MusicBrainz - en to el translation catalogue (262 entries)

note: frequency:1 iso_code_3:abk
en: Abkhazian
el: Αμπχαζικά

note: frequency:1 iso_code_3:ady
en: Adyghe
el: Αντικέα

note: frequency:1 iso_code_3:afr
en: Afrikaans
el: Αφρικάανς

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Afro-Asiatic languages
el: Αφρο-ασιατικές γλώσσες

note: frequency:0 iso_code_3:akk
en: Akkadian
el: Ακκαδικά

note: frequency:1 iso_code_3:sqi
en: Albanian
el: Αλβανικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Altaic languages
el: Αλταϊκές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:amh
en: Amharic
el: Αμχαρικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Apache languages
el: Γλώσσες Απάτσι

note: frequency:2 iso_code_3:ara
en: Arabic
el: Αραβικά

note: frequency:1 iso_code_3:arg
en: Aragonese
el: Αραγκονικά

note: frequency:1 iso_code_3:hye
en: Armenian
el: Αρμένικα

note: frequency:1 iso_code_3:rup
en: Aromanian
el: Βλάχικα

note: frequency:1 iso_code_3:asm
en: Assamese
el: Ασσαμέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:ast
en: Asturian
el: Αστουριανά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Athapascan languages
el: Αλβανικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Australian languages
el: Αυστραλιανές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:ava
en: Avaric
el: Αβαρικά

note: frequency:1 iso_code_3:ave
en: Avestan
el: Αβεστικά

note: frequency:1 iso_code_3:aym
en: Aymara
el: Αϊμάρα

note: frequency:1 iso_code_3:aze
en: Azerbaijani
el: Αζέρικα

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Baltic languages
el: Βαλτικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:bam
en: Bambara
el: Μπαμπάρα

note: frequency:1 iso_code_3:bak
en: Bashkir
el: Μπασκίρ

note: frequency:1 iso_code_3:eus
en: Basque
el: Βασκικά

note: frequency:1 iso_code_3:bel
en: Belarusian
el: Λευκωρώσικα

note: frequency:1 iso_code_3:bem
en: Bemba
el: Μπέμπα

note: frequency:1 iso_code_3:ben
en: Bengali
el: Μπεγκάλι

note: frequency:1 iso_code_3:bis
en: Bislama
el: Μπισλάμα

note: frequency:1 iso_code_3:bos
en: Bosnian
el: Βοσνιακά

note: frequency:1 iso_code_3:bre
en: Breton
el: Βρετονικά

note: frequency:1 iso_code_3:bul
en: Bulgarian
el: Βουλγαρικά

note: frequency:1 iso_code_3:bua
en: Buriat
el: Μπουριατικά

note: frequency:1 iso_code_3:mya
en: Burmese
el: Βιρμανικά

note: frequency:1 iso_code_3:cat
en: Catalan
el: Καταλανικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Caucasian languages
el: Καυκάσιες γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:ceb
en: Cebuano
el: Σεμπουάνο

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Celtic languages
el: Κέλτικες γλώσσες

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Central American Indian languages
el: Ινδιάνικες γλώσσες Κεντρικής Αμερικής

note: frequency:1 iso_code_3:cha
en: Chamorro
el: Τσαμόρο

note: frequency:1 iso_code_3:chr
en: Cherokee
el: Τσερόκι

note: frequency:2 iso_code_3:zho
en: Chinese
el: Κινέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:chu
en: Church Slavic
el: Εκκλησιαστικά σλαβονικά

note: frequency:1 iso_code_3:chv
en: Chuvash
el: Τσουβασικά

note: frequency:0 iso_code_3:syc
en: Classical Syriac
el: Κλασσικά Συριακά

note: frequency:1 iso_code_3:cop
en: Coptic
el: Κοπτική

note: frequency:1 iso_code_3:cor
en: Cornish
el: Κορνουαλικά

note: frequency:1 iso_code_3:cos
en: Corsican
el: Κορσικανικά

note: frequency:1 iso_code_3:hrv
en: Croatian
el: Κροατικά

note: frequency:2 iso_code_3:ces
en: Czech
el: Τσέχικα

note: frequency:2 iso_code_3:dan
en: Danish
el: Δανέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:din
en: Dinka
el: Κούβα

