other case they should probably be fixed or removed.
nl: Dit rapport toont uitgaves met Amazon URL’s die niet de verwachte indeling hebben. Ze kunnen nog steeds kloppen als het koppelingen van archive.org zijn, maar in elk ander geval moeten ze waarschijnlijk worden verbeterd of verwijderd.

en: This report shows releases with status Pseudo-Release that aren't linked via the translation/transliteration relationship to an original version. This could be because the original version is missing, or just that the release status is set wrong.
nl: Dit rapport toont uitgaves met de status Pseudo-uitgave die niet met een vertaling of transcriptie-relatie aan de originele uitgave zijn gekoppeld. Dit kan zijn omdat de originele uitgave ontbreekt of dat de status van de uitgave verkeerd is ingesteld.

en: This requires that corresponding mediums have the same number of tracks.
nl: Hiervoor moeten de overeenkomstige media hetzelfde aantal nummers hebben.

en: This series cannot be removed because there are still relationships using it.
nl: Deze serie kan niet worden verwijderd omdat er nog relaties aan gekoppeld zijn.

en: This series has no relationships and will be removed automatically in the next few days. If this is not intended, please add more data to this series.
nl: Deze serie heeft geen relaties en zal in de komende paar dagen automatisch worden verwijderd. Voeg meer gegevens toe aan deze serie als dit niet de bedoeling is.

en: This series is currently empty.
nl: Deze serie is momenteel leeg.

en: This table shows a summary of votes cast by this editor.
nl: Deze tabel geeft een samenvatting van alle stemmen die door deze redacteur zijn uitgebracht.

en: This track is a data track.
nl: Dit nummer is een datanummer.

en: This track's MBID will change when this edit is applied.
nl: De MBID van dit nummer zal worden veranderd als de bewerking doorgevoerd wordt.

en: This user is automated.
nl: Deze gebruiker is geautomatiseerd.

en: This user is new to MusicBrainz.
nl: Deze gebruiker is nieuw op MusicBrainz.

en: This will add a relationship to all checked recordings.
nl: Dit voegt een relatie toe aan alle aangevinkte opnames.

en: This will add a relationship to all checked works.
nl: Dit voegt een relatie toe aan alle aangevinkte composities.

en: This will create a new work for each checked recording that has no work already. The work names will be the same as their respective recording.
nl: Dit zal een nieuwe compositie toevoegen voor elke aangevinkte opname die nog geen compositie heeft. De namen van de composities zullen gelijk zijn aan de bijbehorende opname.

en: This will set the banner message that is shown at the top of each page. An empty string removes the banner.
nl: Dit stelt een mededeling in die bovenaan elke pagina wordt weergegeven. Maak de mededeling leeg om hem te verwijderen.

en: This work has no relationships and will be removed automatically in the next few days. If this is not intended, please add relationships to this work.
nl: Deze compositie heeft geen relaties en zal in de komende dagen automatisch worden verwijderd. Voeg relaties aan deze compositie toe als dit niet de bedoeling is.

en: Time
nl: Lengte

en: Time:
nl: Tijd:

en: Timeline Graph
nl: Tijdslijngrafiek

en: Timezone:
nl: Tijdzone:

en: Title
nl: Titel

en: Title:
nl: Titel:

en: To <span class="rel-edit">edit</span> a relationship, click on its name (e.g. "composer").
nl: Klik op de naam van een relatie (bijv. componist) om deze <span class="rel-edit">te bewerken</span>

en: To aid in testing, the following features have been made available on testing servers:
nl: Om het testen te vergemakkelijken zijn de volgende mogelijkheden beschikbaar gemaakt op testservers:

en: To create a new tracklist, use an existing tracklist or import a disc from a CD stub or FreeDB, select the appropriate tab.
nl: Gebruik om een nieuwe nummerlijst te creëren een bestaande nummerlijst of importeer een medium van een cd-beginsel of FreeDB. Selecteer het bijbehorende tabblad.

en: To edit types, please {edit_page|edit the release group}.
nl: {edit_page|Bewerk de uitgavegroep} om de types te veranderen.

en: To find out if you can vote for this candidate, please {url|log in}.
nl: {url|Meld u aan} om te zien of u op deze kandidaat kunt stemmen.

en: To use the batch tools, select some recordings or works using the checkboxes.
nl: Vink meerdere opnames of composities aan om het partij-gereedschap te gebruiken.

en: To watch an artist and be notified of new releases, {search_url|search} for them and select 'Watch this artist for new releases' from the sidebar.
nl: Om een artiest te volgen en op de hoogte te worden gehouden van nieuwe uitgaves, {search_url|zoek} naar ze en selecteer “Volg deze artiest voor nieuwe uitgaves” in het zijmenu.

en: To:
nl: Naar:

en: Top CD Stubs
nl: Top cd-beginsels

en: Total ISRCs found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden ISRC’s: {count}

en: Total ISWCs found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden ISWC’s: {count}

en: Total URLs found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden URL’s: {count}

en: Total artists found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden artiesten: {count}

en: Total duplicate groups: {count}
nl: Totaal aantal dubbele groepen: {count}

en: Total events found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden evenementen: {count}

en: Total labels found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden platenmaatschappijen: {count}

en: Total length:
nl: Totale lengte:

en: Total places found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden plaatsen: {count}

en: Total recordings found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden opnames: {count}

en: Total release groups found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden uitgavegroepen: {count}

en: Total release groups: {count}
nl: Totaal aantal gevonden uitgaves: {count}

en: Total releases found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden uitgaves: {count}

en: Total releases: {count}
nl: Totaal aantal uitgaves: {count}

en: Total series found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden series: {count}

en: Total tracks:
nl: Totaal aantal nummers

en: Total works found: {count}
nl: Totaal aantal gevonden composities: {count}

en: Track
nl: Nummer

en: Track #
nl: Nummer #

en: Track Not Found
nl: Nummer niet gevonden

en: Track Parser
nl: Automatisch vullen

en: Track Relationships
nl: Nummerrelaties

en: Track count:
nl: Aantal nummers:

en: Track details:
nl: Nummerdetails:

en: Track length:
nl: Nummerlengte:

en: Track lengths:
nl: Nummerlengte

en: Track number:
nl: Nummerpositie:

en: Track {n}:
nl: Nummer {n}:

en: Track:
nl: Nummer:

en: Tracklist
nl: Nummerlijst

en: Tracklist:
nl: Nummerlijst:

en: Tracks
nl: Nummers

en: Tracks whose names include their sequence numbers
nl: Nummers met de positie in de titel

en: Tracks:
nl: Nummers:

en: Transclude WikiDocs
nl: Transcludeer WikiDocs

en: Transcluded version
nl: Getranscludeerde versie

en: Transclusion Table
nl: Transclusietabel

en: Transclusion editor
nl: Transclusieredacteur

en: Transclusion editors
nl: Transclusieredacteurs

en: Transclusion editors are users who add and maintain entries in the {uri|WikiDocs} transclusion table.
nl: Transclusieredacteurs zijn gebruikers die lemma’s in de transclusietabel van {uri|WikiDocs} toevoegen en onderhouden.

en: Translated/Transliterated Pseudo-Releases not linked to an original version
nl: Vertaalde of getranslitereerde pseudo-uitgaves die niet aan de originele uitgave zijn gekoppeld.

en: URL Details
nl: URL-details

en: URL Information
nl: Informatie over de URL

en: URL Not Found
nl: URL niet gevonden

en: URL; [URL]; [URL|label]
nl: URL; [URL]; [URL|platenmaatschappij]

en: URLs
nl: URL’s

en: URLs with deprecated relationships
nl: URL’s met verouderde relaties

en: Unable to parse the tracklist you entered.
nl: Het is onmogelijk om de ingevoerde nummerlijst te ontleden.

en: Unauthorized Request
nl: Ongeautoriseerde aanvraag

en: Unclassified instrument
nl: Ongeclassificeerd instrument

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unlink
nl: Loskoppelen

en: Unlinked Pseudo-Releases
nl: Pseudo-uitgaves zonder koppelingen

en: Unspecified type
nl: Ongespecificeerd type

en: Unsubscribe
nl: Abonnement opzeggen

en: Untrusted
nl: Niet vertrouwd

en: Up to {n}
nl: Tot {n}

en: Update
nl: Bijwerken

en: Update Page
nl: Pagina bijwerken

en: Update Tags
nl: Etiketten bijwerken

en: Update artist credits to use the new artist's name
nl: Werk de vermeldingen van de artiest bij met de nieuwe naam van de artiest.

en: Update collection
nl: Collectie bijwerken

en: Update the recording artist credit to match the track artist credit.
nl: Kopieer de artiest van het nummer naar de artiest van de opname.

en: Update the recording title to match the track title.
nl: Kopieer de titel van het nummer naar de titel van de opname.

en: Uploading image...
nl: Afbeelding aan het uploaden

en: Uppercase roman numerals
nl: Zet Romeinse cijfers in bovenkast

en: Usage Count
nl: Aantal keren gebruikt

en: Use beta site
nl: Bètasite gebruiken

en: Use our <strong>XML web service</strong> or <strong>development libraries</strong> to create your own MusicBrainz-enabled applications.
nl: Gebruik onze <strong>XML webdienst</strong> of <strong>ontwikkelingsbibliotheken</strong> om uw eigen programma’s te creëren die met MusicBrainz overweg kunnen.

en: Use the following fields to enter collaborations, see the {ac|Artist Credit} documentation for more information.
nl: Gebruik de volgende velden om samenwerkingen toe te voegen, zie de documentatie voor {ac|artiestvermeldingen} voor meer informatie.

en: Use the following fields to search for a CD stub.
nl: Gebruik de volgende velden om een cd-beginsel te zoeken.

en: Use the following fields to search for a FreeDB entry.
nl: Gebruik de volgende velden om een lemma in FreeDB te zoeken.

en: Use the following fields to search for an existing tracklist.
nl: Gebruik de volgende velden om naar een bestaande nummerlijst te zoeken.