note: frequency:1 iso_code_3:div
en: Divehi
el: Ντιβεχί

note: frequency:2 iso_code_3:nld
en: Dutch
el: Ολλανδικά

note: frequency:1 iso_code_3:dum
en: Dutch, Middle (ca.1050-1350)
el: Ολλανδικά, Μεσαιωνικά (περίπου 1050-1350)

note: frequency:1 iso_code_3:dzo
en: Dzongkha
el: Ντζόνγκα

note: frequency:0 iso_code_3:egy
en: Egyptian (Ancient)
el: Αιγυπτιακά (Αρχαία)

note: frequency:1 iso_code_3:elx
en: Elamite
el: Ελαμικά

note: frequency:2 iso_code_3:eng
en: English
el: Αγγλικά

note: frequency:1 iso_code_3:enm
en: English, Middle (1100-1500)
el: Αγγλικά, Μεσαιωνικά (1100-1500)

note: frequency:1 iso_code_3:ang
en: English, Old (ca.450-1100)
el: Αγγλικά, Αρχαία (περίπου 450-1100)

note: frequency:1 iso_code_3:epo
en: Esperanto
el: Εσπεράντο

note: frequency:1 iso_code_3:est
en: Estonian
el: Εσθονικά

note: frequency:1 iso_code_3:ewe
en: Ewe
el: Έουε

note: frequency:1 iso_code_3:fao
en: Faroese
el: Φεροϊκά

note: frequency:1 iso_code_3:fij
en: Fijian
el: Φίτζι

note: frequency:1 iso_code_3:fil
en: Filipino
el: Φιλιππινέζικα

note: frequency:2 iso_code_3:fin
en: Finnish
el: Φινλανδικά

note: frequency:2 iso_code_3:fra
en: French
el: Γαλλικά

note: frequency:0 iso_code_3:frm
en: French, Middle (ca.1400-1600)
el: Γαλλικά, Μεσαιωνικά (περίπου 1400-1600)

note: frequency:1 iso_code_3:fro
en: French, Old (842-ca.1400)
el: Γαλλικά, Αρχαία (842-περίπου 1400)

note: frequency:1 iso_code_3:frs
en: Frisian, Eastern
el: Φριζικά, Ανατολικά

note: frequency:1 iso_code_3:frr
en: Frisian, Northern
el: Φριζικά, Βόρεια

note: frequency:1 iso_code_3:fry
en: Frisian, Western
el: Φριζικά, Δυτικά

note: frequency:1 iso_code_3:fur
en: Friulian
el: Φριουλανικά

note: frequency:1 iso_code_3:glg
en: Galician
el: Γαλικιανά

note: frequency:1 iso_code_3:kat
en: Georgian
el: Γεωργιανά

note: frequency:2 iso_code_3:deu
en: German
el: Γερμανικά

note: frequency:1 iso_code_3:nds
en: German, Low
el: Γερμανικά, Κάτω

note: frequency:1 iso_code_3:gmh
en: German, Middle High (ca.1050-1500)
el: Γερμανικά, Άνω Μεσαιωνικά (περίπου 1050-1500)

note: frequency:0 iso_code_3:goh
en: German, Old High (ca.750-1050)
el: Γερμανικά, Άνω Αρχαία (περίπου 750-1050)

note: frequency:1 iso_code_3:gsw
en: German, Swiss
el: Γερμανικά, Ελβετικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Germanic languages
el: Γερμανικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:got
en: Gothic
el: Γοτθικά

note: frequency:2 iso_code_3:ell
en: Greek
el: Ελληνικά

note: frequency:1 iso_code_3:grc
en: Greek, Ancient
el: Ελληνικά, Αρχαία

note: frequency:1 iso_code_3:kal
en: Greenlandic
el: Γροιλανδικά

note: frequency:1 iso_code_3:grn
en: Guarani
el: Γκουαρανί

note: frequency:1 iso_code_3:guj
en: Gujarati
el: Γκουτζαράτι

note: frequency:1 iso_code_3:hat
en: Haitian Creole
el: Αϊτινά

note: frequency:1 iso_code_3:hau
en: Hausa
el: Χάουσα

note: frequency:1 iso_code_3:haw
en: Hawaiian
el: Χαβανέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:heb
en: Hebrew
el: Εβραϊκά

note: frequency:1 iso_code_3:hin
en: Hindi
el: Χίντι

note: frequency:1 iso_code_3:hun
en: Hungarian
el: Ουγγρικά

note: frequency:1 iso_code_3:isl
en: Icelandic
el: Ισλανδικά

note: frequency:1 iso_code_3:ido
en: Ido
el: Ίντο

note: frequency:1 iso_code_3:ibo
en: Igbo
el: Ίγκμπο

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Indic languages
el: Ινδικές γλώσσες

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Indo-European languages
el: Ινδοευρωπαϊκές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:ind
en: Indonesian
el: Ινδονησιανά

note: frequency:1 iso_code_3:ina
en: Interlingua
el: Ιντερλίνγκουα

note: frequency:1 iso_code_3:ile
en: Interlingue
el: Ιντερλίνγκουε

note: frequency:1 iso_code_3:iku
en: Inuktitut
el: Ινούκτιτουτ

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Iranian languages
el: Ιρανικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:gle
en: Irish
el: Ιρλανδικά

note: frequency:0 iso_code_3:mga
en: Irish, Middle (900-1200)
el: Ιρλανδικά, Μεσαιωνικά (900-1200)

note: frequency:0 iso_code_3:sga
en: Irish, Old (to 900)
el: Ιρλανδικά, Αρχαία (μέχρι 900)

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Iroquoian languages
el: Ιρακινές γλώσσες

note: frequency:2 iso_code_3:ita
en: Italian
el: Ιταλικά

note: frequency:2 iso_code_3:jpn
en: Japanese
el: Ιαπωνικά

note: frequency:1 iso_code_3:jav
en: Javanese
el: Ιαβαϊκά

note: frequency:1 iso_code_3:jrb
en: Judeo-Arabic
el: Ιουδαιο-αραβικά

note: frequency:1 iso_code_3:jpr
en: Judeo-Persian
el: Ιουδαιο-περσικά

note: frequency:1 iso_code_3:kan
en: Kannada
el: Κανάντα

note: frequency:1 iso_code_3:krc
en: Karachay-Balkar
el: Καρατσάι-Μπαλκάρ

note: frequency:1 iso_code_3:krl
en: Karelian
el: Καρελικά

note: frequency:1 iso_code_3:kas
en: Kashmiri
el: Κασμιρικά

note: frequency:1 iso_code_3:csb
en: Kashubian
el: Κασουβιανά

note: frequency:0 iso_code_3:kaw
en: Kawi
el: Καβυλικά

note: frequency:1 iso_code_3:kaz
en: Kazakh
el: Καζακικά

note: frequency:1 iso_code_3:kin
en: Kinyarwanda
el: Κινιαρουάντα

note: frequency:1 iso_code_3:kir
en: Kirghiz
el: Κιργιζικά

note: frequency:1 iso_code_3:tlh
en: Klingon
el: Κλίγκον

note: frequency:1 iso_code_3:kom
en: Komi
el: Κόμι

note: frequency:1 iso_code_3:kon
en: Kongo
el: Κογκό

note: frequency:2 iso_code_3:kor
en: Korean
el: Κορεάτικα

note: frequency:1 iso_code_3:kum
en: Kumyk
el: Κουμύκ

note: frequency:1 iso_code_3:kur
en: Kurdish
el: Κουρδικά

note: frequency:1 iso_code_3:lad
en: Ladino
el: Λαδινικά

note: frequency:1 iso_code_3:lao
en: Lao
el: Λαοτινά

note: frequency:1 iso_code_3:lat
en: Latin
el: Λατινική

note: frequency:1 iso_code_3:lav
en: Latvian
el: Λεττονικά

note: frequency:1 iso_code_3:lim
en: Limburgish
el: Λιμβουργιανά

note: frequency:1 iso_code_3:lit
en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