en: Use track artists
nl: Nummerartiesten gebruiken

en: Use track lengths
nl: Nummerlengtes gebruiken

en: Use track numbers
nl: Nummerposities gebruiken

en: Use track titles
nl: Nummertitels gebruiken

en: Use {doc|advanced query syntax}
nl: Gebruik de {doc|geavanceerde zoeksyntaxis)

en: User accounts must be more than 2 weeks old, have a confirmed email address, and more than 10 accepted edits in order to vote on others' edits.
nl: Gebruikersaccounts moeten meer dan twee weken oud zijn, een bevestigd e-mailadres hebben en meer dan tien doorgevoerde bewerkingen hebben gedaan om op de bewerkingen van anderen te kunnen stemmen.

en: User name:
nl: Gebruikersnaam:

en: User permissions
nl: Gebruikerspermissies

en: User type:
nl: Gebruikerstype:

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Using this merge strategy, all mediums from all releases will be used. You may specify the new order of mediums. The order does not have to be continuous, but all medium positions must be positive, and multiple mediums cannot be in the same position
nl: Door deze samenvoegingsstrategie te gebruiken worden alle media van alle uitgaves gebruikt. U kunt een nieuwe volgorde van media instellen. Deze volgorde hoeft niet continue te zijn, maar alle posities van de media moeten positief zijn, en meerdere media mogen niet dezelfde positie hebben.

en: Validating file...
nl: Bestand aan het valideren

en: Various Artists
nl: Diverse Artiesten

en: Version History
nl: Versiegeschiedenis

en: Version:
nl: Versie:

en: Video by {artist}
nl: Video door {artist}

en: Video “{name}” by {artist}
nl: Video ‘{name}’ van {artist}

en: View all ratings
nl: Alle waarderingen bekijken

en: View all relationships
nl: Alle relaties bekijken

en: View annotation history
nl: Geschiedenis van de aantekening bekijken

en: View annotation history.
nl: Geschiedenis van de aantekening bekijken

en: View details
nl: Details bekijken

en: View on wiki
nl: Op de wiki bekijken

en: View the human-readable rendering instead.
nl: Bekijk in plaats hiervan de door mensen leesbare weergave.

en: View this version
nl: Deze versie bekijken

en: View transclusion history
nl: Transclusiegeschiedenis bekijken

en: Vote
nl: Stem

en: Vote NO
nl: Stem tegen

en: Vote YES
nl: Stem voor

en: Vote on Edits
nl: Op bewerkingen stemmen

en: Vote tally:
nl: Telling:

en: Voted down
nl: Weggestemd

en: Voter
nl: Stemmer

en: Votes
nl: Stemmen

en: Votes ({view_url|view})
nl: Stemmen ({view_url|bekijken})

en: Votes against
nl: Tegenstemmen

en: Votes against:
nl: Tegenstemmen:

en: Votes by {name}
nl: Stemmen door {name}

en: Votes cast
nl: Uitgebrachte stemmen

en: Votes for
nl: Voorstemmen

en: Votes for/against:
nl: Stemmen voor/tegen:

en: Votes for:
nl: Voorstemmen:

en: Voting
nl: Stemmen

en: Voting FAQ
nl: Stem-FAQ

en: Voting is closed.
nl: Het stemmen is gesloten.

en: Voting is not yet open. If you would like to support this candidate, you can second their nomination. If you do not support this candidate, please note that you cannot cast a "No" vote (or abstain) until two seconders have been found.
nl: Stemmen is nog niet geopend. Als u deze kandidaat wilt ondersteunen, kunt u zijn nominatie seconderen. Als u deze kandidaat niet wilt ondersteunen, houd er dan rekening mee dat u niet tegen of onthouding kunt stemmen tot er twee secondanten zijn gevonden.

en: Voting period (days)
nl: Stemmingsperiode (dagen)

en: Warning! "1990-10-25" is the bogus date that Amazon gives to all releases for which they don't know the actual date. <b>Please use this date only if you're certain this date is correct!</b>
nl: Let op! “25 oktober 1990” is een nepdatum die Amazon laat zien voor alle uitgaves waarvan ze de datum niet kennen. <b>Gebruik deze datum alleen als u zeker weet dat deze klopt!</b>

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: Warning: This relationship has pending edits. {show|Click here} to view these edits and make sure they do not conflict with your own.
nl: Waarschuwing: Deze relatie heeft openstaande bewerkingen. {show|Klik hier} om deze bewerkingen te bekijken en zorg ervoor dat deze niet conflicteren met die van u.

en: Watched Artists
nl: Gevolgde artiesten

en: We are sorry, but data for this report is not available right now.
nl: Onze excuses, maar voor dit rapport zijn nu geen gegevens beschikbaar.

en: We are unable to display history for this cover art.
nl: We kunnen de geschiedenis van deze afbeelding niet laten zien.

en: We are unable to display history for this cover art. For a current listing of cover art, please see the {coverart|release's cover art page}.
nl: We kunnen de geschiedenis van deze afbeelding niet laten zien. Zie voor een huidige lijst van afbeeldingen de {coverart|pagina met afbeeldingen van de uitgave}

en: We do not currently have any cover art for {release}.
nl: We hebben momenteel geen afbeelding van {release}.

en: We found discs matching the information you requested, listed below. If none of these are the release you are looking for, please see the instructions below.
nl: We hebben media gevonden die overeenkomen met de informatie die u opvroeg. Als geen van deze uitgaves is wat u zoekt, lees dan de instructies hieronder.

en: We found discs matching the information you requested, listed below. If none of these are the release you are looking for, you may search using the form below in order to attach this disc to another MusicBrainz release.
nl: We hebben media gevonden die overeenkomen met de informatie die u opvroeg. Als geen van deze uitgaves is wat u zoekt, kunt u met het onderstaande formulier zoeken naar andere uitgaves in MusicBrainz om dit medium aan toe te voegen.

en: We found the following artists with very similar names:
nl: We hebben de volgende artiesten met zeer gelijkende namen gevonden:

en: We found the following labels with very similar names:
nl: We hebben de volgende platenmaatschappijen met zeer gelijkende namen gevonden:

en: We found the following places with very similar names:
nl: We hebben de volgende plaatsen met zeer gelijkende namen gevonden:

en: We found the following series with very similar names:
nl: We hebben de volgende series met sterk gelijkende namen gevonden:

en: We have not received a donation from you recently. If you have just made a PayPal donation, then we have not received a notification from PayPal yet. Please wait a few minutes and reload this page to check again.
nl: We hebben de laatste tijd geen donatie meer van u gehad. Als u net een donatie hebt gedaan via PayPal, dan hebben we nog geen bericht van PayPal gehad. Wacht alstublieft een paar minuten en herlaad dan deze pagina om het opnieuw te controleren.

en: We have sent you a verification email to <code>{email}</code>. Please check your mailbox and click on the link in the email to verify the new email address.
nl: We hebben u een verificatie-e-mail gestuurd naar <code>{email}</code>. Kijkt u alstublieft in uw postvak en klik op de link in de e-mail om het nieuwe e-mailadres te verifiëren.

en: We used DiscID <code>{discid}</code> to look up this information.
nl: We hebben de DiscID <code>{discid}</code> gebruikt om deze informatie op te zoeken.

en: We will use your birth date to display your age in years on your profile page.
nl: We zullen uw geboortedatum gebruiken om uw leeftijd op uw profielpagina te tonen.

en: We're terribly sorry for this problem. Please wait a few minutes and repeat your request &#x2014; the problem may go away.
nl: Dit probleem spijt ons enorm. Wacht een paar minuten en herhaal dan uw verzoek &#x2014; het probleem kan verholpen zijn.

en: We've sent you information about your MusicBrainz account. If you don't receive this email or still have problems logging in, please {link|contact us}.
nl: We hebben u informatie gestuurd over uw MusicBrainz gebruikersaccount. Als u deze e-mail niet heeft ontvangen of nog steeds problemen heeft met aanmelden, neem dan {link|contact met ons op}.

en: We've sent you instructions on how to reset your password. If you don't receive this email or still have problems logging in, please {link|contact us}.
nl: We hebben u instructies gestuurd om uw wachtwoord opnieuw in te stellen. Als u deze e-mail niet heeft ontvangen of nog steeds problemen heeft met aanmelden, neem dan {link|contact met ons op}.

en: Welcome to MusicBrainz!
nl: Welkom bij MusicBrainz!

en: When I add a note to an edit, mail me all future notes for that edit.
nl: Als ik een notitie toevoeg bij een bewerking, e-mail me dan alle hiernavolgende notities bij deze bewerking.

en: When I vote on an edit, mail me all future notes for that edit.
nl: Als ik stem op een bewerking, e-mail me dan alle hiernavolgende notities bij deze bewerking.

en: When you are ready to merge these, just click the Merge button. You may still add more to this merge queue by simply browsing to the entities page and following the merge link.
nl: Als u klaar bent om deze samen te voegen, klik dan op de knop “Samenvoegen”. U kunt ook nog meer aan deze lijst samen te voegen objecten toevoegen door naar de pagina van het object te gaan en de link samenvoegen te volgen.

en: Wiki Transcluder
nl: Transclusieredacteur

en: Wiki version
nl: Wiki-versie

en: Wikipedia content provided under the terms of the {license_link|Creative Commons BY-SA license}
nl: Inhoud van Wikipedia wordt verstrekt onder voorwaarde van de {license_link|Creative Commons BY-SA-licentie}.

en: Work
nl: Compositie

en: Work Attributes
nl: Compositie-eigenschappen

en: Work Details
nl: Compositiedetails

en: Work Not Found
nl: Compositie niet gevonden

en: Work Type:
nl: Type compositie:

en: Work annotations
nl: Composities met aantekeningen

en: Work information
nl: Informatie over de compositie

en: Work ratings
nl: Compositiewaarderingen

en: Work type:
nl: Type compositie:

en: Work:
nl: Compositie:

en: Works
nl: Composities

en: Works with annotations
nl: Composities met aantekeningen.