note: frequency:1 iso_code_3:liv
en: Liv
el: Λιβονικά

note: frequency:1 iso_code_3:jbo
en: Lojban
el: Λοτζμπάν

note: frequency:1 iso_code_3:ltz
en: Luxembourgish
el: Λουξεμβουργιανά

note: frequency:1 iso_code_3:mkd
en: Macedonian
el: Μακεδονικά

note: frequency:1 iso_code_3:mlg
en: Malagasy
el: Μαλγασικά

note: frequency:1 iso_code_3:msa
en: Malay
el: Μαλαισιακά

note: frequency:1 iso_code_3:mal
en: Malayalam
el: Μαλαγιάλαμ

note: frequency:1 iso_code_3:mlt
en: Maltese
el: Μαλτέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:glv
en: Manx
el: Μανξ

note: frequency:1 iso_code_3:mri
en: Maori
el: Μαορί

note: frequency:1 iso_code_3:mar
en: Marathi
el: Μαράθι

note: frequency:1 iso_code_3:chm
en: Mari
el: Μάρι

note: frequency:1 iso_code_3:mas
en: Masai
el: Μασάι

note: frequency:1 iso_code_3:nan
en: Min Nan Chinese
el: Κινέζικα Μινάν

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Moldavian
el: Μολδαβικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Mon-Khmer languages
el: Γλώσσες Μον Χμερ

note: frequency:1 iso_code_3:mon
en: Mongolian
el: Μογγολικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Munda languages
el: Γλώσσες Μούνδα

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Nahuatl languages
el: Νάουατλ γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:nau
en: Nauru
el: Ναουρού

note: frequency:1 iso_code_3:nav
en: Navajo
el: Ναβάχο

note: frequency:1 iso_code_3:nap
en: Neapolitan
el: Ναπολιτάνικα

note: frequency:1 iso_code_3:nep
en: Nepali
el: Νεπαλικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Nilo-Saharan languages
el: Νειλο-Σαχάριες γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:niu
en: Niuean
el: Νιουειανά

note: frequency:1 iso_code_3:zxx
en: No linguistic content
el: Κανένα γλωσσικό περιεχόμενο

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: North American Indian languages
el: Ινδιάνικες γλώσσες Βόρειας Αμερικής

note: frequency:1 iso_code_3:nor
en: Norwegian
el: Νορβηγικά

note: frequency:1 iso_code_3:nob
en: Norwegian Bokmål
el: Νορβηγικά Bokmål

note: frequency:1 iso_code_3:nno
en: Norwegian Nynorsk
el: Νεονορβηγικά

note: frequency:1 iso_code_3:oci
en: Occitan
el: Οξιτανικά

note: frequency:0 iso_code_3:arc
en: Official Aramaic (700-300 BCE)
el: Επίσημα Αραμαϊκά (700-300 π.Χ.)

note: frequency:1 iso_code_3:ori
en: Oriya
el: Ορίγια

note: frequency:1 iso_code_3:oss
en: Ossetian
el: Οσσετικά

note: frequency:1 iso_code_3:pau
en: Palauan
el: Παλάου

note: frequency:1 iso_code_3:pan
en: Panjabi
el: Παντζάμπι

note: frequency:1 iso_code_3:pap
en: Papiamento
el: Παπιαμέντο

note: frequency:1 iso_code_3:fas
en: Persian
el: Περσικά

note: frequency:0 iso_code_3:peo
en: Persian, Old (ca.600-400 B.C.)
el: Περσικά, Αρχαία (περίπου 600-400 π.Χ.)