en: Works with deprecated relationships
nl: Composities met verouderde relaties

en: Works with possible duplicate relationships
nl: Composities met mogelijk dubbele relaties

en: Writers
nl: Auteurs

en: Writers:
nl: Auteurs:

en: XML Web Service
nl: XML webdienst

en: YYYY
nl: JJJJ

en: Year
nl: Jaar

en: Year:
nl: Jaar:

en: Yes
nl: Ja

[ctx: vote]
en: Yes
nl: Voor

en: Yes vote count
nl: Aantal voorstemmen

en: Yes, I am sure
nl: Ja, ik weet het zeker

en: Yes, I still want to create a new artist.
nl: Ja, ik wil nog steeds een nieuwe artiest toevoegen.

en: Yes, I still want to create a new label.
nl: Ja, ik wil nog steeds een nieuwe platenmaatschappij toevoegen.

en: Yes, I still want to create a new place.
nl: Ja, ik wil nog steeds een nieuwe plaats toevoegen.

en: Yes, I still want to create a new series.
nl: Ja, ik wil nog steeds een nieuwe serie aanmaken.

en: Yes, I'm sure
nl: Ja, ik weet het zeker

en: You are about to add an ISRC to this recording. The ISRC must be entered in standard <code>CCXXXYYNNNNN</code> format:
nl: U staat op het punt om een ISRC aan deze opname toe te voegen. De ISRC moet worden toegevoegd in de standaard <code>CCXXXYYNNNNN</code> opmaak:

en: You are about to add an ISWC to this work. The ISWC must be entered in standard <code>T-DDD.DDD.DDD-C</code> format:
nl: U staat op het punt om een ISWC toe te voegen aan deze compositie. De ISWC moet worden toegevoegd in de standaard <code>T-DDD.DDD.DDD-C</code> opmaak:

en: You are about to enter an edit that will change the durations of tracks to match that of the below disc ID.
nl: U staat op het punt om een bewerking toe te voegen die de duur van de nummers verandert zodat ze overeenkomen met onderstaand Disc ID.

en: You are about to merge the following areas into a single area. Please select the area which you would like other areas to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende gebieden samen te voegen. Selecteer alstublieft het gebied waarin u de andere gebieden wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following artists into a single artist. Please select the artist which you would like other artists to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende artiesten samen te voegen. Selecteer alstublieft de artiest waarin u de andere artiesten wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following events into a single event. Please select the event which you would like other events to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende evenementen samen te voegen. Selecteer alstublieft het evenement waarin u de andere evenementen wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following instruments into a single instrument. Please select the instrument which you would like other instruments to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende instrumenten samen te voegen. Selecteer alstublieft het instrument waarin u de andere instrumenten wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following labels into a single label. Please select the label which you would like other labels to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende platenmaatschappijen samen te voegen. Selecteer alstublieft de platenmaatschappij waarin u de andere platenmaatschappijen wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following places into a single place. Please select the place which you would like other places to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende plaatsen samen te voegen. Selecteer alstublieft de plaats waarin u de andere plaatsen wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following recordings into a single recording. Please select the recording which you would like other recordings to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende opnames samen te voegen. Selecteer alstublieft de opname waarin u de andere opnames wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following release groups into a single release group. Please select the release group which you would like other release groups to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende uitgavegroepen in één uitgavegroep samen te voegen. Selecteer de uitgavegroep waar u de andere uitgavegroepen in wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following releases into a single release. Please select the release which you would like the other releases to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende uitgaves in één uitgave samen te voegen. Selecteer de uitgave waar u de andere uitgaves in wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following series into a single series. Please select the series which you would like other series to be merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende series samen te voegen. Selecteer alstublieft de serie waarin u de andere instrumenten wilt samenvoegen:

en: You are about to merge the following works into a single work. Please select the work that you would like the other works merged into:
nl: U staat op het punt om de volgende composities samen te voegen. Selecteer alstublieft de compositie waarin u de andere composities wilt samenvoegen:

en: You are currently subscribed. {unsub|Unsubscribe}?
nl: U bent momenteel geabonneerd. {unsub|Opzeggen}?

en: You are currently watching the following artists for new releases.
nl: U volgt nu de volgende artiesten voor nieuwe uitgaves.

en: You are not currently able to add notes to this edit. ({url|Details})
nl: U kunt momenteel geen notities toevoegen bij deze bewerking. ({url|Details})

en: You are not currently able to vote on this edit. ({url|Details})
nl: U kunt momenteel niet stemmen op deze bewerking. ({url|Details})

en: You are not currently subscribed. {sub|Subscribe}?
nl: U bent momenteel niet geabonneerd. {sub|Abonneren}?

en: You are not currently watching any artists for new releases.
nl: U volgt nu geen artiesten voor nieuwe uitgaves.

en: You are subscribed to {n} private collection. | You are subscribed to {n} private collections.
nl[0]: U bent geabonneerd op {n} privécollectie.
nl[1]: U bent geabonneerd op {n} privécollecties.

en: You are viewing releases by {artist}.
nl: U bekijkt uitgaves van {artist}.

en: You can enter the data from the CD as it appears on the CD itself and not worry about becoming a part of MusicBrainz. CDs entered in this method will still be available to client programs. However, it won't be included in the main MusicBrainz database until an editor decides to take your submitted information, ensures it meets our standards and inserts it into the main database.
nl: U kunt gegevens van een cd toevoegen zoals dit op de cd aangegeven staat zonder dat u zich zorgen hoeft te maken om deel uit te maken van MusicBrainz. Cd’s die zo zijn toegevoegd zijn beschikbaar in programma’s. Echter, zij zullen niet aan de belangrijkste gegevensbank van MusicBrainz worden toegevoegd tot een redacteur besluit om uw ingediende informatie op te pakken en ervoor te zorgen dat het aan onze standaarden voldoet, en het toevoegt aan de belangrijkste gegevensbank.

en: You can pick the level you prefer here: your country, region or city. Be as specific as you want to!
nl: U kunt het gewenste niveau opgeven. Wees zo specifiek als u wilt!

en: You cannot add a CD stub while logged in to MusicBrainz. Please {add_rel|add a new release instead}.
nl: U kunt geen cd-beginsel beginnen als u bent aangemeld bij MusicBrainz. Gebruik in plaats hiervan alstublieft {add_rel|voeg nieuwe uitgave toe}.

en: You cannot remove the relationship attribute "{type}" as it is still in use by other relationships.
nl: U kunt de relatie-eigenschap ‘{type}’ niet verwijderen, omdat het nog steeds wordt gebruikt door andere relaties.

en: You cannot use the same country more than once.
nl: U kunt hetzelfde land niet meer dan eens gebruiken.

en: You cannot vote for this candidate, because you are not an auto-editor.
nl: U kunt niet op deze kandidaat stemmen omdat u geen autoredacteur bent.

en: You cannot vote for this candidate, because you proposed / seconded them.
nl: U kunt niet voor deze kandidaat stemmen omdat u hem heeft voorgesteld of gesecondeerd.

en: You currently have the following entities selected for merging:
nl: U heeft nu de volgende objecten geselecteerd om samen te voegen:

en: You do not have any registered applications.
nl: U heeft geen geregistreerde applicaties.

en: You have granted access to {app}. Next, return to {app} and copy this token to complete the authorization process:
nl: U heeft {app} toegang gegeven. Keer nu terug naar {app} en kopieer deze token om het machtigingsproces te voltooien:

en: You have no collections!
nl: U heeft geen collecties!

en: You have no collections.
nl: U heeft geen collecties.

en: You have not authorized any applications.
nl: U heeft geen applicaties geauthoriseerd.

en: You have used the {valink|Various Artists} special purpose artist on this recording.
nl: U heeft de artiest voor specifieke doeleinden {valink|Diverse Artiesten} gebruikt op deze opname.

en: You haven't added any media yet. Click on the "Add Disc" button below to add one.
nl: U heeft nog geen media toegevoegd. Klik onderaan op de knop “Medium toevoegen” om er een toe te voegen.

en: You haven‘t entered a complete artist credit.
nl: U heeft de artiesten niet compleet ingevuld.

en: You haven’t made any changes!
nl: U heeft niets veranderd!

en: You haven’t selected a label for “{name}”.
nl: U heeft geen platenmaatschappij geselecteerd voor ‘{name}’.

en: You may enter an edit note while cancelling this edit. This can be useful to point editors to another edit.
nl: U kunt een notitie toevoegen als u een bewerking annuleert. Dit kan handig zijn om redacteurs op een andere bewerking te wijzen.

en: You may not edit special purpose artists
nl: U mag een artiest voor specifieke doeleinden niet bewerken

en: You may proceed to {profile|your user profile}, or maybe you want to {edit|start editing}!
nl: U kunt verder gaan naar {profile|uw profiel}, maar misschien wilt u {edit|beginnen met bewerken}?

en: You must be logged in to vote on edits
nl: U moet ingelogd zijn om de stemmen op bewerkingen

en: You must enter a title and select an artist for every track.
nl: U moet voor elk nummer een titel en een artiest opgeven.

en: You must first {url|add and verify your email address} before being able to edit or add anything to the database.
nl: U moet eerst uw {url|e-mailadres verifiëren} voordat u bewerkingen kunt aanbrengen aan de gegevensbank.

en: You must provide a working email address if you wish to contribute to the database.
nl: U moet een werkend e-mailadres verstrekken als u aan de gegevensbank wilt bijdragen.

en: You must provide an edit note when adding a release.
nl: U moet een bewerkingsnotitie toevoegen als u een uitgave toevoegt.

en: You must select an existing release group.
nl: U moet een bestaande uitgavegroep selecteren.

en: You need to be certain that this disc ID was added to this release erroneously, since a release can have multiple valid disc IDs, and each disc ID can belong to more than one release. For more in-depth information about this topic, please see our {doc|CD submission guide}.
nl: U moet er zeker van zijn dat deze disc-id foutief aan deze uitgave is toegevoegd, aangezien een uitgave meerdere geldige disc-id’s kan hebben, en elke disc-id bij meerdere uitgaves kan horen. Voor diepgaande informatie zie onze {doc|gids voor het indienen van cd’s}.

en: You need to be logged in to view this page.
nl: U moet aangemeld zijn om deze pagina te bekijken.