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Philippine languages
el: Φιλιππινέζικες γλώσσες

note: frequency:0 iso_code_3:phn
en: Phoenician
el: Φοινικικά

note: frequency:2 iso_code_3:pol
en: Polish
el: Πολωνικά

note: frequency:2 iso_code_3:por
en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

note: frequency:0 iso_code_3:pro
en: Provençal, Old (to 1500)
el: Προβηγκιανά, Αρχαία (μέχρι το 1500)

note: frequency:1 iso_code_3:pus
en: Pushto
el: Παστού

note: frequency:1 iso_code_3:que
en: Quechua
el: Κέτσουα

note: frequency:1 iso_code_3:rap
en: Rapanui
el: Ραπανούι

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Romance languages
el: Λατινογενείς γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:ron
en: Romanian
el: Ρουμάνικα

note: frequency:1 iso_code_3:roh
en: Romansh
el: Ραιτορομανικά

note: frequency:1 iso_code_3:rom
en: Romany
el: Ρομανί

note: frequency:2 iso_code_3:rus
en: Russian
el: Ρώσικα

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Sami languages
el: Λαπωνικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:sme
en: Sami, Northern
el: Λαπωνικά, Βόρεια

note: frequency:1 iso_code_3:sma
en: Sami, Southern
el: Λαπωνικά, Νότια

note: frequency:1 iso_code_3:smo
en: Samoan
el: Σαμοανικά

note: frequency:1 iso_code_3:san
en: Sanskrit
el: Σανσκριτικά

note: frequency:1 iso_code_3:srd
en: Sardinian
el: Σαρδηνιακά

note: frequency:1 iso_code_3:sco
en: Scots
el: Σκωτσέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:sel
en: Selkup
el: Σέλκουπ

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Semitic languages
el: Σημιτικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:srp
en: Serbian
el: Σέρβικα

note: frequency:1 iso_code_3:sna
en: Shona
el: Σόνα

note: frequency:1 iso_code_3:scn
en: Sicilian
el: Σικελικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Sign Languages
el: Νοηματικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:sin
en: Sinhala
el: Σινχάλα

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Slavic languages
el: Σλαβικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:slk
en: Slovak
el: Σλοβακικά

note: frequency:1 iso_code_3:slv
en: Slovenian
el: Σλοβενικά

note: frequency:1 iso_code_3:som
en: Somali
el: Σομαλικά

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Songhai languages
el: Γλώσσες σονγκάι

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Sorbian languages
el: Σορβικές γλώσσες

note: frequency:1 iso_code_3:dsb
en: Sorbian, Lower
el: Σορβικά, Κάτω

note: frequency:1 iso_code_3:hsb
en: Sorbian, Upper
el: Σορβικά, Άνω

note: frequency:1 iso_code_3:nso
en: Sotho, Northern
el: Σορβικά, Βόρεια

note: frequency:1 iso_code_3:sot
en: Sotho, Southern
el: Σορβικά, Νότια

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: South American Indian languages
el: Ινδιάνικες γλώσσες Νότιας Αμερικής

note: frequency:2 iso_code_3:spa
en: Spanish
el: Ισπανικά

note: frequency:1 iso_code_3:srn
en: Sranan Tongo
el: Σράναν

note: frequency:0 iso_code_3:sux
en: Sumerian
el: Σουμερικά

note: frequency:1 iso_code_3:sun
en: Sundanese
el: Σουνδανέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:swa
en: Swahili
el: Σουαχίλι