en: You selected {area}.
nl: U heeft {area} geselecteerd.

en: You selected {label}.
nl: U heeft {label} geselecteerd.

en: You selected {releasegroup}.
nl: U heeft {releasegroup} geselecteerd

en: You will never be nagged again!
nl: Geaccepteerd

en: You will not be nagged for another {days} days.
nl: U zal de komende {days} dagen niet worden lastiggevallen.

en: You're removing the alias <em>{alias}</em>.
nl: U verwijdert de alias <em>{alias}</em>.

en: Your email has been successfully sent! Click {link|here} to continue to {user}'s profile.
nl: Uw e-mail is succesvol verzonden! Klik {link|hier} om verder naar het profiel van {user} te gaan.

en: Your homepage and biography will not show until you have confirmed your email.
nl: Uw thuispagina en biografie worden niet getoond tot u uw e-mail hebt bevestigd.

en: Your password has been reset.
nl: Uw wachtwoord is opnieuw ingesteld.

en: Your preferences have been saved. Click {link|here} to continue to your user page.
nl: Uw instellingen zijn bewaard. Klik {link|hier} om verder te gaan naar uw gebruikerspagina.

en: Your profile has been updated.
nl: Uw profiel is bijgewerkt

en: Your search query was deemed invalid by our ruthless search server.
nl: Uw zoekopdracht is door onze meedogenloze zoekserver ongeldig verklaard.

en: Your search took too long and was cancelled. It may help to be more specific, or to try again.
nl: Uw zoekopdracht duurde te lang en werd geannuleerd. Het kan helpen om specifieker te zijn of om het nogmaals te proberen.

en: Your username will be publicly visible.
nl: Uw gebruikersnaam zal publiekelijk zichtbaar zijn.

en: You’ve seeded some Disc IDs that aren’t matched to any medium. If this is wrong, use the “Attach Disc ID” options below.
nl: U heeft enkele Disc-id’s gezaaid die niet bij een medium passen. Gebruik de onderstaande opties “Disc-id toevoegen” als dit niet klopt.

en: You’ve used the {valink|Various Artists} special purpose artist on some tracks below. {valink|Various Artists} should very rarely be used on tracks; please make sure the artists have been entered correctly.
nl: U heeft de speciale artiest {valink|Diverse Artiesten} gebruikt op sommige van de onderstaande nummers.
    {valink|Diverse Artiesten} moet zeer zelden gebruikt worden op nummers. Controleer of de artiesten goed zijn ingevoerd.

en: [removed]
nl: [verwijderd]

en: [unknown]
nl: [onbekend]

en: after
nl: na

en: aged {num}
nl: {num} jaar oud

en: all
nl: alle

en: any
nl: enige

en: appears on:
nl: verschijnt op:

en: areas
nl: gebieden

en: artists
nl: artiesten

en: auto-edits
nl: Automatische bewerkingen

en: automatically applied
nl: automatisch doorgevoerd

en: before
nl: voor

en: between
nl: tussen

en: bot
nl: robot

en: by
nl: door

en: by {artist}
nl: door {artist}

en: cancelled
nl: afgelast

en: credited as
nl: vermeld als

en: do not match
nl: niet overeenkomen met

en: editors
nl: redacteurs

en: edits
nl: bewerkingen

en: end date
nl: einddatum

en: ended
nl: beëindigd

en: entity0 cardinality:
nl: kardinaliteit van object0:

en: entity1 cardinality:
nl: kardinaliteit van object1:

en: events
nl: evenementen

en: from {begin_date} until {end_date}
nl: van {begin_date} tot {end_date}

en: from {date} to ????
nl: van {date} tot ????

en: from {date} to present
nl: vanaf {date} tot nu

en: fully loaded
nl: volledig geladen

en: hide tracklist
nl: nummerlijst verbergen

en: historical
nl: historisch

en: historical, until {end}
nl: historisch, tot {end}

en: historical, {begin}-{end}
nl: historisch, {begin}-{end}

en: instruments
nl: instrumenten

en: is after
nl: is na

en: is before
nl: is voor

en: is between
nl: is tussen

en: is in my subscriptions
nl: is in mijn abonnementen

en: is less than
nl: is minder dan

en: is more than
nl: is meer dan

en: is not
nl: is niet

en: labels
nl: platenmaatschappijen

en: limited user
nl: beperkte gebruiker

en: link
nl: koppeling

en: match
nl: overeenkomen met

en: more
nl: meer

en: more...
nl: meer …

en: newest first
nl: nieuwste eerst

en: nominate for auto-editor
nl: nomineer als autoredacteur

en: non-auto-edits
nl: Niet-automatische bewerkingen

en: none
nl: geen

en: oldest first
nl: oudste eerst

en: on
nl: op

en: on {date}
nl: op {date}

en: or drop files here
nl: of bestanden hierheen slepen

en: original
nl: Origineel

en: places
nl: plaatsen

en: plus {n} other anonymous user | Plus {n} other anonymous users
nl[0]: plus {n} andere anonieme gebruiker
nl[1]: Plus {n} andere anonieme gebruikers

en: plus {n} other hidden user | plus {n} other hidden user
nl[0]: plus {n} andere verborgen gebruiker
nl[1]: plus {n} andere verborgen gebruikers

en: plus {n} other private collection | plus {n} other private collections
nl[0]: plus {n} andere privécollectie
nl[1]: plus {n} andere privécollecties

en: preview:
nl: voorbeeld:

en: primary for {locale}
nl: primair voor {locale}

en: randomly
nl: willekeurig

en: raw edit data
nl: onbewerkte bewerkingsgegevens

en: recording
nl: opname

en: recordings
nl: opnames

en: release groups
nl: uitgavegroepen

en: releases
nl: uitgaves

en: resend verification email
nl: verstuur de verificatie-e-mail opnieuw

en: search
nl: zoeken

en: see all ratings
nl: bekijk alle waarderingen

en: see all versions of this release, {count} available | see all versions of this release, {count} available
nl[0]: Bekijk alle versies van deze uitgave, {count} beschikbaar
nl[1]: Bekijk alle versies van deze uitgave, {count} beschikbaar

en: send email
nl: e-mail versturen

[ctx: plural]
en: series
nl: serie

en: show tracklist
nl: toon nummerlijst

en: start date
nl: begindatum

en: subscribe
nl: abonneren

en: tab or 4 spaces and: * bullets; 1., a., A., i., I. numbered items; spaces alone indent
nl: een tab of vier spaties en: * punten; 1., a., A., i., I. genummerde objecten; alleen spaties om in te springen

en: track
nl: nummer

en: track {tracks} | tracks {tracks}
nl[0]: nummer {tracks}
nl[1]: nummers {tracks}

en: tracks
nl: nummers

en: unsubscribe
nl: abonnement opzeggen

en: until {date}
nl: tot {date}

en: view all aliases
nl: alle aliassen bekijken

en: works
nl: composities

en: {about|More Information} &#x2014; {faq|FAQs} &#x2014; {contact|Contact Us}
nl: {about|Meer informatie} &#x2014; {faq|FAQ’s} &#x2014; {contact|Neem contact met ons op}

en: {almost_last_list_item} and {last_list_item}
nl: {almost_last_list_item} en {last_list_item}

en: {app} is requesting permission to:
nl: {app} vraagt permissie om:

en: {artist} as {name}
nl: {artist} als {name}

en: {artist} has no releases which have only {n} track. | {artist} has no releases which have {n} tracks.
nl[0]: {artist} heeft geen uitgaves met maar {n} nummer.
nl[1]: {artist} heeft geen uitgaves met maar {n} nummers.

en: {collection} by {owner}
nl: {collection} van {owner}

en: {count} ({url|view list})
nl: {count} ({url|bekijk lijst})

en: {count} ({view_url|view})
nl: {count} ({view_url|bekijk lijst})

en: {count} private rating not listed. | {count} private ratings not listed.
nl[0]: {count} privéwaardering niet weergegeven
nl[1]: {count} privéwaarderingen niet weergegeven

en: {doc|Auto-Editor}
nl: {doc|Autoredacteur}

en: {doc|Disc ID}:
nl: {doc|disc-id}

en: {doc|Learn more}
nl: {doc|Leer meer}

en: {doc|Location Editor}
nl: {doc|Gebiedsredacteur}

en: {doc|Relationship Editor}
nl: {doc|Relatieredacteur}

en: {doc|Transclusion Editor}
nl: {doc|Transclusieredacteur}

en: {editor} is subscribed to {n} private collection. | {editor} is subscribed to {n} private collections.
nl[0]: {editor} is geabonneerd op {n} privécollectie.
nl[1]: {editor} is geabonneerd op {n} privécollecties.

en: {editor} is subscribed to:
nl: {editor} is geabonneerd op:

en: {edit} has received one or more "no" votes, you must leave an edit note before you can approve it.
nl: {edit} heeft één of meer tegenstemmen gekregen. U moet een notitie bij deze bewerking plaatsen om hem direct goed te keuren.

en: {entity_type} by {artist}
nl: {entity_type} door {artist}

en: {entity} by {artist}
nl: {entity} door {artist}

en: {entity} has no aliases.
nl: {entity} heeft geen aliassen.

en: {format} {position} {name} on {release} by {artist}
nl: {format} {position} {name} op {release} van {artist}

en: {link} has no ratings.
nl: {link} heeft geen waarderingen

en: {link} has no relationships.
nl: {link} heeft geen relaties.

en: {mbid|<abbr title="MusicBrainz Identifier">MBID</abbr>}:
nl: {mbid|<abbr title="MusicBrainz Identificator">MBID</abbr>}:

en: {num} area found | {num} areas found
nl[0]: {num} gebied gevonden
nl[1]: {num} gebieden gevonden

en: {num} artist | {num} artists
nl[0]: {num} artiest
nl[1]: {num} artiesten

en: {num} artist found | {num} artists found
nl[0]: {num} artiest gevonden
nl[1]: {num} artiesten gevonden

en: {num} collection | {num} collections
nl[0]: {num} collectie
nl[1]: {num} collecties

en: {num} day | {num} days
nl[0]: {num} dag
nl[1]: {num}&#xa0;dagen

en: {num} day ago | {num} days ago
nl[0]: {num} dag geleden
nl[1]: {num} dagen geleden

en: {num} editor | {num} editors
nl[0]: {num} redacteur
nl[1]: {num} redacteurs

en: {num} event found | {num} events found
nl[0]: {num} evenement gevonden
nl[1]: {num} evenementen gevonden

en: {num} instrument found | {num} instruments found
nl[0]: {num} instrument gevonden
nl[1]: {num} instrumenten gevonden

en: {num} label | {num} labels
nl[0]: {num} platenmaatschappij
nl[1]: {num} platenmaatschappijen

en: {num} label found | {num} labels found
nl[0]: {num} platenmaatschappij gevonden
nl[1]: {num} platenmaatschappijen gevonden

en: {num} month | {num} months
nl[0]: {num} maand
nl[1]: {num}&#xa0;maanden

en: {num} month ago | {num} months ago
nl[0]: {num} maand geleden
nl[1]: {num} maanden geleden

en: {num} place found | {num} places found
nl[0]: {num} plaats gevonden
nl[1]: {num} plaatsen gevonden

en: {num} recording found | {num} recordings found
nl[0]: {num} opname gevonden
nl[1]: {num} opnames gevonden

en: {num} release found | {num} releases found
nl[0]: {num} uitgave gevonden
nl[1]: {num} uitgaves gevonden

en: {num} release found matching your query. | {num} release found matching your query.
nl[0]: {num} uitgave gevonden die aan uw zoekopdracht voldoet.
nl[1]: {num} uitgaves gevonden die aan uw zoekopdracht voldoen.

en: {num} release group found | {num} release groups found
nl[0]: {num} uitgavegroep gevonden
nl[1]: {num} uitgavegroepen gevonden

en: {num} series | {num} series
nl[0]: {num} serie
nl[1]: {num} series

en: {num} series found | {num} series found
nl[0]: {num} serie gevonden
nl[1]: {num} series gevonden

en: {num} user might attend: | {num} users might attend:
nl[0]: {num} gebruiker is er misschien bij:
nl[1]: {num} gebruikers zijn er misschien bij:

en: {num} work found | {num} works found
nl[0]: {num} compositie gevonden
nl[1]: {num} composities gevonden

en: {num} year | {num} years
nl[0]: {num} jaar
nl[1]: {num} jaar

en: {num} year ago | {num} years ago
nl[0]: {num} jaar geleden
nl[1]: {num} jaar geleden

en: {owner} (in list {collection})
nl: {owner} (in de lijst {collection})

en: {relationship_documentation_url|Documentation}
nl: {relationship_documentation_url|Documentatie}

en: {release} by {artist}
nl: {release} van {artist}

en: {release} has been added to {num} collection: | {release} has been added to {num} collections:
nl[0]: {release} is toegevoegd aan {num} collectie:
nl[1]: {release} is toegevoegd aan {num} collecties:

en: {release} has not been added to any collections.
nl: {release} is niet toegevoegd aan collecties.

en: {type0}-{type1} Relationship Types
nl: {type0}-{type1}-relatietypes

en: {type0}-{type1} relationship types
nl: {type0}-{type1}-relatietypes

en: {type} “{instrument}”
nl: {type} ‘{instrument}’

en: {type} “{work}”
nl: {type} ‘{work}’

en: {uri|Delete my account}
nl: {uri|Mijn gebruikersaccount verwijderen}

en: {uri|Return to musicbrainz.org}.
nl: {uri|Keer terug naar musicbrainz.org}.

en: {user} has no public collections.
nl: {user} heeft geen publieke collecties.

en: {user} has not rated anything.
nl: {user} heeft niets een waardering gegeven.

en: {user} has not tagged anything with '{tag}'.
nl: {user} heeft niets het etiket “{tag}” gegeven.

en: {user} has not tagged anything.
nl: {user} heeft niets een etiket gegeven.

en: {valink|Various Artists} should very rarely be used on recordings, make sure that the artist has been entered correctly.
nl: {valink|Diverse Artiesten} moet zelden worden gebruikt op opnames. Zorg er voor dat de artiest goed is ingevoerd.

en: {yes} yes : {no} no
nl: {yes} voor : {no} tegen

en: « Previous
nl: « Vorige

en: This beta test server allows testing of new features with the live database.
nl: Deze bètaserver laat gebruikers nieuwe mogelijkheden testen met een live-gegevensbank.

en: '{id}' is not a valid MusicBrainz ID
nl: “{id}” is geen geldig MusicBrainz ID

en: Thank you, your {edit_url|edit} ({edit_ids}) has been automatically accepted and applied. | Thank you, your {num_edits} {edit_url|edits} ({edit_ids}) have been automatically accepted and applied.
nl[0]: Bedankt, uw {num_edits} {edit_url|bewerking} ({edit_ids}) is automatisch geaccepteerd en doorgevoerd.
nl[1]: Bedankt, uw {num_edits} {edit_url|bewerkingen} ({edit_ids}) zijn automatisch geaccepteerd en doorgevoerd.

en: Thank you, your {edit_url|edit} ({edit_ids}) has been entered into the edit queue for peer review. | Thank you, your {num_edits} {edit_url|edits} ({edit_ids}) have been entered into the edit queue for peer review.
nl[0]: Bedankt, uw {num_edits} {edit_url|bewerking} ({edit_ids}) is toegevoegd aan de wachtrij voor collegiale toetsing.
nl[1]: Bedankt, uw {num_edits} {edit_url|bewerkingen} ({edit_ids}) zijn toegevoegd aan de wachtrij voor collegiale toetsing.

en: Thank you, your {edit_url|edit} ({edit_ids}) has been entered, with {num_open_edits} in the edit queue for peer review, and the rest automatically accepted and applied. | Thank you, your {num_edits} {edit_url|edits} ({edit_ids}) have been entered, with {num_open_edits} in the edit queue for peer review, and the rest automatically accepted and applied.
nl[0]: Bedankt, uw {edit_url|bewerking} ({edit_ids}) is ingevoerd, met {num_open_edits} in de wachtrij voor collegiale toetsing en de rest automatisch geaccepteerd en doorgevoerd.
nl[1]: Bedankt, uw {num_edits} {edit_url|bewerkingen} ({edit_ids}) zijn ingevoerd, met {num_open_edits} in de wachtrij voor collegiale toetsing en de rest automatisch geaccepteerd en doorgevoerd.

en: The user ID is missing or is in an invalid format.
nl: Dit gebruikers ID ontbreekt of heeft een ongeldige opmaak.

en: The email address is missing.
nl: Het e-mailadres ontbreekt.

en: The time is missing or is in an invalid format.
nl: De tijdsduur ontbreekt of heeft een ongeldige opmaak.

en: The verification key is missing.
nl: De verificatiesleutel ontbreekt.

en: The checksum is invalid, please double check your email.
nl: Het controlecijfer is incorrect, controleert u uw e-mail alstublieft opnieuw.

en: Sorry, this email verification link has expired.
nl: Onze excuses, deze e-mail-verificatielink is verlopen.

en: The user with ID '{user_id}' could not be found.
nl: De gebruiker met het ID “{user_id}” kon niet worden gevonden.

en: We were unable to send login information to your email address.  Please try again,
                 however if you continue to experience difficulty contact us at support@musicbrainz.org.
nl: Het is ons niet gelukt aanmeldinformatie naar uw e-mailadres te sturen. Probeert u het a.u.b. opnieuw,
    als u echter problemen blijft ondervinden neemt u dan contact op met ons via support@musicbrainz.org.

en: There is no user with this username
nl: Er is geen gebruiker met deze gebruikersnaam

en: There is no user with this username and email
nl: Er is geen gebruiker met deze gebruikersnaam en e-mailadres

en: We can't send a password reset email, because we have no email on record for this user.
nl: We kunnen geen e-mail sturen met een nieuw wachtwoord omdat we voor deze gebruiker geen e-mailadres hebben.

en: Missing one or more required parameters.
nl: Eén of meerdere verplichte parameters ontbreekt.

en: Sorry, this password reset link has expired.
nl: Onze excuses, deze bewerking om het wachtwoord opnieuw in te stellen is verlopen.

en: There is no user with this email
nl: Er is geen gebruiker met dit e-mailadres

en: Your password has been changed.
nl: Uw wachtwoord is veranderd.

en: <strong>We were unable to send a confirmation email to you.</strong><br/>Please confirm that you have entered a valid
                 address by editing your {settings|account settings}. If the problem still persists, please contact us at
                 {mail|support@musicbrainz.org}.
nl: <strong>We konden geen confirmatie-e-mail naar u sturen.</strong>
    <br/>Controleer of u een geldig adres heeft ingevoerd door uw {settings|gebruikersinstellingen} te wijzigen. Als het probleem nog steeds bestaat, neem dan contact op met {mail|support@musicbrainz.org}.

en: User successfully edited.
nl: Gebruiker succesvol bewerkt.

en: Banner updated. Remember that each server has its own, independent banner.
nl: De mededeling is bijgewerkt. Onthoud wel dat elke server zijn eigen onafhankelijke mededeling heeft.

en: You cannot merge a special purpose artist into another artist
nl: U kunt een artiest voor specifieke doeleinden niet samenvoegen met een normale artiest.

en: You cannot merge into Deleted Artist
nl: U kunt een niet naar een verwijderde artiest samenvoegen

en: '{id}' is not a valid election ID
nl: “{id}” is geen geldige verkiezings-ID

en: The required TOC parameter was invalid or not present
nl: De benodigde TOC-parameter was ongeldig of niet aanwezig

en: Please provide a medium ID
nl: Geef een medium-ID op

en: Could not find medium
nl: Kon geen medium vinden

en: The provided CD TOC is not valid
nl: De ingevoerde TOC is niet geldig

en: The provided medium id is not valid
nl: De ingevoerde medium-id is niet geldig

en: This CDTOC is already attached to this medium
nl: Deze TOC is al aan dit medium gekoppeld

en: The selected medium cannot have disc IDs
nl: Het geselecteerde medium kan geen disc-id’s hebben

en: The provided artist id is not valid
nl: De ingevoerde artiest-id is niet geldig

en: Default
nl: Standaard

en: '{id}' is not a valid FreeDB ID
nl: “{id}” is geen geldig ID van FreeDB

en: '{types}' is not a valid pair of types for relationships.
nl: “{types}” is geen geldig paar relatietypes.