note: frequency:1 iso_code_3:ssw
en: Swati
el: Σουάζι

note: frequency:2 iso_code_3:swe
en: Swedish
el: Σουηδικά

note: frequency:1 iso_code_3:syr
en: Syriac
el: Συριακά

note: frequency:1 iso_code_3:tgl
en: Tagalog
el: Ταγκαλόγκ

note: frequency:1 iso_code_3:tah
en: Tahitian
el: Ταϊτιανικά

note: frequency:1 iso_code_3:tgk
en: Tajik
el: Τατζίκ

note: frequency:1 iso_code_3:tam
en: Tamil
el: Ταμίλ

note: frequency:1 iso_code_3:tat
en: Tatar
el: Ταταρικά

note: frequency:1 iso_code_3:tel
en: Telugu
el: Τελούγκου

note: frequency:1 iso_code_3:tet
en: Tetum
el: Τετούμ

note: frequency:1 iso_code_3:tha
en: Thai
el: Ταϊλανδικά

note: frequency:1 iso_code_3:bod
en: Tibetan
el: Θιβετιανά

note: frequency:1 iso_code_3:tpi
en: Tok Pisin
el: Τοκ πίσιν

note: frequency:1 iso_code_3:tkl
en: Tokelau
el: Τοκελάου

note: frequency:1 iso_code_3:tso
en: Tsonga
el: Τσόγκα

note: frequency:1 iso_code_3:tsn
en: Tswana
el: Τσουάνα

note: frequency:0 iso_code_3:null
en: Tupi languages
el: Ξέτα γλώσσες

note: frequency:2 iso_code_3:tur
en: Turkish
el: Τούρκικα

note: frequency:1 iso_code_3:ota
en: Turkish, Ottoman
el: Τούρκικα, Οθωμανικά

note: frequency:1 iso_code_3:tuk
en: Turkmen
el: Τουρκμενικά

note: frequency:1 iso_code_3:tvl
en: Tuvalu
el: Τουβαλού

note: frequency:1 iso_code_3:udm
en: Udmurt
el: Ούντμουρτ

note: frequency:0 iso_code_3:uga
en: Ugaritic
el: Ουγγαριτικά

note: frequency:1 iso_code_3:uig
en: Uighur
el: Ουϊγκούρ

note: frequency:1 iso_code_3:ukr
en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

note: frequency:0 iso_code_3:mis
en: Uncoded languages
el: Γλώσσες χωρίς κωδικό

note: frequency:0 iso_code_3:und
en: Undetermined
el: Δεν ορίστηκε

note: frequency:1 iso_code_3:urd
en: Urdu
el: Ούρντου

note: frequency:1 iso_code_3:uzb
en: Uzbek
el: Ουζμπεκικά

note: frequency:1 iso_code_3:ven
en: Venda
el: Βένδα

note: frequency:1 iso_code_3:vep
en: Veps
el: Βεψικά

note: frequency:1 iso_code_3:vie
en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

note: frequency:1 iso_code_3:vol
en: Volapük
el: Βολαπούκ

note: frequency:1 iso_code_3:vro
en: Võro
el: Βόρο

note: frequency:1 iso_code_3:wln
en: Walloon
el: Βαλλονικά

note: frequency:1 iso_code_3:cym
en: Welsh
el: Ουαλικά

note: frequency:1 iso_code_3:wol
en: Wolof
el: Γουόλοφ

note: frequency:1 iso_code_3:sah
en: Yakut
el: Γιακουτικά

note: frequency:1 iso_code_3:yid
en: Yiddish
el: Γίντις

note: frequency:1 iso_code_3:yor
en: Yoruba
el: Γιορούμπα

note: frequency:1 iso_code_3:zza
en: Zaza
el: Ζαζάκι

note: frequency:1 iso_code_3:zha
en: Zhuang
el: Ζουάνγκ

note: frequency:1 iso_code_3:zul
en: Zulu
el: Ζουλού

note: frequency:1 iso_code_3:qaa
en: [Artificial (Other)]
el: [Τεχνητή (Άλλη)]

note: frequency:2 iso_code_3:mul
en: [Multiple languages]
el: [Πολλαπλές Γλώσσες]