en: This merge strategy is not applicable to the releases you have selected.
nl: Deze samenvoegingsstrategie kan niet toegepast worden op de uitgaves die u heeft geselecteerd.

en: The annotation revision ID must be a positive integer
nl: De ID voor de revisie van de aantekening moet een positieve integer zijn.

en: The old and new annotation ids must be unique, positive integers.
nl: De oude en nieuwe id van de aantekening moeten unieke positieve integers zijn.

en: Our Redis server appears to be down; some features may not work as intended or expected.
nl: Onze Redis-server lijkt niet te werken; sommige functies werken misschien niet zoals verwacht of bedoeld.

en: Series that have different entity types cannot be merged.
nl: Series die verschillende objecttypes hebben kunnen niet worden samengevoegd.

en: The editor {name} has no email address attached to their account.
nl: De redacteur {name} heeft geen e-mailadres aan zijn of haar gebruikersaccount gekoppeld.

en: Your message could not be sent
nl: Uw bericht kon niet verzonden worden

en: '{type}' is not an entity type that can have ratings.
nl: “{type}” is geen type object dat een waardering kan hebben.

en: Invalid TOC
nl: Ongeldige TOC

en: You must be logged in to submit edits. {url|Log in} first, and then try submitting your edits again.
nl: U moet aangemeld zijn om bewerkingen in te dienen. {url|Meld u eerst aan}, en probeer uw bewerkingen daarna opnieuw in te dienen.

en: Since your edit adding this object was still open, that edit has been cancelled instead of opening a new edit.
nl: Aangezien uw bewerking die dit object toevoegt nog open stond, is die bewerking geannuleerd in plaats van een nieuwe bewerking te openen.

en: No title provided
nl: Geen titel verstrekt

en: No artist names provided
nl: Geen artiestennamen verstrekt

en: Not all tracks specify an artist
nl: Niet alle nummers hebben een artiest

en: Not all tracks have a title
nl: Niet alle nummers hebben een titel

en: Cannot add a CD stub with no tracks
nl: Er kan geen cd-beginsel zonder nummers worden gecreëerd

en: Incomplete TOC data
nl: Incomplete TOC-gegevens

en: Missing disc ID
nl: Ontbrekende disc-id

en: Disc ID does match parsed TOC
nl: De Disc ID komt niet overeen met de TOC

en: Number of submitted tracks does not match track count in TOC
nl: Het aantal ingevoerde nummers komt niet overeen met het aantal nummers in de TOC

en: Invalid barcode
nl: Ongeldige streepjescode

en: There are already MusicBrainz releases with this disc ID
nl: Er zijn al uitgaves in MusicBrainz met deze disc-id

en: There is already a CD stub with this disc ID
nl: Er is al een cd-beginsel met deze disc-id

en: [No lyrics]
nl: [Geen tekst]

en: {t0}-{t1} relationships
nl: {t0}-{t1}-relaties

en: Total
nl: Totaal

en: Add area alias
nl: Alias aan gebied toevoegen

en: Add area annotation
nl: Aantekening toevoegen aan het gebied

en: Add area
nl: Gebied toevoegen

en: Remove area
nl: Gebied verwijderen

en: Remove area alias
nl: Alias van gebied verwijderen

en: Edit area
nl: Gebied bewerken

en: Edit area alias
nl: Alias van gebied bewerken

en: Merge areas
nl: Gebieden samenvoegen

en: Add artist alias
nl: Alias aan deze artiest toevoegen

en: Add artist annotation
nl: Aantekening voor deze artiest toevoegen

en: Add artist
nl: Artiest toevoegen

en: Remove artist
nl: Artiest verwijderen

en: Remove artist alias
nl: Alias van de artiest verwijderen

en: Edit artist
nl: Artiest bewerken

en: Edit artist alias
nl: Alias van deze artiest bewerken

en: Edit artist credit
nl: Vermelding van artiest bewerken

en: Merge artists
nl: Artiesten samenvoegen

en: Add event alias
nl: Alias voor dit evenement toevoegen

en: Add event annotation
nl: Aantekening aan het evenement toevoegen

en: Add event
nl: Evenement toevoegen

en: Remove event
nl: Evenement verwijderen

en: Remove event alias
nl: Alias van evenement verwijderen

en: Edit event
nl: Evenement bewerken

en: Edit event alias
nl: Alias van dit evenement bewerken

en: Merge events
nl: Evenementen samenvoegen

en: Add disc ID
nl: Disc-id toevoegen

en: Add release annotation
nl: Aantekening toevoegen aan de uitgave

en: Add release events (historic)
nl: Uitgavegebeurtenissen toevoegen (historisch)

en: Add track (historic)
nl: Nummer toevoegen (historisch)

en: Add track
nl: Nummer toevoegen

en: Change artist quality (historic)
nl: Gegevenskwaliteit van de artiest veranderen (historisch)

en: Change release group
nl: Van uitgavegroep veranderen

en: Change track artist (historic)
nl: Artiest van het nummer veranderen (historisch)

en: Edit relationship (historic)
nl: Relatie bewerken (historisch)

en: Edit release attributes (historic)
nl: Bewerk uitgave-eigenschappen (historisch)

en: Edit release events (historic)
nl: Uitgavegebeurtenissen bewerkingen (historisch)

en: Edit release language (historic)
nl: Taal van de uitgave bewerken (historisch)

en: Edit release name (historic)
nl: Naam van de uitgave bewerken (historisch)

en: Edit track length (historic)
nl: Lengte van het nummer bewerken (historisch)

en: Edit track name (historic)
nl: Naam van het nummer bewerken (historisch)

en: Edit track number (historic)
nl: Positie van het nummer bewerken (historisch)

en: Convert release to single artist (historic)
nl: Zet uitgave om naar één artiest (historisch)

en: Merge releases
nl: Uitgaves samenvoegen

en: Move disc ID
nl: Verplaats disc-id

en: Move release (historic)
nl: Verplaats de uitgave (historisch)

en: Change release group (historic)
nl: Uitgavegroep veranderen (historisch)

en: Remove disc ID
nl: Disc-id verwijderen

en: Remove label alias
nl: Alias van platenmaatschappij verwijderen

en: Remove relationship (historic)
nl: Relatie verwijderen (historisch)

en: Remove release
nl: Uitgave verwijderen

en: Remove release events (historic)
nl: Uitgavegebeurtenissen verwijderen (historisch)

en: Remove releases (historic)
nl: Uitgaves verwijderen (historisch)

en: Convert release to multiple artists (historic)
nl: Zet uitgave om naar meerdere artiesten (historisch)

en: Set track lengths
nl: Lengtes van de nummers instellen

en: Add instrument alias
nl: Nog een alias voor dit instrument toevoegen

en: Add instrument annotation
nl: Aantekening voor dit instrument toevoegen

en: Add instrument
nl: Instrument toevoegen

en: Remove instrument
nl: Instrument verwijderen

en: Remove instrument alias
nl: Alias van het instrument verwijderen

en: Edit instrument
nl: Instrument bewerken

en: Edit instrument alias
nl: Alias van dit instrument bewerken

en: Merge instruments
nl: Instrumenten samenvoegen

en: Add label alias
nl: Alias aan deze platenmaatschappij toevoegen

en: Add label annotation
nl: Aantekening voor deze platenmaatschappij toevoegen

en: Add label
nl: Platenmaatschappij toevoegen

en: Remove label
nl: Platenmaatschappij verwijderen

en: Edit label
nl: Platenmaatschappij bewerken

en: Edit label alias
nl: Alias van deze platenmaatschappij bewerken

en: Merge labels
nl: Platenmaatschappijen samenvoegen

en: Add medium
nl: Medium toevoegen

en: Remove medium
nl: Medium verwijderen

en: Edit medium
nl: Medium bewerken

en: Remove PUID
nl: PUID’s verwijderen

en: Add place alias
nl: Alias aan deze plaats toevoegen

en: Add place annotation
nl: Aantekening aan deze plaats toevoegen

en: Add place
nl: Plaats toevoegen

en: Remove place
nl: Plaats verwijderen

en: Remove place alias
nl: Alias van deze plaats verwijderen

en: Edit place
nl: Plaats bewerken

en: Edit place alias
nl: Alias van deze plaats bewerken

en: Merge places
nl: Plaatsen samenvoegen

en: Add recording annotation
nl: Aantekening voor opname toevoegen

en: Add ISRCs
nl: ISRC’s toevoegen

en: Add PUIDs
nl: PUID’s toevoegen

en: Add standalone recording
nl: Losstaande opname toevoegen

en: Remove recording
nl: Opname verwijderen

en: Edit recording
nl: Opname bewerken

en: Merge recordings
nl: Opnames samenvoegen

en: Remove ISRC
nl: ISRC verwijderen

en: Add relationship attribute
nl: Relatie-eigenschap toevoegen

en: Add relationship type
nl: Relatietype toevoegen

en: Remove relationship
nl: Relatie verwijderen

en: Edit relationship
nl: Relatie bewerken

en: Edit relationship attribute
nl: Relatie-eigenschap bewerken

en: Edit relationship type
nl: Relatietype bewerken

en: Remove relationship attribute
nl: Relatie-eigenschap verwijderen

en: Remove relationship type
nl: Relatietype verwijderen

en: Reorder relationships
nl: Relaties herschikken

en: Add cover art
nl: Afbeeldingen toevoegen

en: Add release label
nl: Platenmaatschappij aan de uitgave toevoegen

en: Remove release label
nl: De platenmaatschappij van de uitgave verwijderen

en: Edit release
nl: Uitgave bewerken

en: Edit release artist
nl: Artiest van de uitgave bewerken

en: Edit barcodes
nl: Streepjescodes bewerken

en: Edit cover art
nl: Afbeelding bewerken

en: Edit release label
nl: Platenmaatschappij van de uitgave bewerken

en: Remove cover art
nl: Afbeelding verwijderen

en: Reorder cover art
nl: Volgorde van de afbeeldingen bewerken

en: Reorder mediums
nl: Volgorde van de media bewerken

en: Add release group annotation
nl: Aantekening aan de uitgavegroep toevoegen

en: Remove release group
nl: Uitgavegroep verwijderen

en: Edit release group
nl: Uitgavegroep bewerken

en: Add series alias
nl: Een alias voor deze serie toevoegen

en: Add series annotation
nl: Aantekening aan de serie toeveoegen

en: Add series
nl: Serie toevoegen

en: Remove series
nl: Serie verwijderen

en: Remove series alias
nl: Alias van de serie verwijderen

en: Edit series
nl: Serie bewerken

en: Edit series alias
nl: Alias van deze serie bewerken

en: Merge series
nl: Serie samenvoegen

en: Applied
nl: Doorgevoerd

en: Failed vote
nl: Stemming mislukt

en: Failed dependency
nl: Mislukt door afhankelijkheid

en: Failed prerequisite
nl: Mislukt door voorwaarde

en: No votes
nl: Geen stemmen

en: Wiki documentation
nl: Wikidocumentatie

en: Change WikiDoc
nl: WikiDoc veranderen

en: Add work alias
nl: Alias aan deze compositie toevoegen

en: Add work annotation
nl: Aantekening aan deze compositie toevoegen

en: Add ISWCs
nl: ISWC’s toevoegen

en: Remove work
nl: Compositie verwijderen

en: Remove work alias
nl: Alias van de compositie verwijderen

en: Edit work
nl: Compositie bewerken

en: Edit work alias
nl: Alias van deze compositie bewerken

en: Merge works
nl: Composities samenvoegen

en: Remove ISWC
nl: ISWC verwijderen

en: This operator is not supported
nl: Deze operator wordt niet ondersteund

[ctx: autoeditor election status]
en: Awaiting 1st seconder
nl: Wacht op de eerste secondant

[ctx: autoeditor election status]
en: Awaiting 2nd seconder
nl: Wacht op de tweede secondant

[ctx: autoeditor election status]
en: Voting open since {date}
nl: Stemming open sinds {date}

[ctx: autoeditor election status]
en: Accepted at {date}
nl: Geaccepteerd op {date}

[ctx: autoeditor election status]
en: Declined at {date}
nl: Geweigerd op {date}

[ctx: autoeditor election status]
en: Cancelled at {date}
nl: Geannuleerd op {date}

[ctx: autoeditor election status (short)]
en: Awaiting 1st seconder
nl: Wacht op de eerste secondant

[ctx: autoeditor election status (short)]
en: Awaiting 2nd seconder
nl: Wacht op de tweede secondant

[ctx: autoeditor election status (short)]
en: Voting open
nl: Stemming open

[ctx: autoeditor election status (short)]
en: Accepted
nl: Geaccepteerd

[ctx: autoeditor election status (short)]
en: Declined
nl: Geweigerd

[ctx: autoeditor election status (short)]
en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: [none]
nl: [geen]

en: View your public account information
nl: Uw publieke accountinformatie te bekijken.

en: View your email address
nl: Bekijk uw e-mailadres

en: View and modify your private tags
nl: Uw privétags te bekijken en te bewerken.

en: View and modify your private ratings
nl: Uw privéwaarderingen te bekijken en te bewerken.

en: View and modify your private collections
nl: Uw privécollecties te bekijken en te bewerken.

en: Submit new ISRCs to the database
nl: Nieuwe ISRC’s in de gegevensbank in te dienen.

en: Submit new barcodes to the database
nl: Nieuwe streepjescodes in de gegevensbank in te dienen.

en: {b} and {a}
nl: {b} en {a}

en: Score at IMSLP
nl: Bladmuziek op IMSLP

en: Filter release groups
nl: Filter uitgavegroepen

en: Filter releases
nl: Filter uitgaves

en: Filter recordings
nl: Filter opnames

en: This alias can only be a primary alias if a locale is selected
nl: Deze alias kan alleen primair zijn als er een plaats is geselecteerd

en: An area already exists with this ISO code
nl: Een gebied met deze ISO-code bestaat al

en: You must provide at least one track
nl: U moet ten minste één nummer opgeven

en: You must provide a title for track {0}
nl: U moet een titel opgeven voor nummer {0}

en: Must be a valid barcode
nl: De streepjescode moet geldig zijn

en: The collection type does not apply to the given entity.
nl: Dit type collectie is niet van toepassing op het gegeven object.

en: Please add an artist name for {credit}
nl: Voer alstublieft een artiestennaam in voor {credit}

en: Artist "{artist}" is unlinked, please select an existing artist.
                       You may need to add a new artist to MusicBrainz first.
nl: De artiest ‘{artist}’ is niet gekoppeld, selecteer een bestaande artiest. Misschien moet u eerst een nieuwe artiest aan MusicBrainz toevoegen.

en: Please add an artist name for each credit.
nl: Voer alstublieft een artiestennaam in voor elke vermelding.

en: Artist credit field is required
nl: Het veld vermeldingen is vereist

en: These coordinates could not be parsed
nl: Deze coördinaten konden niet worden ingevoerd

en: The end date must occur on or after the begin date
nl: De einddatum moet na de begindatum zijn

en: This is not a valid disc ID
nl: Dit is geen geldig disc-id

en: This is not a valid FreeDB ID
nl: Dit is geen geldige FreeDB-id

en: This is not a valid MBID
nl: Dit is geen geldige MBID

en: This is not a valid ISO 3166-1 code
nl: Dit is geen geldige ISO 3166-1-code

en: This is not a valid ISO 3166-2 code
nl: Dit is geen geldige ISO 3166-2-code

en: This is not a valid ISO 3166-3 code
nl: Dit is geen geldige ISO 3166-3-code

en: This is not a valid ISRC
nl: Dit is geen geldige ISRC

en: This is not a valid ISRC.
nl: Dit is geen geldige ISRC.

en: This is not a valid ISWC
nl: Dit is geen geldige ISWC

en: Label codes must be greater than 0 and 5 digits at most
nl: Platenmaatschappijcodes moeten tussen nul en zes getallen zijn

en: Not a valid time. Must be in the format MM:SS
nl: Geen geldige tijdsduur. De tijd moet de opmaak MM:SS hebben

en: URL protocol must be HTTP or HTTPS
nl: Het protocol van de URL moet HTTP, of HTTPS zijn.

en: invalid date
nl: ongeldige datum

en: Please ensure all lines start with @, * or #.
nl: Zorg ervoor dat alle regels beginnen met @, * of #.

en: This is not a valid time.
nl: Dit is geen geldig tijdstip.

en: Enter a valid url e.g. "http://google.com/"
nl: Voer een geldige URL in, bijv. ‘http://google.nl/’

en: URL protocol must be HTTP, HTTPS or FTP
nl: Het protocol van de URL moet HTTP, HTTPS of FTP zijn.

en: Please pick the entity you want the others merged into.
nl: Selecteer het object waar u de andere objecten in wilt samenvoegen.

en: Another medium is already in this position
nl: Er is al een ander medium op deze positie

en: Positions must be greater than 0
nl: Posities moeten groter zijn dan 0

en: You must provide an edit note when adding a standalone recording
nl: U moet een notitie toevoegen als u een losstaande opname toevoegt.

en: You must provide an edit note
nl: U moet een opmerking toevoegen

en: Indexed search with advanced query syntax
nl: Geïndexeerd zoeken met geavanceerde zoeksyntaxis

en: The old password is incorrect
nl: Het oude wachtwoord is incorrect

en: An account with this name could not be found
nl: Een gebruikersaccount met deze naam kon niet worden gevonden

en: Invalid URL format
nl: Ongeldige URL-opmaak

en: Basic
nl: Basis

en: Intermediate
nl: Gemiddeld

en: Advanced
nl: Gevorderd

en: Native
nl: Moedertaal

en: You must supply a complete birth date for us to display your age.
nl: U moet een volledige geboortedatum opgeven om uw leeftijd te kunnen tonen.

en: Birth year must be after 1900
nl: De geboortedatum moet na 1900 zijn

en: Biography and website fields may not be edited until your email address is confirmed.
nl: Biografie en website velden kunnen niet worden bewerkt tot uw e-mailadres bevestigd is.

en: Username field is required
nl: Het veld gebruikersnaam is vereist.

en: Password field is required
nl: Het veld wachtwoord is vereist.

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Never
nl: Nooit

en: Please enter a password in this field
nl: Voer het wachtwoord in dit veld in.

en: The password confirmation does not match the password
nl: De bevestiging van het wachtwoord komt niet overeen met het wachtwoord.

en: This username is reserved for internal use
nl: Deze gebruikersnaam is gereserveerd voor intern gebruik.

en: Please choose another username, this one is already taken
nl: Kies alstublieft een andere gebruikersnaam, deze is al in gebruik

en: A day
nl: Een dag

en: A week
nl: Een week

en: 2 weeks
nl: twee weken

en: A month
nl: Een maand

[ctx: language optgroup]
en: Frequently used
nl: Vaak gebruikt

[ctx: language optgroup]
en: Other
nl: Overig

[ctx: script optgroup]
en: Frequently used
nl: Vaak gebruikt

[ctx: script optgroup]
en: Other
nl: Overig

en: Please select a work attribute type.
nl: Selecteer een type compositie-eigenschap.

en: Please enter a work attribute value.
nl: Voer een waarde in voor de compositie-eigenschap.

en: Unknown work attribute type.
nl: Onbekend type compositie-eigenschap.

en: This value is not allowed for this work attribute type.
nl: Deze waarde is niet toegestaan voor dit type compositie-eigenschap.

en: (Special case)
nl: (Speciaal geval)

en: An album release primarily consists of previously unreleased material. This includes album re-issues, with or without bonus tracks.
nl: Een album bestaat voornamelijk uit niet eerder uitgegeven materiaal. Dit omvat heruitgaven van albums, met of zonder bonusnummers.

en: A single typically has one main song and possibly a handful of additional tracks or remixes of the main track. A single is usually named after its main song.
nl: Een single heeft meestal één hoofdnummer en mogelijk enkele extra nummers of remixes van het hoofdnummer. Een single is meestal vernoemd naar het hoofdnummer.

en: An EP is an Extended Play release and often contains the letters EP in the title.
nl: Een EP is een ‘Extended Play’ uitgave en de titel bevat vaak de letters EP.

en: A compilation is a collection of previously released tracks by one or more artists.
nl: Een compilatie is een verzameling van eerder uitgebrachte nummers van één of meer artiesten.

en: A soundtrack is the musical score to a movie, TV series, stage show, computer game etc.
nl: Een soundtrack is de muziek voor een film, tv-serie, toneelvoorstelling, computerspel enz.

en: Non-music spoken word releases.
nl: Gesproken uitgaves zonder muziek.

en: An interview release contains an interview with the Artist.
nl: Een interviewuitgave bevat een interview met de artiest.

en: An audiobook is a book read by a narrator without music.
nl: Een audioboek is een boek dat zonder muziek wordt voorgelezen.

en: A release that was recorded live.
nl: Een uitgave die live is opgenomen.

en: A release that was (re)mixed from previously released material.
nl: Een uitgave die ge(re)mixed was van eerder uitgebracht materiaal.

en: Any release that does not fit any of the categories above.
nl: Een uitgave die niet onder één van bovenstaande categorieën valt.

en: Any release officially sanctioned by the artist and/or their record company. (Most releases will fit into this category.)
nl: Elke uitgave die officieel door de artiest of platenmaatschappij gesanctioneerd is. (De meeste uitgaves vallen onder deze categorie.)

en: A giveaway release or a release intended to promote an upcoming official release. (e.g. prerelease albums or releases included with a magazine)
nl: Een uitgave die wordt weggegeven of bedoeld is om een officiële uitgave te promoten. (Bijv. prerelease uitgaves of uitgaves die zijn gebundeld met een tijdschrift.)

en: An unofficial/underground release that was not sanctioned by the artist and/or the record company.
nl: Een onofficiële/underground uitgave die niet door de artiest en/of de platenmaatschappij gesanctioneerd is.

en: A pseudo-release is a duplicate release for translation/transliteration purposes.
nl: Een pseudo-uitgave is een kopie van een uitgave voor vertalings- of transcriptiedoeleinden.

en: An error occurred while searching. Click here to try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het zoeken. Klik hier om het nogmaals te proberen.

en: Try with direct search instead.
nl: Probeer het eens met een directe zoekopdracht.

en: Try with indexed search instead.
nl: Probeer het eens met een geïndexeerde zoekopdracht.

en: Type to search, or paste an MBID
nl: Type of plak een MBID om te zoeken

en: Clear recent items
nl: Recente objecten leegmaken

en: Show more...
nl: Laat meer zien …

en: Not found? Try again with direct search.
nl: Niet gevonden? Probeer direct in de gegevensbank te zoeken.

en: Slow? Switch back to indexed search.
nl: Langzaam? Schakel terug naar het geïndexeerd zoeken.

en: Vote on all edits:
nl: Stem op alle bewerkingen:

en: Delete Note
nl: Notitie verwijderen

en: Add a new artist
nl: Een nieuwe artiest toevoegen

en: Add a new event
nl: Nieuw evenement toevoegen

en: Add a new label
nl: Een nieuwe platenmaatschappij toevoegen

en: Add a new place
nl: Een nieuwe plaats toevoegen

en: Add a new release group
nl: Een nieuwe uitgavegroep toevoegen

en: Add a new series
nl: Nieuwe serie toevoegen

en: Add a new work
nl: Een nieuwe compositie toevoegen

en: Add another area
nl: Nog een gebied toevoegen

en: Add another artist
nl: Nog een artiest toevoegen

en: Add another event
nl: Nog een evenement toevoegen

en: Add another label
nl: Nog een platenmaatschappij toevoegen

en: Add another place
nl: Nog een plaats toevoegen

en: Add another recording
nl: Nog een opname toevoegen

en: Add another release
nl: Nog een uitgave toevoegen

en: Add another release group
nl: Nog een uitgavegroep toevoegen

en: Add another series
nl: Nog een serie toevoegen

en: Add another work
nl: Nog een compositie toevoegen

en: Display Credits at Bottom
nl: Relaties onderaan weergeven

en: Display Credits Inline
nl: Relaties onder de nummers weergeven

en: Show less...
nl: Laat minder zien …

en: Image {current} of {total}
nl: Afbeelding {current} van {total}

en: Began:
nl: Begonnen:

en: This person is deceased.
nl: Deze persoon is overleden.

en: This group has dissolved.
nl: Deze groep is opgeheven.

en: All of your changes will be lost if you leave this page.
nl: Al uw veranderingen zullen verloren gaan als u deze pagina verlaat.

en: Please select a link type for the URL you’ve entered.
nl: Selecteer een koppelingstype voor de URL die u heeft ingevoerd.

en: {description} ({url|more documentation})
nl: {description} ({url|meer documentatie})

en: Required field.
nl: Vereist veld.

en: This URL is not allowed for the selected link type, or is incorrectly formatted.
nl: Deze URL is niet toegestaan bij het geselecteerde koppelingstype, of is niet correct opgemaakt.

en: This relationship already exists.
nl: De relatie bestaat al.

en: Guess Case Options
nl: Opties voor het gokken van hoofdlettergebruik

en: This mode capitalises almost all words, with some words (mainly articles and short prepositions) lowercased. Some words may need to be manually capitalised to follow the {url|English capitalisation guidelines}.
nl: Deze methode schrijft bijna alle woorden met een hoofdletter (met uitzondering van sommige lidwoorden en korte voorzetsels). Voor sommige woorden moet het hoofdlettergebruik handmatig worden ingesteld, naar aanleiding van de {url|richtlijn voor hoofdlettergebruik in het Engels}.

en: This mode capitalises titles as sentence mode, but also inserts spaces before semicolons, colons, exclamation marks and question marks, and inside guillemets. Some words may need to be manually capitalised to follow the {url|French capitalisation guidelines}.
nl: Deze methode schrijft hoofdletters zoals in zinnen, maar voegt ook spaties toe voor puntkomma’s, dubbele punten, uitroeptekens en vraagtekens en binnen guillemetten. Sommige woorden moeten misschien handmatig van hoofdletters worden voorzien, naar aanleiding van de {url|richtlijn voor hoofdlettergebruik in het Frans}.

en: This mode capitalises the first word of a sentence, most other words are lowercased. Some words, often proper nouns, may need to be manually fixed according to the {url|relevant language guidelines}.
nl: Deze methode schrijft alleen de het eerste woord van een zin met een hoofdletter. De meeste andere woorden worden geschreven zonder hoofdletters. Sommige woorden, zoals eigennamen, moeten handmatig worden ingesteld, naar aanleiding van de {url|richtlijn voor de relevante taal}.

en: The series you’ve selected is for recordings.
nl: De serie die u heeft geselecteerd is voor opnames.

en: The series you’ve selected is for releases.
nl: De serie die u heeft geselecteerd is voor uitgaves.

en: The series you’ve selected is for release groups.
nl: De serie die u heeft geselecteerd is voor uitgavegroepen.

en: The series you’ve selected is for works.
nl: De serie die u heeft geselecteerd is voor composities.

en: Please select a relationship type.
nl: Selecteer een relatietype

en: Please select a subtype of the currently selected relationship type. The selected relationship type is only used for grouping subtypes.
nl: Selecteer een subtype van het nu gebruikte relatietype. Het geselecteerde relatietype wordt alleen gebruikt om subtypes te groeperen.

en: Entities in a relationship cannot be the same.
nl: Objecten in een relatie kunnen niet hetzelfde zijn.

en: The end date cannot preceed the begin date.
nl: De einddatum kan niet voor de begindatum zijn.

en: This attribute is required.
nl: Deze eigenschap is verplicht

en: {n} recording selected | {n} recordings selected
nl[0]: {n} opname geselecteerd
nl[1]: {n} opnames geselecteerd

en: {n} work selected | {n} works selected
nl[0]: {n} compositie geselecteerd
nl[1]: {n} composities geselecteerd

en: This tracklist has artist credits with information that will be lost if you swap artist credits with track titles. This cannot be undone. Do you wish to continue?
nl: Deze nummerlijst heeft vermeldingen met informatie die verloren gaat als de vermeldingen en nummers wisselt. Dit kan niet ongedaan worden gemaakt. Wilt u doorgaan?

en: This medium has one or more discids which prevent this information from being changed.
nl: Dit medium heeft één of meer disc-id’s die voorkomen dat deze informatie veranderd kan worden.

en: {name} - Add Release
nl: {name} - Uitgave toevoegen

en: Add Release
nl: Uitgave toevoegen

en: {name} - Edit Release
nl: {name} - Uitgave bewerken

en: Edit Release
nl: Uitgave bewerken

en: The check digit is {checkdigit}.
nl: Het controlegetal is {checkdigit}.

en: Please double-check the barcode on the release.
nl: Controleert u alstublieft de streepjescode op de release nog een keer.

en: The barcode you entered looks like a UPC code with the check digit missing.
nl: De streepjescode die u heeft ingevoerd lijkt op een UPC-code waarbij het controlegetal mist.

en: The barcode you entered is a valid UPC code.
nl: De streepjescode die u heeft ingevoerd is een geldige UPC-code.

en: The barcode you entered is either an invalid UPC code, or an EAN code with the check digit missing.
nl: De streepjescode die u heeft ingevoerd is of een ongeldige UPC-code, of een EAN-code waarbij het controlegetal mist.

en: The barcode you entered is a valid EAN code.
nl: De streepjescode die u heeft ingevoerd is een geldige EAN-code.

en: The barcode you entered is not a valid EAN code.
nl: De streepjescode die u heeft ingevoerd is geen geldige EAN-code.

en: The barcode you entered is not a valid UPC or EAN code.
nl: De streepjescode die u heeft ingevoerd is geen geldige UPC of EAN-code.
